BESIP: Prázdniny jsou nejrizikovějším obdobím roku, BESIP připravil mapu tras na Jadran
V letních měsících se na cesty vydává mnohem více řidičů, zároveň jde z pohledu bezpečnosti na silnicích o nejrizikovější období roku. Kromě vyšší intenzity dopravy na hlavních tazích se rovněž na komunikacích pohybuje nejvíce zranitelných účastníků provozu – motocyklisté, cyklisté, chodci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 18:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 25. 06. 2019

Související články

BESIP: Neskákej mi pod kola!
BESIP ve spolupráci s Dopravním podnikem hl. m. Prahy (DPP), Policií ČR, ROPIDem a MHMP připravil novou bezpečnostní akci s názvem „Neskákej mi pod kola!“. Osvětová kampaň je zaměřená na prevenci srážek tramvají s chodci. Počet střetů totiž každým rokem stoupá, přičemž v loňském roce došlo k nejvyššímu počtu úmrtí následkem srážky s chodcem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
BESIP: Mobil za volantem může za každou čtrnáctou škodu z povinného ručení
BESIP, Česká asociace pojišťoven a Policie ČR upozorňují na rizika spojená s používáním mobilního telefonu za jízdy kampaní #nepozornostzabíjí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
BESIP slaví 50. narozeniny, nešvary na silnicích zůstávají víceméně stejné
BESIP slaví v květnu tohoto roku půlstoletí své existence. Za tak dlouhou dobu „prožil“ řadu společenských a politických změn a musel se vypořádat například i s nástupem moderních technologií, které dnes považujeme ve svém každodenním životě za samozřejmé. Ale jsou řidiči a všichni účastníci silničního provozu opravdu tak jiní, než byli před 50 lety?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
BESIP: Zpomal, budeš rychlejší
Prázdninové měsíce jsou pro bezpečnost na silnicích nekritičtějším obdobím v roce. V dlouhodobém průměru zemře v červenci a srpnu při dopravních nehodách o třetinu více osob než v ostatních měsících roku. Nejčastější příčinou těchto nehod je nevěnování se řízení a nepřiměřená rychlost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
BESIP: Co dělat při jízdě v protisměru? Hlavně se neotáčejte!
Dvě rychle po sobě jdoucí nehody na dálnicích D5 a D10 v posledních dvou dnech upoutaly opět pozornost k nehodám způsobeným auty v protisměru. BESIP radí: zastavte na krajnici, opusťte vůz a zavolejte policii. V žádném případě se na dálnici autem neotáčejte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
BESIP: Teplé počasí přineslo brzké zahájení motorkářské sezóny, motocyklisté patří k nejohroženějším
Jarní počasí přilákalo na silnice opět větší počet motocyklistů. V pražských Letňanech zároveň začíná tradiční veletrh Motosalon. BESIP tak zahajuje aktivity zaměřené na motorkáře, kteří patří mezi nejohroženější skupiny účastníků silničního provozu. Rok 2018 byl pro motocyklisty doslova tragický. Celkem bylo usmrceno 91 motocyklistů – nejvíce od roku 2010.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
BESIP: Pozor, škola!
V pondělí 4. září se děti vracejí do školních lavic po dvou měsících volna. Bezstarostné prázdniny plné zážitků koncentraci a pozornost dětí na návrat do stále náročnějšího provozu snižují. V prvních dnech nového školního roku musíme počítat se zvýšeným rizikem nehody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
ČR čeká rekordní rok pro motorkáře, BESIP se zaměří na jejich bezpečnost
Letošní rok zřejmě přivede na české silnice největší počet motorkářů v historii. Čekají nás dvě velké motocyklové akce a řada tradičních motorkářských podniků a vyjížděk. Bezpečnost motocyklistů a ohleduplné chování řidičů aut a jednostopých vozidel proto budou jedním z hlavním témat kampaní BESIP v této sezóně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
BESIP: Sedmero zásad bezpečné jízdy na koloběžce
Lime ve spolupráci s organizací BESIP sestavil Sedmero zásad bezpečné jízdy na koloběžce. Uživatelé koloběžek se s těmito tipy budou moci setkat mimo jiné v rámci edukativních akcí, které firma v Praze chystá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
BESIP: V rámci kampaně se otevře první motokemp s Lukášem Peškem
V rámci kampaně BESIP, zaměřené na bezpečnost motocyklistů, s názvem „LIMIT“, uspořádá motocyklový závodník a lektor motoškoly Lukáš Pešek kemp bezpečné a plynulé jízdy. Akce bude zaměřena i na rizika, která přináší motocyklistům podzimní období. Motoškola je určena všem motorkářům a odehraje se 11. října na polygonu v Mostě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
TOPlist