Šmarda o ČSSD: Ano, kdybychom chválili Babiše za jeho nápady a Schillerovou za její účes, měli bychom to snazší
ROZHOVOR „Kdybychom nevstupovali do vlády, tak ke kritice nedošlo. Kdybychom nenominovali Staňka, nemuseli jsme ho z vlády odvolávat, a kdybychom navrhli kandidáta, který by byl od začátku pokorný, chválil Andreje Babiše za jeho skvělé nápady a Alenu Schillerovou za nový účes, tak bychom bezesporu měli život snazší,“ říká s trochou ironie bývalý kandidát ČSSD na ministra kultury a starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz podrobně vysvětlil, co si z celého čtvrtročního dění bere, s čím chce zamířit do Senátu, co nejvíce poškodilo sociální demokracii a proč je důležitější zabývat se spíše budoucností země než osobou premiéra Andreje Babiše. Sám Šmarda se navíc v posledních měsících dostal do kůže politika, jemuž všichni vzkazují přes média, co by měl udělat: „Honzovi Hamáčkovi nezávidím, protože takhle pracovat je téměř nemožné.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 08:35, prečteno: 10x

nejlepší články ze dne: 03. 09. 2019

Související články

Lubomír Man: Kdybychom skutečně byli demokratickou zemí...
Stále sním o tom, jak by to u nás vypadalo, kdybychom byli skutečnou demokracií, takovou, jaké nás učil a jakou u nás též kdysi prosadil T.G. Masaryk, jak je zřejmo i z jeho slavného výroku: „“Takže demokracii už bychom měli, teď už jen nějaké ty demokraty“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Blaha (ODS): Lidem na úřadech bychom měli práci spíše usnadňovat
Interpelace na ministryni Schillerovou na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 30. května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Netolický v ČT: Současnou situaci může odblokovat sám Šmarda. A Zeman? Všichni poslanci by měli podpořit žalobu
Hostem čtvrtečního Interview na ČT24 byl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD). V pořadu se řešila současná nejasná situace spojená s rozhodnutím prezidenta Miloše Zemana nejmenovat na post ministra kultury kandidáta navrženého premiérem Andrejem Babišem, jímž je Michal Šmarda (ČSSD). Dle Netolického by měl Šmarda sám zvážit, zdali je pro něho za takovýchto okolností dobré se o post ucházet. Situaci by tak nyní prý mohl „odblokovat“ právě Šmarda. Vyjádřil se též k ústavní žalobě na prezidenta, tu by prý měli podpořit všichni poslanci napříč politickým spektrem, aby i do budoucna byly definovány pravomoci prezidenta a aby mohl ve věci rozhodnout Ústavní soud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2019 v 22:35, zobrazit podobné
ČT nechala promluvit Zaorálka i Schillerovou. Takhle to dopadlo
Vládní krize běží dál na plné obrátky. Sociální demokracie totiž odmítla dosavadní náměstkyni ministra financí Andreje Babiše (ANO) Alenu Schillerovou jako jeho nástupkyni v úřadě. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek v pondělních Událostech vysvětloval, proč je pro ČSSD Schillerová nepřijatelná. Pak dostala slovo i zmíněná dáma a důrazně se ohradila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Nápady, že bychom z NATO měli vystoupit, jsou jen populistické a laciné výkřiky
Komentář na facebookovém profilu k výročí vstupu ČR do Severoatlantické aliance
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jsem v šoku a cítím se poškozena. Alena Schillerová se po ortelu, který vynesl Sobotka, postavila vedle Babiše a stálo to za to
Poté, co premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) odmítl jmenovat náměstkyni Alenu Schillerovou ministryní financí za Andreje Babiše (ANO), se ten již společně s Schillerovou k celé záležitosti vyjádřil. A nechybí ani další vyjádření, například předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Chcípneme! Šmarda z ČSSD promluvil na rovinu
Místopředseda ČSSD Michal Šmarda už se neudržel. Má pocit, že ČSSD čeká „chcípnutí v blátě“, pokud se sebou něco neudělá. Sepsal proto velmi ostrý text, kterým naházel pár pořádných slovních granátů do řad ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Komunisté si prý stěžují na Feriho. Nevidí přes jeho afro účes
Nejmladší poslanec v dolní parlamentní komoře se opět postaral o rozruch. Tentokrát to nebyla pozornost věnovaná magickému skoku hvězdy sociálních sítí z posledního místa kandidátky rovnou do sněmovní lavice. Dávce pozornosti tentokrát neunikl účes Feriho, který brání ve výhledu nejednomu poslanci sedícímu za ním, jak uvádí server iRozhlas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Tohle Babišovi vadí! Michal Šmarda, kterého chtěl premiér „poslat někam“, se ozval
Místopředseda ČSSD Michal Šmarda se ohradil proti slovům premiéra Andreje Babiše (ANO), která předseda vlády pronesl v rozhovoru pro Parlamentní listy. Babiš v něm přitom už reagoval na invektivy ze strany Šmardy. „Pan premiér neustále uráží mé kolegy, což nemohu nechat jen tak být. Když nadává mně, tak to nějak přejdu, to mi nevadí. Jsem zvyklý na leccos. Ale kolegů se prostě zastat musím,“ říká nyní Šmarda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Bláto! Šmarda to položil a Česko žije. Jaromír Soukup dal výzvu
Prázdniny se pomalu chýlí ke konci, a jak to tak vypadá, i aféra kolem odvolávání ministra Staňka končí. Michal Šmarda se v Událostech, komentářích vzdal své kandidatury na post. A osočil Andreje Babiše, že kdyby výhrady k jeho osobě svěřil dříve, mohli si všichni zúčastnění užít hezké prázdniny. „Určitě je lepší být hlavou v Novém Městě na Moravě než ocasem v celé České republice,“ svěřil se Šmarda v ČT a dodal, že se bude ucházet o senátorský mandát. Na internetu už mu někteří děkují, jiní ale tvrdí, že se tím ČSSD ještě víc propadne. Padla slova o blátě a servilitě a vládě k pláči. A přišla připomínka, aby se nezapomenulo na vyšetřování nepravostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2019 v 08:35, zobrazit podobné
TOPlist