Chacha! Ovčáček a Zahradil se radují, jiným praskla cévka. „Brexitový Boris“ v čele Británie budí vášně
Novým premiérem Velké Británie bude Boris Johnson, oznámili konzervativci. Ve středu převezme funkci od Mayové, které se dosud nepodařilo vyvést zemi z EU. Na zvolení Johnsona se již objevily i první reakce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 15:35, prečteno: 10x

nejlepší články ze dne: 23. 07. 2019

Související články

Británie na nohou: Z vlády odchází v krátkém čase další člen. Tentokrát Boris Johnson
Premiérka Velké Británie Theresa Mayová stojí před problémem. Během 24 hodin ji opustil již druhý člen kabinetu. Nejprve to byl ministr pro Brexit David Davis, odpoledne jej následoval i šéf diplomacie Boris Johnson.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Boris Johnson premiérem Velké Británie – správná volba a velká gratulace
Proces výběru nového lídra vládní Konzervativní strany byl po více než měsíci ukončen a stal se jím Boris Johnson, který se tak automaticky stal i novým premiérem Spojeného království.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Nezhyba (Piráti): Nová spalovna nebezpečných odpadů v Ostravě budí emoce
Avizovaný a momentálně schvalovaný záměr společnosti SUEZ na novou spalovnu nebezpečných odpadů v Ostravě jitří vášně a budí obavy. Každý nový zdroj znečištění, který má v Ostravě vzniknout, přivádí lidi skoro k šílenství. Každý, kdo alespoň rámcově sleduje situaci na Ostravsko-Karvinsku, musí toto znepokojení chápat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Boris Johnson se pokorně omlouval saúdskému generálovi, kterého v Anglii trefili vajíčkem
Britský ministr zahraničí Boris Johnson se oficiálně omluvil za agresivní chování vůči jednomu ze saúdských generálů. Když generál zavítal do Velké Británie, jeden z aktivistů po něm hodil vajíčko, což britská strana označila za nepřijatelný akt agrese.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
To, co se skutečně děje kolem EU a Británie, málokdo řekne nahlas. Nastupuje Jan Zahradil
ROZHOVOR „Když někdo jede v nejrychlejším pruhu, často nabourá. Když chce někdo za každou cenu sedět u společného stolu, může se mu stát, že se na onom stole jednou ocitne v podobě jednoho z chodů. A když se někomu nelíbí periferie, je dobré si uvědomit, že na periferii leckdy bývá klidněji a bezpečněji, než v centru,“ říká k dění v Evropské unii europoslanec Jan Zahradil (DOS). Zároveň upozornil, že k odchodu Velké Británie Unie sice nastražila pasti, ale Británie zároveň musí jasně navrhnout alternativní řešení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Zahradil: Sobotku zahubí parta v čele s mimozemšťanem Špidlou. Ať ho navrhne na prezidenta, tím dorazí ČSSD
Europoslanec Jan Zahradil (ODS) se na svém facebookovém profilu strefil nejen do předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky, ale i do TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Prouza v ČT: Z Britů se stane datem odchodu z EU třetí země. Spoustu věcí budou muset dělat úplně znovu
Britská premiérka Theresa Mayová má nový návrh na smírný odchod z Evropské unie, s tím původním ji ostatní evropští lídři zdvořile vyprovodili. Bývalý ministr zahraničí Boris Johnson, který si myslí na její křeslo, označil její brexitový plán za ústavní nehoráznost, kvůli které by Británie po generace zůstala pod nadvládou EU. „Mayová má nerealistický plán. Hlavní problém je, že nerespektuje základní čtyři svobody,“ uvedl prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu a bývalý státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza (ČSSD), který Brexit probral s moderátorem Danielem Takáčem v pořadu Interview na ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Výborné. Novým premiérem Velké Británie bude Boris Johnson
Komentář na facebookovém profilu ke zvolení Borise Johnsona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Brexitový zákon je připraven, politici mu nebudou bránit
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) je spokojen. Žádná ze sněmovních stran se nechystá vetovat zrychlené projednání zákona, který by upravil práva Britů v Česku po případném odchodu Británie z Evropské unie bez dohody, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Je to idiot! Ovčáček dostal nařezáno s účastí Jindřicha Šídla, Tomáše Cikrta a dalších
Minulý týden se kolem prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka strhla bouře. Podřízený prezidenta Zemana se totiž zvláštním způsobem vyjadřoval o útoku Spojených států, Velké Británie a Francie proti Sýrii. Spekuloval totiž o tom, zda se čeští novináři vydají bojovat do první linie v Sýrii, a obviňoval média v čele s Českou televizí, že si přejí válku. Jenže tím to neskončilo. Na počínání prezidentova spolupracovníka si posvítil Newsroom ČT24. Prostor dostal i samotný Ovčáček a bezezbytku ho využil. Raději se podívejte sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
TOPlist