ASO: Diskriminace českých zaměstnanců ve prospěch Ukrajinců je nepřijatelná
Prohlášení předsedy Asociace samostatných odborů a předsedy OSPZV-ASO ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 15:35, prečteno: 10x

nejlepší články ze dne: 04. 06. 2019

Související články

Díky vykořisťování českých zaměstnanců má Německo přebytek a má na dotování imigrantů
Hodně se dnes hovoří o neomarxismu v kulturní oblasti, ale jaksi se zapomíná na přesah tohoto marxismu 2.0 do ekonomické oblasti. Příkladem je trvalé tolerována diskriminace zaměstnanců z východní Evropy v rámci EU.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 24.3.2017 v 12:40, zobrazit podobné
Martínek (Piráti): Chceme zefektivnit výběr daní odstraněním diskriminace českých pokerových hráčů
Komentář na facebookovém profilu k diskriminaci českých hráčů v rámci EU
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
„Víc Ukrajinců, zaručíme jim plat!“ A Zdeněk Ondráček mluví o prdeli
Do českých firem bude moci přijít dvojnásobný počet Ukrajinců se zaměstnaneckými kartami než doposud. Ročně to má být místo 19.600 až 40.000 lidí, rozhodla včera vláda. Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) na tiskové konferenci informoval, že součástí schváleného materiálu je výše minimální mzdy ukrajinských pracovníků na 1,2 násobku zaručené mzdy. Mělo by to zaručit, aby nebyli z trhu práce vytlačováni čeští zaměstnanci. Podle Hospodářské komory ale nové mzdové kritérium ztíží pozici především malým podnikům. A okomentoval to i komunistický poslanec Zdeněk Ondráček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Stanislav Křeček: Diskriminace nebo svobodná volba?
Nejsem si totiž jist, zda i přes všechnu oprávněnost ochrany těch, kteří mohou být předmětem diskriminace, dokážeme odlišit diskriminační chování od práva občana na svobodnou volbu jeho vlastních preferencí
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 24.4.2019 v 08:41, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Diskriminace naruby je znovu diskriminace
Dějiny mají sklon pohybovat se jako kyvadlo ode zdi ke zdi. Když to občas v nějakém směru krapet přeženou, obvykle proti tomu lidičky dříve či později zrebelují a otočí kormidlem zase na druhou stranu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Od českých europoslanců nelze čekat, že odhlasují něco ve prospěch Česka, tvrdí Neff
Publicista Ondřej Neff na serveru Neviditelný pes poznamenal, že demonstranti v ulicích českých a moravských měst by možná udělali lépe, kdyby svou energii nevěnovali pískotu na protestní akci, ale něčemu, co by předsedu vlády Andreje Babiše opravdu zabolelo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Diplomaté se účastnili charitativního běhu
Na 27 týmů složených z personálu diplomatických misí v ČR a zaměstnanců Ministerstva zahraničních věcí ČR se 14. června 2017 ve Stromovce zúčastnilo závodu „Diplomatický pohár“. Část výtěžku ze startovného ve výši 20.300 Kč putuje na dobročinné účely ve prospěch organizace Světlo pro Svět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
ČOI: Diskriminace spotřebitele není na ústupu
Česká obchodní inspekce vyhodnotila kontroly zaměřené na diskriminaci spotřebitelů, které prováděla v průběhu celého roku 2018. V minulém roce uskutečnila celkem 494 kontrol a podezření na některou z forem diskriminačního jednání zjistila ve 13 případech, což představuje 2,6 %. Je to o 6 konkrétních případů diskriminace více, než bylo zjištěno v roce 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Otřesné svědectví o poměrech v nemocnicích. Zdravotní sestra nám prozradila, jak se zde nakládá s lékaři a sestrami
REPORTÁŽ Každodenní přetížení, neplacené přesčasy a ubíjející víkendové a noční směny, i tak vypadá práce mnoha zdravotních sester a pomocného personálu v českých a moravských nemocnicích. Mzda za tuto náročnou a zodpovědnou práci přitom není nijak horentní, nastupující mladá sestřička si přijde tak na 18 tisíc hrubého, ošetřovatelky pak berou i o 4 tisíce míň. Není se proto co divit, že ve většině českých špitálů se potýkají s nedostatkem zaměstnanců, zvláště těch mladých. Podle oficiálních statistik Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR chce více než polovina zaměstnanců nemocnic změnit svoje povolání!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
TOPlist