„Osvobození“ Babiše: Známý advokát varuje před politickým tlakem Kalouska a dalších na nezávislost justice
ROZHOVOR Opoziční politici se předhánějí v pokusech oslabit efekt rozhodnutí státního zástupce zastavit trestní stíhání Andreje Babiše. Bývalý předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg se holedbá, že být na místě premiéra, tak by požadoval, aby se případ dostal k soudu. Dlouhodobě nejméně důvěryhodný politik Miroslav Kalousek zase vyrukoval s tvrzením, že státní zastupitelství se bude ode dneška těšit stejné důvěře jako komunistická prokuratura před rokem 1989. Podle advokáta Jaroslava Ortmana je nesmysl, aby žalobce hnal kauzu k soudu, pokud poznal, že není důvod k trestnímu stíhání. Aby tak učinil jen ke Kalouskovu uspokojení, tak to by bylo na odchod ze státního zastupitelství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 17:35, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 02. 09. 2019

Související články

Konec Kalouska. Známý advokát pronesl velmi vážné varování
ROZHOVOR. Bývalý politik, dnes známý advokát Jaroslav Ortman je přesvědčen, že volba Andreje Babiše, Tomia Okamury nebo pirátů neznamená, že by s nimi politici souhlasili, ale že je zvolili z protestu, protože je zklamaly tradiční politické strany. Kritizuje, že tradiční strany odmítají s hnutím ANO jednat. „A když nebude žádná vláda, když to zkrachuje na těch třech pokusech, pak už ve sněmovně neuvidíte žádné lidovce, ani STAN, ani Kalouska. Ti zmizí v propadlišti dějin, stejně jako ČSSD,“ varuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Jaroslav Ortman parlamentní strany, které se rozhodly raději jít do opozice než vládnout..
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Konec vlády jedné strany i v justici
Justice se po dlouhé době stává problémem, o kterém se hovoří, kdy za její nezávislost se demonstruje atd. (1) Osobně považuji nynější tvrzení o ohrožení justice za písek vhozený do očí lidí, aby si lidé nevšímali, o co ve skutečnosti jde. O nezávislost naší justice nejde. Jde snad o moc a o peníze? Naše justice je přesto ohrožena, ale úplně jinak, než se běžně uvádí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Davida Ratha trápí nezávislost justice. Takže navrhuje, jak ji lépe zajistit
Médii zmítají obavy o nezávislost naší justice. Trápí to i některé spoluobčany, a neváhají proto demonstrovat, všímá si David Rath. Z vlastní zkušenosti proto pro server VašeVěc.cz popsal nové zásady naší justice, které se v posledních letech vyvinuly a v každodenní praxi vytlačily ústavu a zákony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Nezávislost justice v Polsku? Mám v ruce soudní rozhodnutí, že je to věc i EU, tvrdí Jourová
Pravděpodobná budoucí místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová, která bude střežit právní stát, ale také bojovat s propagandou, zavítala do Českého rozhlasu. Prozradila, že bude bedlivě sledovat spory o nezávislost justice a o nezávislost médií v Polsku. Má prý v ruce soudní rozhodnutí, že do nezávislosti justice v Polsku může EU mluvit. Pozornost věnovala také boji proti šíření nenávisti na internetu. Zdůraznila, že brání svobodu slova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Známý advokát vypěnil: Nevěřil jsem svým očím a uším. Jak mohou v čele BIS stát lidé, kteří vyplodí takovou stupiditu. Zlatá KGB
ROZHOVOR Jako v blázinci si prý připadal bývalý politik, advokát Jaroslav Ortman, když slyšel, že tajná služba chce ovlivňovat, co se bude učit na školách v dějepisu. „Zlatá KGB. Podle mne jsou zralí na Chocholouška,“ prohlásil s nadsázkou známý právník o Bezpečnostní informační službě. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se také vyjádřil k údajnému zasahování prezidenta do nezávislosti justice a snahám senátora Václava Lásky podat stížnost Ústavnímu soudu kvůli kontroverzním krokům hlavy státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Pošlou Babiše před volbami do vazby? Ostřílený advokát má obavy, že to zkusí
Advokát Karol Hrádela se obsáhle vyjádřil k žádost o vydání poslance Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání. Hrozí Babišovi snad i vazba?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Lidí z Agrofertu bylo kolem Čapího hnízda mnohem víc. Advokát Rozehnal odkrývá pro Babiše velmi nemilé souvislosti
ROZHOVOR Renomovaný advokát a expert na mediální právo Aleš Rozehnal se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil ke kauze premiéra Andreje Babiše. Podle Aleše Rozehnala jde v případě natáčení Andreje Babiše mladšího především o etický problém. Známý advokát také ukazuje na několik skutečností z kauzy Čapí hnízdo, které vyznívají nepříznivě pro premiéra Andreje Babiše. "Osob z AGROFERTu, které působily ve společnosti Farma Čapí hnízdo, a.s. v době, kdy s ní údajně Andrej Babiš neměl nic společného, bylo daleko víc," říká Rozehnal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
A teď zhulení Piráti, paní Slonková. Varuji ČSSD... Už nikdy! Babiš? Úplně jinak, vyhlíží budoucnost zkušený pozorovatel
ROZHOVOR Bývalý politik a advokát Jaroslav Ortman varuje sociální demokraty před odchodem z vlády Andreje Babiše „Kdyby se sestavila nová vláda s někým jiným z ANO, což vylučuji, tak už ČSSD nikdy nebude mít pět ministerských křesel, už nikdy nebude mít ministra vnitra, bude brát ohlodanou kost,“ prohlásil známý právník v rozhovoru pro PL. Je přesvědčen, že ANO nepřipustí kádrovou výměnu za trestně stíhaného premiéra, tím by se úplně odepsalo, protože bez Andreje Babiše je vlastně vyřízené jak finančně, tak kádrově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Do dění kolem Babiše a Faltýnka vstupuje známý advokát. A rovnou říká, co by následovalo, kdyby soud oba prohlásil za nevinné
ROZHOVOR Právník a bývalý politik Jaroslav Ortman říká, že se stále diskutuje o tom, zda prezident po volbách jmenuje novým premiérem trestně stíhaného Andreje Babiše, ale on už nebude trestně stíhaný. „Volby trestní stíhání přeruší a až do nového rozhodnutí sněmovny o jeho vydání nebude Andrej Babiš trestně stíhán, protože ho chrání imunita. Takže prezident může říci, že může Andreje Babiše jmenovat,“ prohlásil v roozhovoru pro ParlamentníListy.cz známý advokát. Ale považuje za nepředstavitelné, kdyby byl Andrej Babiš trestně stíhán i po opakovaném hlasování v nové Poslanecké sněmovně, že by byl předsedou vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Krizi důvěry vyřeší jen Čapí hnízdo před soudem, říká spolek Milion chvilek a vyzývá k akci
Problémy kolem premiéra Andreje Babiše (ANO) vytvořily krizi důvěry občanů ve stát, kterou může vyřešit jen to, že se případ Čapího hnízda dostane před soud. V prohlášení zaslaném ČTK to dnes uvedl spolek Milion chvilek, který letos pořádal sérii protestů za nezávislost justice. V reakci na páteční návrh rozhodnutí státního zástupce Jaroslava Šarocha o zastavení stíhání Babiše a dalších obviněných shrnul spolek v dokumentu nejdůležitější fakta případu i další Babišovy problémy. Příznivce spolek vyzval, ať se 4. září při obvyklé zkoušce sirén na veřejném místě postaví s požadavkem „stejného metru pro všechny“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
TOPlist