Nacher (ANO): O protiprávních exekucích by měly rozhodovat soudy
Projev na 33. schůzi Poslanecké sněmovny 10. července 2019 k novele insolvenčního zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 13:35, prečteno: 8x

nejlepší články ze dne: 10. 07. 2019

Související články

Musíme posílit spotřebitele před soudy, říká poslanec Patrik Nacher pro FAEI.cz
Spotřebitelé si zaslouží ochranu, protože jsou ve sporu s prodávajícím tou slabší stranou, říká v rozhovoru pro Finanční a ekonomický institut (FAEI.cz) muž, který je známý jako úspěšný bojovník proti nesmyslným bankovním poplatkům - Patrik Nacher (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Velké změny v insolvenčním řízení a v dětských exekucích. Poslanec Nacher odhaluje detaily
ROZHOVOR Od 1. 6. 2019 vstoupila v účinnost novela insolvenčního zákona, a to bez většího povšimnutí médií, ačkoli ji často označují jako „zákon roku“. V čem je novela, kterou výjimečně podpořilo 181 poslanců napříč celým politickým spektrem, přínosná pro dlužníky a jak ochrání věřitele? Jaký dopad bude mít na seniory nebo na samoživitelky, kterým bývalí partneři neplatí výživné? O tom všem mluvil pro ParlamentníListy.cz poslanec Patrik Nacher (ANO), autor hned několika klíčových pozměňovacích návrhů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Neřešením lidí v exekucích se blíží důchodová katastrofa již v roce 2030
V České republice se topí statisíce až miliony lidí v mnohačetných exekucích, kde poplatky exekutorů a advokátů spolu s lichvářskými sankčními úroky 80 % exekučně vymáhaných částek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo spravedlnosti: České soudy by měly prověřit téměř 133 tisíc podezřelých exekucí
Ministerstvo spravedlnosti identifikovalo, že v současné době může existovat až 133 tisíc nezákonných exekucí. Jedná se o řízení, jejichž rozhodčí doložku je potřeba prověřit. Kompletní tabulku soudy obdržely již v červnu. V září letošního roku se Ministerstvo spravedlnosti opětovně obrátí na všechny okresní soudy, aby sdělily, jakým způsobem v zastavování nezákonně vedených exekucí pokročily a jaké konkrétní problémy v této souvislosti případně identifikovaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Dnes končí lhůta pro vyřízení stížností na komunální volby
Dvacetidenní lhůta, v níž by správní soudy měly rozhodnout o posledních podaných stížnostech na zákonný průběh a výsledky komunálních voleb, dnes končí. O většině podání už stihly krajské soudy a pražský městský soud rozhodnout s převážně zamítavým verdiktem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová zasahuje. Důchodců s exekucemi je už příliš
Důchodců v exekuci přibylo více než čtyřikrát a řada z těchto exekucí je protiprávních. Právě na ty se hodlá zaměřit ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) a lidem pomoci. Považuje to totiž za jeden z největších průšvihů v sociální oblasti. „Řeším to nad rámec svých povinností, soudy nekonají,“ říká ministryně v rozhovoru pro server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Zajímají vás rozhodnutí soudů? Podle ombudsmanky by měly být přístupné online
Soudy v současnosti zveřejňují online jen málo rozhodnutí. Navzdory povinnosti (od roku 2002) zveřejňovat aspoň významná rozhodnutí, některé soudy nezveřejňují vůbec nic. Tomuto tématu se věnoval kulatý stůl na téma Elektronické zveřejňování rozhodnutí soudů, který se uskutečnil 28. února v sídle ombudsmanky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš vytáhl úspěšné. Poslanec Nacher promluvil, i o žalobě na Zemana
Poslanec za hnutí ANO Patrik Nacher se v rozhovoru s Čestmírem Strakatým v pořadu Prostor X vyjádřil mimo jiné k premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Ten podle jeho slov v politice zchudl. „Nalákal mě vytažením úspěšných,“ řekl Nacher. Dodal však také to, že zvažoval odchod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
TOPlist