Nejčtenější v danném dni? Historie článků

leden 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.959x, což odpovídá cca 102.218-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Dva z pěti dnes nemají na dovolenou. Ne všichni děkují za „samet“. Prahu čísla od filosofa nepotěší
Filozof, překladatel a člen Rady ČT Michael Hauser v pořadu Interview Plus na Českém rozhlasu Plus promluvil na téma společenských změn v souvislosti s výročím třiceti let od sametové revoluce. Dle Hausera průzkumy naznačují, že část společnosti je přesvědčena, že předlistopadový režim nebyl zase tak špatný. Ekonomická transformace prý negativně dopadla na miliony lidí, zejména například v severních Čechách. Hauser též upozornil na některá negativa spojená s dobou nastoupivší před třiceti lety a připomněl, že došlo k růstu nezaměstnanosti a k uzavření podniků. Intelektuálové a ekonomové kritičtí vůči převládajícímu diskurzu dostávají dnes podle Hausera menší prostor. Negativně se filozof vyjádřil o růstu exekucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.8.2019 v 07:35, prečteno: 13x

nejlepší články ze dne: 09. 08. 2019

Související články

Spisovatel k demonstracím: Stafáž, nic povzbuzujícího. Zažil jsem 1968, samet. A známá, která bydlí na Letné, mi říkala...
ROZHOVOR „Demokracie má v současnosti řadu výkladů. Politik, který cítí, že je ohrožena jeho moc či kapsa, vyřvává, že se porušuje demokracie. Je to jeho demokracie a on si ji přeci nedá vzít. Jiný vidí v nezvolení ohrožení demokracie. Zase té svojí,“ komentuje aktuální dění spisovatel Jiří Kimla. Kdekdo se podle něj dnes demokracií zaklíná, avšak demokracie podle něj znamená především rovnost před zákonem, politická práva, právní stát a samozřejmě svobodné volby. Dav na pražské Letné pro něj neznamená vůbec nic: „Zažil jsem hned po vojně osmašedesátý, zažil jsem samet a vím, že všichni ti mizerové většinou tahali za delší konec provazu,“ říká mimo jiné Kimla v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Tohle Hřiba nepotěší. Kdo za Piráty vede Prahu? Vlivný podnikatel ťal do živého
Do svého pravidelného pořadu Na prahu změn na Slobodném vysielači si tentokrát bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný pozval bývalého starostu městské části Praha-Koloděje, investora a podnikatele Zbyňka Passera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Fischer (Pro Prahu): Praha potřebuje autentické místní politiky
Prahu od 90. let řídí primátoři vygenerovaní v útrobách celostátních politických stran, pro které je Praha místem vlivu na padesátimiliardový rozpočet. Praha je místem “pohybu” vnitrostranických buněk s výrazným vlivem na celostátní politiku. Tito lidé nemají Prahu na prvním místě, je jim ukradená. Spíše jimi ukradená.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Průzkum: Delší dovolenou letos plánují skoro tři čtvrtiny lidí
Téměř tři čtvrtiny Čechů plánují v letošním roce minimálně jednu delší dovolenou – ať už v Česku, nebo v zahraničí. Více je takových lidí, kteří si dovolenou zařizují sami, tedy bez využití služeb cestovních kanceláří, jak ukazuje výzkum Nielsen Admosphere realizovaný na vzorku pěti set respondentů z internetové populace starší 15 let. A jak je na tom aktuálně reklama v segmentu cestovních kanceláří? Inzerci v nejvyšší hodnotě vystavil v období leden-duben 2017 Čedok. Ukazuje to monitoring reklamy Ad Intel Nielsen Admosphere.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Nová čísla automobilky asi moc nepotěší
Kdybychom měli soudit podle výsledků z minulého týdne, nevedla si česká a nakonec ani evropská ekonomika v posledních měsících zrovna nejhůř.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Nízké investice ohrožují budoucí růst ekonomiky
Dnes Ministerstvo financí zveřejnilo pokladní plnění státního rozpočtu. Ekonomové ze zveřejněných dat nemají radost, protože čísla naznačují, že naše ekonomika trpí strukturálními problémy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Veselý (ČSSD): Dovolenou v Chorvatsku letos znepříjemní čekání na hranicích
Češi, jedoucí na dovolenou do Chorvatska v nadcházející letní sezóně, musí počítat s mnohahodinovým stáním na hranicích. Zejména Slovinci zpřísňují kontroly a budou prověřovat cestovní doklady posádek doslova všech, i osobních, automobilů. Čekání na hranicích tak budou muset čelit všichni Češi, kteří pojedou k moři do Chorvatska, a to zejména na své zpáteční cestě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Když muslim zaútočí, ať přijde odveta proti němu i místu, kde bydlí. Jako v Izraeli. Odradíme je, navrhuje hejtman Půta
ROZHOVOR „Před pěti lety velká část společnosti a politiků v Evropě kritizovala Izrael, že nedodržuje lidská práva Palestinců. Když ale lidé, kterých práva hájíte, mezi sebou schovávají ty, kteří nemají žádnou úctu k životu, a to ani dětí – což bylo i teď v Londýně – tak se sami zbavují práv, která máme hájit,“ říká v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz hejtman Libereckého kraje Martin Půta (Starostové). K povolební spolupráci uvádí: „Nepochybně po volbách budou s vítězem jednat všichni, kdo se chtějí podílet na vládě. Což až na výjimky budou všichni, kdo se do parlamentu dostanou,“ myslí si.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Bezpečnostní složky o letu útočníka Abediho přes Prahu nevědí
Bezpečnostní složky státu nemají podle ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) informaci o tom, že by útočník z Manchesteru Salman Abedi (v arabském přepisu Salmán Abádí) letěl ze Sýrie přes Prahu. „Prověřujeme ji,“ napsal Chovanec na Twitteru. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Hujová (Pro Prahu): Pražané nemají kde bydlet a Zelení sem lákají běžence. Ubytuje je Stropnický na zámku?
Zelení vyrazili do voleb s novinkou: navrhují v Praze ubytovat pět tisíc uprchlíků. Přitom ubytovacích kapacit v hlavním městě je málo a na bydlení často nemají ani sami Pražané. Ubytují snad Zelení imigranty u sebe doma? Nebo u Matěje Stropnického na zámku?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
TOPlist