Energetik Beran k stávkujícím středoškolákům: Děti mají právo říct, co se jim nelíbí
ENERGETICKÉ OKÉNKO HYNKA BERANA „Naše děti mají právo si říci, v jakém světě po nás chtějí žít a co se jim nelíbí,“ říká na konto demonstrací středoškoláků proti změnám klimatu, z hnutí Fridays for Future, energetik a někdejší tajemník Pačesovy energetické komise Hynek Beran. Česká republika si podle Berana protestů nevšímá a tzv. „špinavou“ elektřinu dál vyváží za hranice. „Až to těm dětem dojde, co jejich rodiče tolerují, bude možná hůř,“ dodává Beran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.8.2019 v 21:35, prečteno: 8x

nejlepší články ze dne: 09. 08. 2019

Související články

Výprodej státu, elektřinu levně vyvážíme a ekologické škody zůstávají doma. Situace je závažná, a to velmi. Hovoří energetik a pražský primátorský kandidát SPD Beran
ROZHOVOR „Ve starém Římě byla politika chápána jako veřejná služba. Výprodej státu ani jeho kritické infrastruktury určitě k takovým ideálům nepatří,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz kandidát SPD na pražského primátora do podzimních komunálních voleb, energetik Hynek Beran. Situaci české energetiky považuje Beran, který byl v minulosti tajemníkem obou nezávislých vládních energetických komisí vedených profesorem Václavem Pačesem, za „velmi závažnou“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Lepší ruský reaktor v české elektrárně, než závislost na ruském plynu, varuje energetik. A dětem stávkujícím kvůli klimatu vzkazuje...
ENERGETICKÉ OKÉNKO HYNKA BERANA Jak je na tom Česká republika v oblasti přechodu na čistší energetiku? Chystá se další zdražování energií a jak velké? Je současná energetická politika, kterou kabinet Andreje Babiše vede, správná a adekvátně reagující na možné výzvy plynoucí z blízké budoucnosti? Na otázky ParlamentníchListů.cz ve své pravidelné rubrice odpovídal energetik a bývalý tajemník Pačesovy komise Hynek Beran. Svěřil se i s tím, co si myslí o ožehavé otázce kolem dostavby jaderných bloků v Česku nebo o nedávných protestech mládeže v ulicích českých měst za lepší klima.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Přijde změna, která nebude příjemná. Energetik Beran předpovídá zdražování elektřiny a nedostatek v souvislosti s vývozem do Německa
ENERGETICKÉ OKÉNKO HYNKA BERANA Výprodej elektřiny versus dotace, tak v kostce popisuje stav na trhu s elektrickou energií v České republice energetik a bývalý tajemník Pačesovy komise Hynek Beran. Elektřina začíná zdražovat a podle Beranových odhadů to v následujících letech bude dvou až trojnásobně. V případě neočekávaných situací to však skokově může být i více. Problémem je podle Berana vývoz elektřiny z České republiky do Německa, který se podle jeho předpokladů bude zvyšovat spolu s tím, jak Němci začnou odstavovat své jaderné elektrárny. „Kolik by asi zbylo rohlíků v českých hypermarketech, když by se tuzemským producentům vyplatilo je dovézt a prodat do Německa,“ demonstruje své předpovědi na praktickém příkladu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
SOS dětské vesničky: Děti mají právo na láskyplnou rodinu
Podle Úmluvy o právech dítěte mají děti právo vyrůstat v rodinném prostředí, v atmosféře štěstí, lásky a porozumění. V úterý 20. listopadu si připomeneme 29. výročí podepsání Úmluvy, tento den je označován jako Světový den dětských práv. Při té příležitosti chceme připomenout, že stále existují tisíce dětí, kterým je právo na láskyplnou rodinu upíráno, a to včetně těch nejmenších.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Tři sta miliard odchází za hranice, každý rok. Montovny, úplatky pro kmotry. Okamurův pražský lídr po volbách promluvil zcela naplno
ROZHOVOR Nestraník Hynek Beran vedl Okamurovu partaj SPD do neúspěšných komunálních voleb v Praze. V rámci hlavního města získal v řadách SPD zdaleka nejvíce preferenčních hlasů. Hypotetickému úspěchu SPD ve volbách do zastupitelstev metropole i na pražský magistrát příliš neprospěl ani incident, který se v souvislosti s kandidátkou okamurovců udál v Praze 1. Z tamní kandidátky totiž vypadla polovina jmen kvůli neschopnosti v městské části doložit své trvalé bydliště. Beran v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz reflektuje nepříliš slavný výsledek Okamurovy partaje a rovněž odkrývá své obavy týkající se České republiky a jejího místa v současném světě. „Kolem probíhá technická revoluce, a v Čechách se stavějí montovny?“ stěžuje si energetik Beran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Spor ve vedení největší zednářské lóže v Česku pokračuje vyloučením bývalého velmistra
Již více než rok trvá spor mezi současným a bývalým vedením Veliké lóže České republiky (VLČR), největší organizace svobodných zednářů u nás. Ten s lidmi kolem současného velmistra lóže Pavla Gergela vede bývalý velmistr a dlouholetý zednář, energetik Hynek Beran. Veliký soud VLČR minulý týden vyhověl obžalobě a Berana, který měl do té doby pozastavené členství, z řádu svobodných zednářů zcela vyloučil. Beran se ale hájí tím, že jelikož spor již řeší i soud civilní, zednáři jej zatím vyloučit nemohou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Islámská ideologie má ženu pouze za otroka!
Mají muslimské ženy tam, kde vládne islámské právo šaría, vůbec nějaká práva? Mají. Cokoliv jim nařídí muž, to mají právo splnit! Pokud se tak nestane, mají právo na tvrdý a krutý trest!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Vyhodit z Prahy turistický lumpenproletariát, dožadující se drog a erotiky. Pražský lídr SPD Beran o tom, co plánuje po volbách
ROZHOVOR „Mám v programu vyhodit z Prahy turistický lumpenproletariát nebo lůzu, která nám v podnapilém stavu hlučně pobíhá po ulicích a dožaduje se drog a erotických služeb,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz nestranický lídr kadidátky SPD na pražský magistrát, energetik a bývalý svobodný zednář Hynek Beran. Hlučné turisty by do domů, kde bydlí normální lidé, prý nepustil vůbec, vysvětluje v souvislosti s fenoménem krátkodobého ubytování pro turisty, který v Praze zaznamenal v posledních letech nevídaný boom a nepřímo se podílí na růstu cen nájmů a nemovitostí v hlavním městě. Podle Berana jezdí turisté vyhledávající levný alkohol a prostituci do Prahy jako do pomyslného ráje, kde se zákony a předpisy nemusí dodržovat. „Dokážete si ale představit, že je policie zavře pro opilství a výtržnictví a pustí až druhý den ráno, ještě než do toho Darlingu nebo jiného podniku dorazí?,“ pokládá Beran řečnickou otázku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Přelomový rozsudek belgického soudu: Děti Belgičanek, které mají s islamistickými radikály, mají být navráceny do země
Šest dětí belgických matek, které jsou v současnosti v jednom ze syrských uprchlických táborů, má právo žít v Belgii. Rozhodl o tom belgický soud, jenž zároveň nařídil vládním úřadům, aby zajistily návrat dětí do země. Píše to server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Vítek: Co mají John F. Kennedy a Donald Trump společného?
«Jestliže svoboda něco vůbec znamená, je to právo říct lidem, co nechtějí slyšet.» George Orwell
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
TOPlist