Česká obchodní inspekce: Polovina kontrolovaných stánkařů poškodila spotřebitele
Česká obchodní inspekce Olomouckého a Moravskoslezského kraje uskutečnila kontroly na tradiční lidové slavnosti Kravařský odpust. Inspektoři se zaměřili na prodej výrobků a poskytování služeb ve stáncích a provozovnách veřejného stravování. Z celkového počtu 12 kontrolovaných provozoven zjistili porušení zákona o ochraně spotřebitele v šesti případech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 05:35, prečteno: 12x

nejlepší články ze dne: 03. 09. 2019

Související články

Česká obchodní inspekce: ČOI: Polovina kontrolovaných v akci HAD porušila zákon
Česká obchodní inspekce se zúčastnila v rámci svých dozorových kompetencí celostátní akce HAD (Hazard, alkohol a děti). Z kontrol vyplynulo, že obchodníci stále nedodržují zákon o ochraně spotřebitele, ale ani zákaz prodeje alkoholu osobám mladším 18 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Na Živitelce více než polovina stánkařů porušila zákon
Česká obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočiny každoročně kontroluje stánkový prodej na jedné z našich největších zemědělských výstav Země živitelka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Obchodní inspekce: Na vánočních trzích v Kadani prodejci povinnosti dodrželi
Česká obchodní inspekce Ústeckého kraje uskutečnila mimořádnou kontrolní akci na vánočních trzích v Kadani. Celkem zkontrolovala 8 prodejců vánočních ozdob, adventních věnců, jmelí, textilních výrobků a občerstvení. Porušení právních předpisů nezjistili u žádného z kontrolovaných stánkařů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Pouze 25 procent kontrolovaných hraček bez závad
Česká obchodní inspekce v 1. čtvrtletí roku 2018 kontrolovala dodržování zákona o technických požadavcích na výrobky, které musí splňovat nejen bezpečností parametry tak, aby nedošlo k ohrožení zdraví dítěte, ale i další důležité informace pro spotřebitele. ČOI provedla 395 kontrol hraček a porušení právních předpisů zaznamenala v 294 případech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 10:34, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Diskriminace spotřebitele ve 2. čtvrtletí jen výjimečně
Česká obchodní inspekce ve 2. čtvrtletí 2017 uskutečnila kontroly zaměřené na dodržování paragrafu číslo šest zákona o ochraně spotřebitele, který obchodníkům ukládá, že nesmí při prodeji výrobků nebo poskytování služeb spotřebitele diskriminovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: 40% kontrolovaných obchodů a restaurací na východě Čech porušilo zákon
Česká obchodní inspekce Královohradeckého a Pardubického kraje uskutečnila na konci měsíce září mimořádnou kontrolu v 18 provozovnách obchodní sítě a restauračních zařízení. Více než 40 % z nich nedodrželo zákony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
ČOI: Ze sedmnácti stánkařů na Vltavě obstáli pouze čtyři
Česká obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočiny provedla mimořádnou kontrolní akci zaměřenou na prodej zboží a poskytování služeb v okolí nádrže Lipno a řeky Vltavy. Ze 17 kontrolovaných subjektů vyhověly pouze 4 provozovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Ochrana spotřebitele musí být i na „českých olympiádách“
Česká obchodní inspekce uskutečnila mimořádné kontroly Olympijského festivalu v Brně a Ostravě. Kontrolní akce byly především zaměřené na dodržování zákona o ochraně spotřebitele ve stáncích s občerstvením a na půjčovny zimního sportovního vybavení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Pozor na akční ceny a slevy, počet klamání spotřebitelů neklesá
Slevové akce v České republice trvají nepřetržitě a u domácího spotřebitele jsou velice populární. Česká obchodní inspekce v 1. čtvrtletí 2017 zjistila, že ke klamání spotřebitele dochází i nadále a počet zjištění neklesl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Dva z pěti prodejců Flory Olomouc porušili zákon
Česká obchodní inspekce Moravskoslezského a Olomouckého kraje uskutečnila stejně jako každý rok kontrolní akci na mezinárodní zahradnické výstavě Flora Olomouc. Porušení právních předpisů zjistila u více než 40% kontrolovaných subjektů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
TOPlist