Nejčtenější v danném dni? Historie článků

únor 2020
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne291623 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.271x, což odpovídá cca 170.676-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Zakrytí Koněvovy sochy bylo nešťastným krokem, shoduje se opozice Prahy 6
Předsedové opozičních zastupitelských klubů Prahy 6 se shodují, že zakrytí sochy sovětského maršála Ivana Koněva byl nešťastný krok, který problém s kontroverzním pomníkem ještě prohloubil. Vyplývá to z jejich vyjádření pro ČTK. Vedení Prahy 6 nechalo kolem sochy v pátek vybudovat lešení, které zakrylo plachtou. Zdůvodnilo to snahou chránit pomník před vandaly. Po protestech jej opatřilo ochranným nátěrem a rozhodlo lešení i plachtu odstranit. Řešením vyostřené situace může být podle opozice vypsání referenda. O dalším osudu sochy bude zastupitelstvo Prahy 6 jednat 12. září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 20:35, prečteno: 11x

nejlepší články ze dne: 03. 09. 2019

Související články

Policie eviduje v případu Koněvovy sochy osm incidentů
Policie eviduje kolem pomníku sovětského maršála Ivana Koněva osm incidentů, z nichž sedm bylo jako přestupek proti majetku předáno správnímu orgánu, tedy radnici Prahy 6. Na dotaz ČTK to dnes uvedl policejní mluvčí Jan Daněk. V jednom případě policie nezná pachatele a věc dále vyšetřuje. Posledního přestupku se podle policie dopustil v úterý aktivista Jiří Černohorský, který odstranil ze sochy plachtu, jíž chtěla radnice pomník chránit před vandalskými činy. Plachtu odstranil po demonstraci proti zakrytí sochy, kterou na místě pořádala strana Česká Suverenita.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Komunisté vyzvali vládu, aby nedovolila přesunutí Koněvovy sochy
Vedení komunistické strany dnes vyzvalo vládu, aby se zasadila o setrvání sochy sovětského maršála Ivana Koněva na náměstí Interbrigády v Praze 6. Vyplývá to ze stanoviska, které přijal na dnešním zasedání ústřední výbor KSČM. Městská část chce místo sochy postavit památník osvobození Prahy a pro Koněvovu sochu najít jiné místo. Ruské ministerstvo zahraničí kvůli tomu pohrozilo odvetou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Ruský Sputnik usvědčen z brutální lži
Je třeba poděkovat webu Echo24.cz, který na tuto skutečnost upozornil. Bylo to typické ruské fake news. Z bezvýznamné akce několika desítek lidí na podporu Koněvovy sochy udělal ruský server stotisícovou demonstraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ovčáček burcoval demonstranty u sochy Koněva: Nenechte se odradit, že vás budou urážet, označovat za extremisty a ruské trolly!
Ve svém projevu u sochy maršála Ivana Koněva v pražských Dejvicích, na protestní akci proti jejímu zakrytí, vystoupil i prezidentský mluvčí Jiří Ovčáček a řekl, že je důležité, aby demonstranti „nemlčeli“ a nenechali se odradit tím, že je budou „urážet, nálepkovat, označovat za extremisty či ruské trolly“. A pak si Ovčáček nebral servítky a plot kolem sochy, který je kolem památníku z rozhodnutí starosty městské části Prahy 6 Ondřeje Koláře (TOP 09), přirovnal dokonce k plotu kolem koncentračního tábora. Ovčáčkovu účast na akci měl podpořit i prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Do Koněvovy sochy nemají Rusové co strkat nos
Pomník sovětského maršála byl postaven za české peníze, je českým majetkem, a tak Kreml nemá žádné právo do této problematiky mluvit. Jedná se o nehorázné a hrubé vměšování do našich vnitřních záležitostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Praha představila Zelený zip pro Spořilov
Náměstek primátorky hl. m. Prahy pro dopravu Petr Dolínek a starostové MČ Prahy 4 Petr Štěpánek a MČ Prahy 11 Petr Jirava společně představili plány těžkého zakrytí Spořilovské spojky v rámci projektu Zelný zip pro Spořilov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ptáček (TOP 09): Přejmenování Koněvovy ulice na Žižkově si určití lidé přejí
Komentář na facebookovém profilu k přejmenování Koněvovy ulice na Žižkově
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Protest u sochy Koněva: Ovčáček přišel na akci s posvěcením prezidenta. A na místě účtoval s Kolářem
U sochy maršála Ivana Koněva v pražských Dejvicích se v pondělí odpoledne konala protestní akce proti zakrytí památníku. Sešly se zde asi tři stovky protestujících, kteří Koněva vnímají za symbol osvobození Československa a Praha 6 ho zakrytím podle nich zneuctila. Akce se zúčastnili i poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna, hradní mluvčí Jiří Ovčáček, bývalý místopředseda KSČM Josef Skála či poslanec Lubomír Volný. Po skončení oficiální akce aktivista Jiří Černohorský na sochu vylezl a opět strhl plachtu. Na to jej zadržela policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Snížení ceny kuponu bylo správným krokem
Díky ročnímu kuponu za cenu 3 650 korun lidé mohou využívat služeb Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP), což je 10 Kč denně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Místo Koněva garáže! Debata starosty Prahy 6 a komunisty odhalila mnohé
Do pořadu Pro a proti, odvysílaném na Českém rozhlasu Plus, přišli starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) a zastupitel této městské části Ivan Hrůza (KSČM) debatovat ohledně dění točící se kolem sochy maršála Koněva. Debatovalo se o tom, zdali má socha mít u sebe umístěné dodatkové tabulky a najevo vyšlo i s čím přepokládal plán revitalizace na současném místě sochy. U toho však debata nezůstala, řešilo se tak i možné napojení KSČM na Rusko či jak probíhal konec druhé světové války v ulicích Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
TOPlist