Chce to klídek. Ústava ČR porušena nebyla a koaliční smlouva nemůže omezovat Ústavu ČR
Prezident ČR Miloš Zeman rozhodl a to je platné rozhodnutí. Michal Šmarda ministrem kultury nebude, bez ohledu na stanovisko Andreje Babiše, či Jana Hamáčka.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 19.8.2019 v 05:40, prečteno: 9x

nejlepší články ze dne: 19. 08. 2019

Související články

Babiš: Neříkejte, že byla porušena Ústava. Nebyla
Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) před kamerami České televize trval na tom, že momentálně skončená vládní krize kolem Ministerstva kultury vlastně nikdy krizí nebyla a všechno, co se dělo, se prý dělo podle Ústavy. „A bylo by dobré, aby nikdo neopakoval, že byla porušena Ústava. Nebyla porušena. Nikdy,“ zdůraznil premiér před kamerami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Proč? Proto! Petice za odvolání Andreje Babiše a Miloše Zemana
Ústava je víc než koaliční smlouva a prezident nemá být advokátem ministra financí!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Koaliční smlouva ČSSD, TOP 09 a ODS
Co je vlastně pravdivý výrok. Opoziční smlouva nebo antibaišovská koalice? Máme koaliční vládu nebo co vlastně. Přiznám se, že se v celé situaci přestávám orientovat.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 9.5.2017 v 20:40, zobrazit podobné
ČT zpochybnila prezidentův slib: Nepoložil ruku na ústavu. Odborníci ale problém nevidí
Prezident Miloš Zeman při dnešním skládání prezidentského slibu nepoložil ruku na výtisk ústavy, jak ho vyzval předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Upozornila na to Česká televize. Platnost slibu podle odborníků tím porušena nebyla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
David Klimeš: Koaliční smlouva, která nejde dobře napsat
Předsedové ANO a ČSSD Andrej Babiš a Jan Hamáček dokončili text koaliční smlouvy. Co v ní přesně je, nevíme, protože Hamáček nejprve chce smlouvu v pátek představit vedení své strany. Ale už nyní víme, že ten text je špatný. Ve všech ohledech.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 11.5.2018 v 08:41, zobrazit podobné
A je to tady! Koaliční smlouva mezi ANO a ČSSD je na světě. Hamáček naznačil, co v ní najdeme
Předsedové ANO Andrej Babiš a ČSSD Jan Hamáček dnes dospěli k textu koaliční smlouvy, který je akceptovatelný pro sociální demokracii. Hamáček po zhruba hodinovém jednání novinářům v Poslanecké sněmovně řekl, že vyřešeny byly všechny záležitosti ohledně pojistek, které ČSSD v koaliční smlouvě chtěla mít. S přesným zněním návrhu dohody chce seznámit nejprve v pátek vedení ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Babišova garda u jednoho pultíku: Chtějí nás zašlapat do země. Ale my jsme slušní lidé
Předseda poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek prozradil, že hnutí preferuje, aby současná vláda dokončila v původním složení svůj mandát. To se ale podle všeho nestane, protože Sobotka už nechal na Hrad doručit žádost o Babišovo sesazení. Podle Faltýnka tím byla porušena koaliční smlouva. Ministr pro životní prostředí Richard Brabec si postěžoval, že se je ČSSD pokouší zadupat do země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Toleranční smlouva
Úvaha nad řešením současné politické situace. Toleranční nebo koaliční smlouva by mohla zajistit stranám vládnout celé období. V toleranční smlouvě nemá slabší strana ministry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Když vypnuli Šmardu, zaznělo v ČT něco nečekaného. Šlo o Zemana
Po překvapivém oznámení Michala Šmardy, že na funkci ministra netrvá, následovala v ČT debata trochu jiná. Zda prezident Zeman porušil a porušuje Ústavu. K ní se sešli ústavní právníci, Aleš Gerloch, kterého prezident Zeman neúspěšně navrhl na ústavního soudce, a Marek Antoš. Dle Aleše Gerlocha návrh znamená, že mu nemusí být vyhověno. „Proč by prezident republiky neměl mít žádnou možnost uvážení a předseda vlády absolutní svévoli?“ ptá se. Ovšem podle Antoše nejen, že byla Ústava porušena, ale dokonce tomu tak bylo ve třech rovinách. A prezident Zeman jednal svévolně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ANO: Koaliční smlouva pro statutární město Olomouc bude podepsána 16. října
V pátek se sešli zástupci politických stran a hnutí zapojených do přípravy koaliční smlouvy pro statutární město Olomouc na volební období 2018–2022.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
TOPlist