Sklepy Mařatice nabídnou 250 metrů dlouhý labyrint historických měšťanských sklepů
V předvečer letošních Slováckých slavností vína a otevřených památek se všichni milovníci dobrého vína a vinařských tradic dočkají mimořádné akce. Po několikaměsíční rekonstrukci se totiž slavnostně otevřou Sklepy Mařatice, výjimečný sklepní labyrint, který vznikl propojením tří historických měšťanských vinných sklepů Jahoda, Herman a SYNOT. Symbolické přestřižení pásky je naplánováno na pátek 6. září 2019 v 18 hodin, a to v samém srdci Vinohradské ulice v Uherském Hradišti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 11:35, prečteno: 10x

nejlepší články ze dne: 03. 09. 2019

Související články

NPÚ: Zámek Červená Lhota zpřístupnil gotické sklepy
Oblíbený zámek Červená Lhota, známý z pohádky Zlatovláska, zpřístupnil pozoruhodné sklepní prostory někdejší středověké tvrze, které jsou zčásti vytesány do skály. Do sklepů se nově vstupuje původním historickým vchodem zvenčí, díky tomu lze poprvé navštívit i severovýchodní zahrádku vedle mostu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Palacha ve Zlíně připomněl 700 metrů dlouhý řetěz ze svíček
Sedm stovek metrů dlouhý řetěz vytvořený ze svíček vznikl dnes odpoledne ve Zlíně k poctě Jana Palacha. Happening se uskutečnil v den, kdy Palach před 50 lety zemřel. Dvacetiletý student se na pražském Václavském náměstí 16. ledna 1969 na protest proti okupaci Československa a rezignaci společnosti polil hořlavinou a zapálil, o tři dny později zemřel. Dnešní akce v centru Zlína se zúčastnilo několik stovek lidí, kteří položili asi tisícovku svíček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Pětimilionová pokuta pro Templářské sklepy Čejkovice platí
Nejvyšší správní soud potvrdil pokutu pro Templářské sklepy Čejkovice, vinařské družstvo, kterou mu v roce 2011 uložila Státní zemědělská a potravinářská inspekce za porušení zákona č. 321/2004 Sb., o vinohradnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Druhý ročník Léta na Bechyňce nabídne pravidelné jízdy historických vlaků
Historické skvosty v podobě lokomotiv „Bobinka“ a „Elinka“ se znovu vracejí na naši nejstarší elektrifikovanou trať. Jízdy historických vozů se letos uskuteční od 17. června do 17. září. Na vybraných pravidelných spojích každou sobotu a neděli v uvedeném období nabídnou České dráhy jízdy historické soupravy s Bobinkou. Zvláštní jízdy s Elinkou si zájemci můžou vyzkoušet ve dnech 17. června, 1., 5., 15. a 29. července, 12. a 26. srpna a 9., 16. a 17. září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Potravinářská inspekce k ukončení kauzy Templářské sklepy Čejkovice
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) vítá úspěšné ukončení dlouholetého soudního sporu s výrobcem vína Templářské sklepy Čejkovice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
ČT: Strach, Langmajer, Labyrint. Začalo natáčení nové série úspěšného krimi seriálu
Padla první klapka třetí řady úspěšného kriminálního seriálu České televize Labyrint. Režie nových sedmi dílů podle scénáře Petra Hudského a Davida Ziegelbauera se opět ujal Jiří Strach.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Karlovarský kraj: O titul Památka roku budou usilovat dva projekty
?Krajské kolo soutěže Památka roku 2017, kterou pořádá Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska, zná své vítěze. Odborná porota poslala do celostátního finále dva projekty z našeho regionu, a sice historické krovy měšťanských domů v Chebu a zrekonstruovaný objekt bývalé železniční zastávky v Ostrově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
NPÚ: Mezinárodní den archeologie přivítal malé stavitele i dospělé zájemce
V sobotu 20. října proběhl již pátý ročník Mezinárodního dne archeologie, do kterého se zapojilo i oddělení archeologie generálního ředitelství NPÚ. Zatímco na společné akci v Celetné 20 si archeologové připravili program pro děti, v sídle Národního památkového ústavu v Liliové 5 zájemce čekala prohlídka historických sklepů a komentovaná mini-expozice, zaměřená na novověké nálezy ze Zahrad pod Pražským hradem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
DPP: „Nalaďte se v metru“ představí letos více než 40 hudebních seskupení
O tom, že hudba a doprava patří k sobě, se letos přesvědčíme už poosmé. Vybrané stanice pražského metra totiž rozvibrují tóny nejrůznějších žánrů, a nabídnou tak posluchačům i kolemjdoucím netradiční hudební zážitek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
TOPlist