Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2022
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 53x, což odpovídá cca 2.765-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Netolický v ČT: Současnou situaci může odblokovat sám Šmarda. A Zeman? Všichni poslanci by měli podpořit žalobu
Hostem čtvrtečního Interview na ČT24 byl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD). V pořadu se řešila současná nejasná situace spojená s rozhodnutím prezidenta Miloše Zemana nejmenovat na post ministra kultury kandidáta navrženého premiérem Andrejem Babišem, jímž je Michal Šmarda (ČSSD). Dle Netolického by měl Šmarda sám zvážit, zdali je pro něho za takovýchto okolností dobré se o post ucházet. Situaci by tak nyní prý mohl „odblokovat“ právě Šmarda. Vyjádřil se též k ústavní žalobě na prezidenta, tu by prý měli podpořit všichni poslanci napříč politickým spektrem, aby i do budoucna byly definovány pravomoci prezidenta a aby mohl ve věci rozhodnout Ústavní soud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2019 v 22:35, prečteno: 13x

nejlepší články ze dne: 15. 08. 2019

Související články

Pirát Bartoš navrhne Zemanovi, aby vládu sestavoval někdo jiný než Babiš. Odblokuje to situaci, míní
Jmenování jiného premiéra by podle Bartoše mohlo odblokovat současnou situaci.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 15.4.2018 v 14:36, zobrazit podobné
Předčasné volby! Nepolezu do zadku! Šmarda to „položil“ a po show ČT oznámil rozhodnutí
Michal Šmarda se vzdal kandidatury na ministra kultury. Učinil tak přímo v živém vysílání ČT v pořadu Události, komentáře. Šmarda hovořil o tom, že chtěl „odšpuntovat situaci“, která vznikla ve vládní koalici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Rozpad vlády: Buď Šmarda, nebo nic, zní z ČSSD
Předsednictvo ČSSD by dnes mělo jednat o tom, zda mají sociálnědemokratičtí ministři kvůli situaci na Ministerstvu kultury zůstat v menšinové vládě s hnutím ANO. Prezident Miloš Zeman na páteční schůzce s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem a ministrem Antonínem Staňkem (ČSSD) uvedl, že je připraven k 31. červenci Staňka odvolat. Sociální demokraté požadují, aby jej nahradil místopředseda strany Michal Šmarda, a podmiňují tím setrvání v koalici. Zeman ohledně nominace chce počkat na rozhodnutí předsednictva, neslíbil ale, že ho bude respektovat. O situaci ve vládě píší snad všechny české deníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ukazuje se, jak je vnitro pro stíhaného Babiše důležité. Králem situace je Zeman, říká politolog
Jak lze situaci odblokovat? Leda tím, že Babiš nebude premiérem. Nakonec si mohou spočítat, že je to pro ANO nejmenší zlo, soudí Josef Mlejnek.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 6.4.2018 v 20:36, zobrazit podobné
Všichni poslanci sociální demokracie by měli respektovat výsledek referenda, připomíná Zimola
Místopředseda ČSSD Jiří Zimola věří, že všichni sociálnědemokratičtí poslanci budou respektovat výsledek stranického referenda. Členové strany v něm rozhodují, zda má sociální demokracie vstoupit do vlády s ANO pod vedením premiéra a šéfa hnutí Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Poslanci by měli pokračovat v projednávání změn v evidenci tržeb
Poslanci by dnes měli pokračovat v projednávání vládních změn v elektronické evidenci tržeb. Mohli by také debatovat o situaci na modernizovaném úseku dálnice D1 na Vysočině. Minulý týden na něm v souvislosti se sněžením zkolabovala doprava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Jan Hamáček: Když pravice pečuje o ČSSD
Sociální demokracie se rozhodla odblokovat politickou situaci a vrátit politice její skutečný smysl. Tím jsou debaty, dodržování ústavních a parlamentních principů, utváření vlády s důvěrou, komunikace s ostatními politickými stranami. Vzala si na sebe velmi těžký úkol, o němž na základě vlastní vůle mohou rozhodnout všichni členové naší strany.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 28.5.2018 v 10:41, zobrazit podobné
Právník Wintr burcuje poslance: Jestli žalobu nepodáte teď, tak už Zemana neudrží nikdo
Prezident Miloš Zeman ve středu oznámil, že Babišovu návrhu z konce května, aby se novým ministrem stal Michal Šmarda (ČSSD), vyhovět nehodlá. Jeho postup při výměně ministra kultury je proto jedním z bodů návrhu na ústavní žalobu, který schválil v červenci Senát. „Pokud nebude podána žaloba, prezidenta už v mezích nikdo neudrží,“ varuje v rozhovoru pro Novinky odborník na ústavní právo Jan Wintr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2019 v 09:35, zobrazit podobné