Evropská komise opět vyzve ČR k řešení udržitelnosti penzijního systému
K zavedení naplánovaných protikorupčních opatření a zlepšení střednědobé fiskální udržitelnosti penzijního systému a financování zdravotnictví Česko nejspíš ve středu vybídne Evropská komise. Plyne to z informací ČTK o letošní české části doporučení, která členským zemím komise každoročně nabízí jako podněty ke zlepšení výkonu jejich hospodářství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 17:35, prečteno: 8x

nejlepší články ze dne: 04. 06. 2019

Související články

Jiří Dolejš: Ne důchodová reforma, ale adaptace ?
Ministryně práce v pátek odmítla radikalistické experimenty s penzijním systémem. Dostalo se jí za to od pravicové opozice cejchu fatální nekompetence. Po zkušenostech s pokusy z roku 2012 by ale otázky udržitelnosti veřejných financí a penzijního systému neměly být zneužívány k předvolebním exhibicím. Bez věcného hledání ekonomicky i politicky stabilního řešení by to byla spíš nezodpovědnost než odvaha.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 10.3.2019 v 17:41, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Dost bylo komisí a analýz. Politici musí převzít odpovědnost a rozhodnout o tom, jak dál s důchody
Vyjádření předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury k výsledkům práce tzv. důchodové komise a k návrhům na řešení udržitelnosti důchodového systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Týrání lidí, úlet. Zkušený ekonom Valenčík hovoří o šílených nápadech na reformu penzí a nabízí vlastní řešení
ROZHOVOR Do důchodu v 67 letech? Týrání velké části populace, které nic nepřinese! Vysokoškolský pedagog, publicista Radim Valenčík poukazuje na absurdní nepochopení smyslu penzijního pojištění: „To je, jako kdyby v zákonu o havarijním pojištění bylo, že máte nárok na výplatu pojistky, když ujedete 200 tisíc kilometrů.“ Jeho tým na VŠFS navrhl vlastní řešení penzijního systému založené na dobrovolnosti. „Za nejvýznamnější považuji, aby se náš návrh dostal do povědomí široké veřejnosti a aby jej lidé porovnávali s ostatními návrhy,“ vyzývá docent Valenčík k veřejné diskusi. A jak si stojí naše ekonomika? „Vnucování negativních očekávání je v poslední době tak zřetelné, že to vypadá jako záměr.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2019 v 06:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Evropská komise schválila dvě opatření ve prospěch České pošty
Letošní únor přinesl hned dvě pozitivní rozhodnutí Evropské komise v případech podpory pro Českou poštu, s. p. Evropská komise schválila dne 2. 2. 2018 nejprve podporu na financování provozu informačního systému datových schránek v letech 2018 – 2022; následně dne 19. 2. 2018 vyslovila svým rozhodnutím souhlas také s podporou určenou na financování tzv. všeobecné poštovní služby v letech 2013 -2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Evropská komise porovnala justiční systémy: české soudy obstály. Jsou rychlejší a efektivnější
Letošní hodnocení Evropské komise o kvalitě soudních systémů členských států přináší pro Českou republiku dobré zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
ČSSD: Chceme co nejširší shodu na důchodech
Komentář ke změnám penzijního systému
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Soutěž Evropské komise pro orgány veřejné správy "Sharing & Reuse Awards 2019"
Evropská komise vyhlásila 2. ročník soutěže zaměřené na řešení úspěšné digitalizace služeb veřejné správy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Evropská komise přijala změnu obecného nařízení o blokových výjimkách
Dne 17. 5. 2017 Evropská komise schválila nová pravidla pro veřejnou podporu, na jejichž základě lze poskytovat podporu na přístavy a letiště bez předchozího souhlasu Evropské komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Kubalčík (KONS): Fond národního majetku a reforma penzijního systému
Konzervativní strana konstatuje, že Fond národního majetku (FNM) byl rozhodnutím Parlamentu v roce 1991 oddělen od státního rozpočtu, aby jakákoliv vláda mohla v budoucnosti použít finanční prostředky z tohoto fondu výhradně na krytí neočekávaných výpadků příjmů – to však vždy s předchozím souhlasem Parlamentu –, na přednostní krytí nákladů na odstranění ekologických škod způsobených ničením životního prostředí před rokem 1990 a poté k financování důchodové reformy. Současná vláda v demisi premiéra Babiše plánuje použít prostředky z FNM k jednorázovému zvýšení důchodů (což je zcela jiný účel, než reforma penzijního systému).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Česko odmítá žadatele o azyl z Řecka a Itálie, Evropská komise se na soud zatím neobrátila
Evropská komise se zatím neobrátila na soud Evropské unie kvůli českému odmítání přebírat žadatele o azyl z Itálie a Řecka podle jednorázového systému kvót. Komisař pro vnitro Dimitris Avramopulos dnes pouze poznamenal, že doufá, že v této věci Česko, ale také Polsko a Maďarsko, ještě změní názor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
TOPlist