„Zdanění“ životního pojištění? Ať se to vysvětlí, chce po vládě KSČM. Piráti jsou ještě tvrdší
Žádná sektorová daň, ale pouze revize daňové uznatelnosti technických rezerv v oblasti pojišťovnictví. To je chystaný krok Ministerstva financí, který se nelíbí nejen samotným pojišťovnám, ale ani opozičním politikům a také části veřejnosti, která se obává dopadů na uzavřené smlouvy životního pojištění. O podpoře návrhu není zatím přesvědčena ani předsedkyně rozpočtového výboru Miloslava Vostrá. V principu jí tento krok, který je i reakcí na optimalizaci daní díky vyšším obezřetnostním rezervám, nevadí, ale chce mít jasno, jaký bude mít dopad na účastníky životního pojištění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 15:35, prečteno: 10x

nejlepší články ze dne: 03. 09. 2019

Související články

Piráti vystavili vládě vysvědčení, propadla ve většině důležitých předmětů
Piráti dnes vystavili vysvědčení vládě hnutí ANO, ČSSD s podporou KSČM a často i SPD. Kromě střetu zájmů premiéra je tu totiž pro občany možná ještě důležitější oblast, ve které si tato vláda nevede dobře, a to je plnění programového prohlášení a slibů, které dala občanům. I z důvodu špatného prospěchu vlády se proto Piráti připojí k iniciaci schůze o vyslovení nedůvěry této vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Strany se předhánějí, která víc zjednoduší daňový systém. Dodrží po volbách sliby?
Všechny hlavní parlamentní strany slibují ve svých předvolebních programech změny v daních, zpravidla zjednodušení celého systému. Strany se většinou shodují na zrušení superhrubé mzdy. ODS, TOP 09 nebo Piráti slibují nižší zdanění práce, většinou snížení odvodů na sociální pojištění. ČSSD nebo KSČM navrhují progresivní zdanění, lidovci další zvýšení daňových slev na děti. Hnutí ANO přišlo se zaměstnaneckým výdajovým paušálem 500 korun měsíčně, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Sdělení ČNB k tématu pojistných smluv životního pojištění
V souvislosti s nedávnými rozhodnutími soudů a finančního arbitra, kterými byly prohlášeny za neplatné konkrétní pojistné smlouvy životního pojištění, a s tím souvisejícími publikovanými články v mediích, Česká národní banka sděluje následující.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Německo a Francie jsou ve při. Kvůli uprchlické krizi. Macron chce být vůči migrantům tvrdší
Páteční MF Dnes přináší informace o tom, jak to zase jednou jiskří mezi Paříží a Berlínem. Německá kancléřka Angela Merkelová volá po solidaritě v migrační krizi, jenže francouzský prezident Emmnauel Macron hodlá být vůči migrantům tvrdší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Nacher (ANO): Finanční arbitr zneplatnil už stovky smluv investičního životního pojištění
Už více než 100 rozhodnutí finančního arbitra ve prospěch klientů v kauze neplatných smluv investičního životního pojištění eviduje spolek Podvedení klienti, který se touto problematikou zabývá a pomáhá poškozeným spotřebitelům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Sobotka chce, aby daňová správa informovala o kontrole dluhopisů
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) chce znát výsledky kontrol daňové správy zaměřené na zdanění korunových dluhopisů ještě předtím, než bude vláda posuzovat návrh ministra financí Andreje Babiše (ANO), který navrhuje jejich zdanění. Sobotka to dnes řekl novinářům, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Sněmovní právní výbor chce posudky ke zdanění náhrad církvím
Právní posudky mají poslancům ústavně-právního výboru pomoci v rozhodnutí o tom, jak naložit s návrhem KSČM na zdanění peněžitých náhrad, které dostávají církve od státu za majetek nevydaný v restitucích, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Záleží na Babišovi, mnozí lidé mají za to, že se tu kradlo. KSČM bude na nepravosti upozorňovat ještě hlasitěji, avizuje Vojtěch Filip
Předseda komunistů Vojtěch Filip v pondělních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu popsal, jak se staví k vládě Andreje Babiše (ANO). Komunisté jsou připraveni tuto vládu tolerovat, neboť mají pochopení pro Andreje Babiše, se kterým si nechce skoro nikdo povídat. KSČM je navíc stranou, která chce prosazovat to, co slíbila voličům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Pavera (TOP 09): Snižme vysoké zdanění částečných úvazků
V České republice podléhají nízké příjmy vysokému zdanění. Přesněji řečeno, vysokým odvodům především na zdravotní pojištění, které může dosahovat až několik desítek procent. To vede k tomu, že se mnoha lidem nevyplatí pracovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Nahradí Piráti TOP09?
Piráti se bijí za odvolání Miloše Zemana z funkce prezidenta ČR a proti zdanění církevních restitucí jako lvi. Dá se říct, že jsou radikální stejně jako TOP09 a z komunistů a Miloše Zemana jsou doslova nepříčetní.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 24.1.2019 v 10:40, zobrazit podobné
TOPlist