Lékaři a zdravotní sestry FN Brno přepsali dějiny medicíny
117 dnů udrželi vitální funkce u gravidní ženy ve stavu mozkové smrti. Poté porodila zdravou holčičku. Tento případ je unikátní nejen v českém, ale také světovém měřítku. Dle informací lékařů Fakultní nemocnice Brno se totiž nikde jinde na světě doposud nepodařilo realizovat setrvání dítěte v matce téměř až do donošenosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 17:35, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 02. 09. 2019

Související články

Ministr Vojtěch: Lékaři a sestry již nejsou žádné popelky
Lékaři i sestry v nemocnicích si od roku 2014 významně polepšili. Průměrná odměna lékaře vzrostla o 32 procent a odměna zdravotní sestry dokonce o 41 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Nemocnicím chybí nejen lékaři, ale i sestry
Dlouho to vypadalo, že personální krize ve zdravotnictví nebude na Vysočině tak složitým problémem jako jinde nebo že se bude týkat „jen“ nedostatku lékařů. Nyní se však ukazuje, že i naše nemocnice už bojují nejen s deficitem lékařů, ale i nelékařského zdravotnického personálu. Chybějí hlavně zdravotní sestry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Praktici se naučí poznat psychopata a zasmát se v ordinaci
Lékař je lékem sám o sobě – musí se umět dávkovat a znát svoje nežádoucí účinky. Toto bude jedna z vět, kterou uslyší 1500 lékařů a sester na Kongresu primární péče od psychiatra Radkina Honzáka. V rámci své přednášky Psychopati mezi námi a Humor a smích v životě a v medicíně, zkusí praktické lékaře přimět k využívání humoru. Na dvoudenní akci se do Prahy sjedou lékaři pro dospělé, děti a dorost a zdravotní sestry z celé republiky už tento pátek. Kongres jim nabídne znalosti ze světa kardiologie, akutní medicíny, neurologie a řady dalších oborů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ČPZP: Při volbě zdravotní pojišťovny sledujte, zda má smlouvu s lékaři
Pokud nejste spokojeni se stávající zdravotní pojišťovnou a přemýšlíte o změně, nezaměřujte se jen na nabídku preventivních programů. Zajímejte se především o to, zda vybraná pojišťovna má smlouvu s vašimi lékaři. Zdravotní pojišťovnu lze změnit jednou ročně vždy k 1. lednu nebo k 1. červenci. Nejbližší termín pro podání přihlášky k nové pojišťovně vyprší 31. března 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
ODS: Slib na zvýšení odměn pro zdravotní sestry vázne, řešit to musí kraje
Slib zvýšení mezd pro zdravotní sestry u lůžek ve směnném provozu o 2 tisíce korun přehodilo ministerstvo na kraje. Bohužel s tím předává i celou řadu nejasností. Děje se tak navíc pozdě. Ne minutu před dvanáctou, ale dvě hodiny po dvanácté. Administraci dotace, která má všem zdravotnickým zařízením pokrýt náklady na splnění slibu, mají zajistit krajské úřady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Fakultní nemocnice Brno: Cvičení Trauma týmu ČR bude 17. září 2019
Ve dnech 17. a 18. září 2019 se v areálu Bohunice Fakultní nemocnice Brno uskuteční cvičení Trauma týmu Česká republika, který pod patronací Ministerstva zdravotnictví ČR zajišťují právě lékaři a nelékařští zdravotní pracovníci Fakultní nemocnice Brno. Trauma tým ČR se momentálně transformuje dle principů Světové zdravotnické organizace (World Health Organization, WHO) a nově se bude jmenovat Emergency Medical Team CZ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Mladý prezident, který zažene Zemanovy zlé duchy. Kandidát Hilšer se představil v knihkupectví
REPORTÁŽ Alarmující stav zdravotnictví je hlavním tématem občanského prezidentského kandidáta Marka Hilšera. „Chybí zdravotní sestry, lékaři stárnou, v menších nemocnicích jsou na nočních třeba jen dva lékaři na sto pacientů,“ upozornil. Proč tomu tak je? „Investovalo se do různých strojů, protože na tom se dají získat peníze, dá se to různě předražit. Investice do lidí není tak rychle vidět a není to taková dojná kráva. Byly v Praze nemocnice napojené na politické strany a tam se posílaly peníze skrze tyto zakázky,“ objasnil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jihočeské nemocnice: Lékaři a sestry pohotovostní služby v Nemocnici Dačice využívají nové inspekční pokoje
Nemocnice Dačice, a.s. disponuje novými inspekčními pokoji pro lékaře a sestry sloužící lékařské pohotovostí služby. Zázemí se nachází v nové přístavbě přímo u ordinace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Magie tady je
Tradiční čínská medicína se v Číně studuje spolu s tou evropskou, ale čeští lékaři se snaží, aby byla z oboru „racionální“ medicíny úplně odstraněna. Jenže racionalita může být stižena odbornou zaslepeností a medicína, která se stále více podřizuje pravidlům byznysu, může být zdravotní i ekonomickou hrozbou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
TOPlist