Špatný den pro Borise Johnsona. Britská vláda přišla o většinu v Dolní sněmovně
Britská vláda premiéra Borise Johnsona v úterý ztratila většinu v Dolní sněmovně poté, co Konzervativní stranu kvůli nesouhlasu s vládní politikou týkající se brexitu opustil poslanec Phillip Lee. Lee v prohlášení tvrdí, že se vláda snaží prosadit „zničující brexit“ a směr, kterým se vláda vydala, je směrem, který prý riskuje živobytí a životy lidí. Poslanec posílil řady opozičních proevropských Liberálních demokratů. Informovala o tom zpravodajská stanice BBC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 19:35, prečteno: 8x

nejlepší články ze dne: 03. 09. 2019

Související články

Zbyněk Fiala: Než zasviští Žluté kladivo
Britská opozice dosáhla zveřejnění tajné Operace Yellowhammer, kterou se vláda Borise Johnsona připravuje na chaos a rozvrat po Brexitu bez dohody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Rusové prý stojí i za brexitem. Liberální média šíří fotografii ministra Johnsona, která to má dokazovat
Server Britské listy se velmi nepěkně vyjádřil na adresu britského ministra zahraničí Borise Johnsona. Opravdu velmi nepěkně. Dovolával se přitom informací uveřejněných britským deníkem The Guardian. Na scéně se znovu objevil ruský prezident Vladimir Putin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Výborné. Novým premiérem Velké Británie bude Boris Johnson
Komentář na facebookovém profilu ke zvolení Borise Johnsona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Královna definitivně zarazila říjnový brexit bez dohody
Britská královna Alžběta II. nejprve posvětila nápad předsedy vlády Borise Johnsona na vyhlášení parlamentní pauzy v délce až pěti týdnů. Johnson si tímto opatřením chtěl otevřít cestu ke tvrdému brexitu – k odchodu Velké Británie z EU – i proti vůli britského parlamentu. Jenže poslanci si pospíšili a tuto cestu Johnsonovi uzavřeli. A královna Alžběta II. jejich jednání stvrdila svým souhlasem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
„Boris Johnson mi v roce 1999 stiskl stehno!“ Padlo obvinění britského premiéra. A šéf české strany se už neudržel...
Předseda Strany nezávislosti České republiky František Matějka si povšiml článku serveru Echo24.cz, jenž informuje o tom, že britská novinářka Charlotte Edwardesová obvinila britského premiéra Borise Johnsona ze sexuálního obtěžování. Podle jejích slov jí měl v roce 1999 pod stolem silně stisknout stehno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Slavný komik se postavil za Borise Johnsona. Přirovnání zahalených muslimek k poštovním schránkám prý mimořádně sedlo
Bývalý ministr zahraničí Velké Británie Boris Johnson rozpoutal v tomto týdnu na politické scéně značný rozruch, když v komentáři pro deník Daily Telegraph přirovnal ženy v muslimských burkách k bankovním lupičům a dokonce i k poštovním schránkám. Britská premiérka Theresa Mayová vyzvala svého stranického kolegu, aby se za výrok omluvil. Ten to však odmítl. A dostalo se mu podpory z nečekané strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Vladimír Franta: „Mrtvá kočka“ Borise Johnsona
Ve službách lživého zpravodajství Anglie aneb když nejlepší tradice římského práva skřípají a Londýn fabuluje, až se mu od pusy práší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Nenechme si vzít satiru
Kritika bývalého starosty Londýna a britského ministra zahraničních věcí Borise Johnsona kvůli jeho vtipu na adresu žen v burkách mi přijde opradvdu bizarní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Dobře! Václav Klaus ml. má radost. Velikou
Hnutí Trikolóra poslance Václava Klause mladšího se vyjádřilo k volbě britského premiéra Borise Johnsona. Podle hnutí je Johnson nepochybně jedním z nejvýraznějších britských politiků za poslední dekády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
TOPlist