Policie eviduje v případu Koněvovy sochy osm incidentů
Policie eviduje kolem pomníku sovětského maršála Ivana Koněva osm incidentů, z nichž sedm bylo jako přestupek proti majetku předáno správnímu orgánu, tedy radnici Prahy 6. Na dotaz ČTK to dnes uvedl policejní mluvčí Jan Daněk. V jednom případě policie nezná pachatele a věc dále vyšetřuje. Posledního přestupku se podle policie dopustil v úterý aktivista Jiří Černohorský, který odstranil ze sochy plachtu, jíž chtěla radnice pomník chránit před vandalskými činy. Plachtu odstranil po demonstraci proti zakrytí sochy, kterou na místě pořádala strana Česká Suverenita.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 16:35, prečteno: 10x

nejlepší články ze dne: 03. 09. 2019

Související články

Za více než rok Vojenská policie vyšetřovala 45 případů
Od loňského července, kdy Vojenská policie dostala pravomoc samostatně vyšetřovat některé trestné činy, eviduje už 45 trestních stíhání. ČTK to řekl náčelník Vojenské policie (VP) Pavel Kříž. Počet případů je podle jeho názoru vzhledem k velikost armády nízký.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Komunisté vyzvali vládu, aby nedovolila přesunutí Koněvovy sochy
Vedení komunistické strany dnes vyzvalo vládu, aby se zasadila o setrvání sochy sovětského maršála Ivana Koněva na náměstí Interbrigády v Praze 6. Vyplývá to ze stanoviska, které přijal na dnešním zasedání ústřední výbor KSČM. Městská část chce místo sochy postavit památník osvobození Prahy a pro Koněvovu sochu najít jiné místo. Ruské ministerstvo zahraničí kvůli tomu pohrozilo odvetou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Zakrytí Koněvovy sochy bylo nešťastným krokem, shoduje se opozice Prahy 6
Předsedové opozičních zastupitelských klubů Prahy 6 se shodují, že zakrytí sochy sovětského maršála Ivana Koněva byl nešťastný krok, který problém s kontroverzním pomníkem ještě prohloubil. Vyplývá to z jejich vyjádření pro ČTK. Vedení Prahy 6 nechalo kolem sochy v pátek vybudovat lešení, které zakrylo plachtou. Zdůvodnilo to snahou chránit pomník před vandaly. Po protestech jej opatřilo ochranným nátěrem a rozhodlo lešení i plachtu odstranit. Řešením vyostřené situace může být podle opozice vypsání referenda. O dalším osudu sochy bude zastupitelstvo Prahy 6 jednat 12. září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Do Koněvovy sochy nemají Rusové co strkat nos
Pomník sovětského maršála byl postaven za české peníze, je českým majetkem, a tak Kreml nemá žádné právo do této problematiky mluvit. Jedná se o nehorázné a hrubé vměšování do našich vnitřních záležitostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Kriminalita za rok 2017
Policie ČR eviduje o téměř 15 860 méně trestných činů, než v předešlém roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Ruský Sputnik usvědčen z brutální lži
Je třeba poděkovat webu Echo24.cz, který na tuto skutečnost upozornil. Bylo to typické ruské fake news. Z bezvýznamné akce několika desítek lidí na podporu Koněvovy sochy udělal ruský server stotisícovou demonstraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ptáček (TOP 09): Přejmenování Koněvovy ulice na Žižkově si určití lidé přejí
Komentář na facebookovém profilu k přejmenování Koněvovy ulice na Žižkově
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Vyšetřování případu KOV bylo ukončeno
Kriminalisté českobudějovické expozitury Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) ukončili vyšetřování případu s krycím názvem KOV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Ukončení vyšetřování případu NEMO
Policejní orgán Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) ukončil návrhem na podání obžaloby Vrchnímu státnímu zastupitelství v Praze vyšetřování případu s názvem NEMO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Policie ČR: NCOZ ukončila vyšetřování případu TORAX
Kriminalisté odboru obchodu s lidmi a nelegální migrace Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) ukončili vyšetřování případu s krycím názvem TORAX.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
TOPlist