Že umělci nemají peníze? V Národním divadle dali přes 7 500 000 korun za grafické návrhy samolepek nebo plakátů
Před časem jsme přinesli informaci o zajímavé smlouvě mezi Národním divadlem a Plzeňským Prazdrojem, který má například zajistit při reprezentativních příležitostech a při služebních jednáních ředitele a vedení ND podávání piva Pilsner Urquell. Nyní naše redakce obdržela další pozoruhodné smlouvy. Týkají se spolupráce mezi ND a grafickým studiem Formata. Ve smlouvách je předmětem zajištění grafických prací pro Národní divadlo v období od letošního července do června příštího roku. Hodnota smlouvy je přitom nezanedbatelných 2 090 456,50 koruny. To byl ale jenom začátek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2019 v 18:35, prečteno: 15x

nejlepší články ze dne: 19. 08. 2019

Související články

Operní mafie v Národním divadle. Budete koukat, co se mezi umělci odehrává
V Národním divadle v Praze se prý nejspíš bude stávkovat. Píše o tom slovenský web Denník N, podle kterého již zaměstnanci poslali řediteli Janu Burianovi 31 otázek, na které žádají odpovědi. Hovoří o „kritické situaci“ v divadle. Mezi signatáři přitom jsou umělecký ředitel divadla a šéfka opery.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Vlasta Chramostová. Vlast, chrám a most, ohromil na pohřbu v Národním divadle David Prachař
Projevy na pohřbu Vlasty Chramostové v Národním divadle byly různorodé. Proslov začal ředitel Národního divadla Jan Burian. „Málokdo ví, že v Národním divadle pracovala už podruhé, poprvé tu byla zaměstnána v době rekonstrukce už za normalizace,“ připomněl Burian. „Protože v tom slově je obsažena vlast, chrám a most. To je dost neuvěřitelné,“ zanalyzoval David Prachař jméno a příjmení zesnulé herečky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Chudí umělci? To zapomeňte. Národní divadlo před námi tají multimilionové platy, které ti mistři a manažeři kasírují
Rozpočet Národního divadla (ND) tvoří z největší části státní dotace, která v roce 2016 činila přes 710 milionů korun. V roce 2017 to už bylo 742 milionů a pro rok 2018 mělo schváleno 806 milionů korun včetně navýšení platů. To jsou sumy, ze kterých se zbylým divadlům v České republice tají dech. ParlamentníListy.cz byly upozorněny na skutečnost, a to přímo od některých umělců v Národním divadle, že odměny jsou neprůhledné, nejasné, vše se tají a atmosféra uvnitř kulturního svatostánku spěje na bod mrazu. Jak je to ve skutečnosti? Pátrali jsme několik týdnů, zde je výsledek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ředitel Národního divadla nám odmítá sdělit prakticky cokoli. V rozhovoru pro Divadelní noviny ovšem zavzpomínal i na svou sestřenici
ParlamentníListy.cz v několika článcích informovaly o poměrech v Národním divadle. Zajímali jsme se zejména o ekonomické faktory, také služební cesty a hotely, ve kterých spal ředitel Burian, jeho služební auto a účty za mobilní telefon. Na různé dotazy jsme se ptali v Národním divadle, v Divadle J. K. Tyla Plzni, v Divadle na Vinohradech, na festivalu Divadlo nebo například i na DAMU, tedy všude, kde bývalý člen KSČ Burian působí nebo působil. Nikde s námi ale nekomunikují a na dotazy ohledně jeho osoby se zdráhají odpovídat. Jan Burian nyní poskytl obsáhlý rozhovor pro Divadelní noviny, které se financím z veřejných prostředků nepřekvapivě vyhnuly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
FOTO Zaorálek vystoupil v Národním divadle. Je z toho aféra, která bude mít dohru
Volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek rozčílil ředitele Národního divadla Jana Buriana i ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL). Důvodem je Zaorálkovo vystoupení v Národním divadle, o němž ani jeden z mužů nevěděl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Umělci vstoupili do stávkové pohotovosti
Unie profesionálních zpěváků České republiky v Národním divadle se bouří. Vstoupila dokonce do stávkové pohotovosti, která je vyhlášena až do 20. června. Pak by mělo být rozhodnuto o dalším postupu, případně o vyhlášení stávky. Zpěvákům vadí mimo jiné komunikace s ředitelem Janem Burianem, kdy mimo jiné hovoří o diskriminaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Svobodní: Tři daňové návrhy aneb Osmdesát miliard lidem
Svobodní představili návrhy, které sníží lidem daně o 80 miliard korun. Zároveň řekli, kde konkrétně může stát tyto peníze ušetřit. DPH sjednotit a snížit na 14 %, konec daně z nabytí nemovitosti a sleva na dani vyšší o 1000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Šok: V Čechách nikdo nikdy neuměl zpívat, řekl prý nový ředitel Opery Národního divadla
Umělci v Národním divadle se chystají stávkovat. Vadí jim norský umělecký ředitel, který se prý neseznamuje s náležitostmi a uvedl soubor opery do „krizového stavu“. Eva Urbanová, operní pěvkyně, tvrdí, že ji a další české sólisty umělecký ředitel Per Boye Hansen urazil, když řekl, že v Česku nikdy nikdo zpívat neuměl. A ministr Staněk už se chystá do akce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Aleš Cibulka si splní další sen. Odvysílá pořad Tobogan z Hudebního divadla v Karlíně
Moderátor Českého rozhlasu Dvojka Aleš Cibulka si splní další sen. Po vyprodané Lucerně a Národním divadle v Praze přivítá posluchače a své hosty v sobotu 18. listopadu od 11.00 hodin v Hudebním divadle v Karlíně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Národní divadlo ušetřilo během deseti let za energie deset milionů
Letos byl vyhodnocen unikátní energeticky úsporný projektu v Národním divadle, který si na začátku vyžádal investice ve výši 75 mil. korun s garancí energetických úspor za 84,6 mil. korun za 10 let. Výsledkem spojení tradičních technických řešení s využitím obnovitelných zdrojů a inteligentního způsobu řízení budovy v centru Prahy je skutečná úspora energie v hodnotě 93,4 mil. korun. Projekt byl realizován formou EPC. Dodavatel, kterým byla ENESA z ČEZ ESCO, garantoval výši úspor přímo ve smlouvě a investice se tak splácela z ušetřených peněz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
TOPlist