Nejčtenější v danném dni? Historie článků

únor 2020
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne291623 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.754x, což odpovídá cca 143.700-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Oskar Krejčí připomíná důležité události před paktem Ribbentrop-Molotov, které se prý „rusofobním propagandistům“ nehodí
Politolog Oskar Krejčí sepsal pro web !Argument komentář, aby připomenul události týkající se začátku 2. světové války. Krejčí v něm píše, že: „Rusofobním propagandistům vyhovuje, že Sovětský svaz nestál na straně napadeného Polska. A co víc: spojení této války s paktem Ribbentrop–Molotov pomáhá šířit iluzi, že za nejstrašnější válku v dějinách mohou stejnou měrou Německo i Sovětský svaz.“ V jeho komentáři se tak můžeme dočíst, co onomu paktu Sovětského svazu s Německem předcházelo a jak se vlastně zformovaly současné hranice Polska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 19:35, prečteno: 10x

nejlepší články ze dne: 03. 09. 2019

Související články

Oskar Krejčí odhalil, co vše se může stát, pokud NATO bude pokračovat v rusofobním vidění světa
Nejen Turecko se změnilo. NATO bylo vystavěno v dobách studené války jako bariéra takzvanému sovětskému nebezpečí. Takto do něho zamířilo i Turecko. Severoatlantická aliance se transformovala – nemluví již o sovětském nebezpečí, ale vyrobila si ruské nebezpečí. Současná Ankara však ruskou hrozbu nevidí, uvedl v rozhovoru pro server Prvnizpravy.cz politolog Oskar Krejčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Oskar Krejčí upozorňuje na nepěknou věc ze zákulisí francouzských voleb. Toto všechno se podniklo na podporu Macrona
V souvislosti s nedělním prvním kolem francouzských prezidentských voleb se Oskar Krejčí rozpovídal o terorismu ve Francii i jinde ve světě. Dovolává se přitom Globální teroristické databáze z Marylandské univerzity. Terorismus však nebude to hlavní, co francouzské volby ovlivní. Krejčí v této souvislosti vzpomíná, jak to bylo v letech 2011 a 2012, a připomíná příběh jednoho silného kandidáta, který byl zničen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Oskar Krejčí: Zájem národa, či státu?
Literární noviny uvádí další příspěvek do debaty o českém národním zájmu. K tématu se vyslovuje politolog Oskar Krejčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Historik Zubov se rozčiloval na ČT: Lidé v Rusku si zvykají, že stalinismus je něco dobrého. Těžký zločin proti evropskému míru
Přesně před 80 lety 23. srpna 1939 byla podepsána smlouva, která zpečetila osud Polska. Paktem Ribbentrop–Molotov si Německo s Ruskem rozdělily sféry vlivu v Evropě. Byl to jeden z posledních kroků k rozpoutání druhé světové války. V Událostech, komentářích jej okomentoval ruský historik Andrej Zubov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Politici utahují smyčku kolem krku lidstva, varuje Oskar Krejčí
Politolog Oskar Krejčí se zamýšlí nad vývojem ve světě. A jeho předpovědi nevyznívají právě optimisticky. Ale není třeba zoufat, podle jeho názoru existuje určitá cesta k nápravě...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Úplně jinak o referendu v Katalánsku. Oskar Krejčí na něm ukázal, jak jsou Bruselu lidé a jejich problémy ukradení
Politolog Oskar Krejčí se pro server CasopisArgument.cz vyjádřil ke katalánskému referendu a vůbec situaci ve Španělsku. "Střetávají se dva principy státní suverenity a práva národa na sebeurčení," uvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Merkelová varovala Babiše před Okamurou, zaslechl profesor Oskar Krejčí
ROZHOVOR „Po Praze se povídá, že německá kancléřka už při blahopřání Andreji Babišovi k jeho volebnímu úspěchu jej varovala před spojením ANO s SPD,“ komentuje profesor Oskar Krejčí pro ParlamentníListy.cz vyjednávání o nové vládě. Hodnotí též výsledky sjezdu ČSSD. A KSČM? „V ulici Politických vězňů by měli uvažovat, jak bude situace vypadat za pět let, ne se utápět v iluzích reformismu. Celou řadu týdnů po volbách sledujeme jen stavění hradů z písku…“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hybridní propaganda, obchodní válka. Mezi velmocemi právě teď dochází k zásadním změnám, dotknou se i nás. Přibližuje profesor Oskar Krejčí
ROZHOVOR Vztahy na globální šachovnici se zásadně proměňují. USA, Rusko, Čína a Evropská unie mění své vzájemné vztahy způsobem, jakého by se ještě před pár měsíci nikdo nenadál. Zejména severoatlantické spojenectví USA a EU dostává pěkně zabrat. Průvodcem po dynamických změnách světové rovnováhy je protentokrát profesor Oskar Krejčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Slované se vraždí navzájem, místo aby spolupracovali. Proč asi, ptá se Oskar Krejčí
Politolog Oskar Krejčí se v rozhovoru pro server První zprávy.cz zamýšlí nad tím, proč mezi sebou Slované vedou bratrovražedné války, místo toho, aby spolupracovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Dohnáni ke smlouvě s ďáblem
Dějiny nejsou a nikdy nebyly černobílé. Příkladem rozporuplného hodnocení událostí, které dovedly svět až k druhé světové válce, je i tzv. „Pakt Ribbentrop – Molotov“. Tento „Pakt o vzájemném neútočení…“ mezi Německem a Sovětským svazem (SSSR), uzavřený 24.8.1939, byl a je často záměrně zneužíván proti SSSR a dnes také vůči Rusku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
TOPlist