Štěpán Křeček: Státní rozpočet hospodaří se schodkem kvůli explozi výdajů
„Přes 40 procent státního rozpočtu tvoří výdaje na sociální dávky. Vzhledem k současným plánům vlády lze předpokládat, že v budoucnu to bude ještě víc,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 19:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 02. 09. 2019

Související články

Štěpán Křeček: Státní rozpočet se propadl do schodku 22 miliard korun
„Měsíc před koncem letošního roku se státní rozpočet propadl do schodku, ve kterém již pravděpodobně zůstane. Schodkové hospodaření je zapříčiněno růstem sociálních výdajů, platů a investic. Zatímco růst sociálních výdajů a platů v konečném důsledku navyšuje spotřebu domácností, růst investice přispívá k rozvoji České republiky,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Státní rozpočet je v přebytku. Je možné snižovat daně či navyšovat důchody
„Na základě lepšího výběru daní a příjmů z Evropské unie se státní rozpočet pohybuje v přebytku. Za této situace je možné uvažovat o snižování daní na příjmové straně státního rozpočtu. Rovněž je otevřen prostor pro navyšování výdajů například ve formě rychlejší valorizace důchodů,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Veřejný dluh dosáhl úrovně 1817 miliard korun
„Veřejné rozpočty jako celek hospodaří lépe než státní rozpočet. České republice se daří snižovat zadlužení vůči hrubému domácímu produktu. V současné době patří naše země mezi rozpočtové premianty v rámci Evropské unie,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Státní rozpočet je málo ambiciózní. Klesají investice a roste počet státních zaměstnanců
„V době mimořádného ekonomického růstu má být navržen státní rozpočet s nižším deficitem. Stát by měl více šetřit na svém provozu a přehodnotit přijímání nových státních zaměstnanců,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Dluh vládních institucí dosáhl 1833 miliard korun
„Veřejné rozpočty jako celek hospodaří lépe než státní rozpočet. Celkový dluh veřejných institucí se v poměru k hrubému domácímu produktu přibližuje k předkrizové úrovni z roku 2008. Česká republika je tak jako jedna z mála zemí Evropské unie připravena na případnou další ekonomickou krizi,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Státní rozpočet hospodaří s přebytkem 16,8 miliardy korun
„Současná struktura státního rozpočtu je udržitelná v době ekonomického růstu. V případě krize však hrozí, že se příjmy státního rozpočtu propadnou. Naopak výdaje jsou z velké části ze zákona povinné a budou muset být vyplaceny i za nepříznivých okolností. Taková situace by vedla k hlubokému deficitu. Se vstupem do závěrečné fáze hospodářského cyklu se na tuto možnost musíme připravit,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Přebytek státního rozpočtu klesl na 6 miliard korun
„Díky lepšímu čerpání evropských fondů se v letošním roce podařilo navýšit státní investice o 28 miliard korun. Celková bilance státního rozpočtu se však kvůli růstu výdajů začíná zhoršovat,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pochvala Schillerové od ekonoma. Jsme mezi premianty, jde o rozpočet
„Veřejné rozpočty jako celek hospodaří lépe než státní rozpočet. České republice se daří snižovat zadlužení vůči hrubému domácímu produktu. V současné době patří naše země mezi rozpočtové premianty v rámci Evropské unie,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček. V podcastu pak Křeček shrnuje hospodaření s veřejnými financemi. „Růst investic pomáhá růstu české ekonomiky, která je ohrožena vývojem v Německu,“ poznamenává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Státní rozpočet na příští rok jde do finále
„Většina pozměňovacích návrhů ke státnímu rozpočtu zhoršuje jeho strukturu. Často je postupováno způsobem, že mediálně nejhůře vypadající položky jsou kráceny bez domyšlení reálných dopadů,“ upozorňuje hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Výdaje na sociální dávky strmě rostou
„V letošním roce dosáhneme historicky nejvyšších výdajů na sociální dávky. Celkem na nich bude vyplaceno zhruba 880 miliard korun. Přibližně 56 procent všech výdajů na sociální dávky tvoří dávky důchodového pojištění,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
TOPlist