Ministr Petříček: Cílená pracovní migrace přináší výsledky, vláda zjednodušila programy
Česko má více než rok jednu z nejmenších nezaměstnaností v Evropské unii. Ta se od jara loňského roku pohybuje mezi 2-3 %. Volných pracovních míst je více, než nezaměstnaných lidí. I proto si řada firem stěžuje na nedostatek pracovníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 21:35, prečteno: 9x

nejlepší články ze dne: 03. 09. 2019

Související články

Petříček: Nové programy zaměstnání cizinců. Vladimír Dlouhý: To je dobře
Česko má více než rok jednu z nejmenších nezaměstnaností v Evropské unii. Ta se od jara loňského roku pohybuje mezi 2-3 procenty. Volných pracovních míst je více než nezaměstnaných lidí. I proto si řada firem stěžuje na nedostatek pracovníků. Cílená ekonomická migrace má zajistit potřebnou pracovní sílu v zahraničí. O novinkách v této oblasti pohovořil ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Některé pracovní agentury zneužívají programy na podporu ekonomické migrace
Některé agentury práce se snaží zneužívat programy na podporu ekonomické migrace Ministerstva průmyslu a obchodu. Podle průzkumu Hospodářské komory zažilo 13 procent zaměstnavatelů situaci, kdy zahraničnímu pracovníkovi vyřídili potřebné dokumenty a zaměstnaneckou kartu a on k nim do podniku pak nenastoupil. Na semináři o ekonomické migraci na to upozornila viceprezidentka Hospodářské komory Irena Bartoňová Pálková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček: Visegrádská čtyřka by se měla soustředit na zintenzivnění kontaktů s partnery v EU
V rámci nástupních cest do sousedních zemí zamířil ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček dne 8. listopadu 2018 na pracovní návštěvu Polské republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček: Slavkovský formát je významnou iniciativou, vztahy s Rakouskem chceme prohlubovat
Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček se setkal se svým slovenským protějškem Miroslavem Lajčákem v rámci pracovní návštěvy v Bratislavě 2. listopadu 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Ministr Petříček navštíví Rakousko
Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček uskuteční dne 17. ledna 2019 pracovní návštěvu Rakouska. Ve Vídni bude jednat s rakouskou ministryní evropských záležitostí, integrace a zahraničních věcí Karinou Kneisslovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr zahraničí Petříček bude v Bratislavě diskutovat o spolupráci diplomacií
Český ministr zahraničí Tomáš Petříček má dnes na programu pracovní návštěvu Slovenska. Podle sdělení svého úřadu hodlá se slovenským protějškem Miroslavem Lajčákem mluvit především o spolupráci diplomacií obou zemí. Petříček je ve funkci teprve krátce, nastoupil do ní 16. října a tři dni poté se na první zahraniční cestu vydal do Německa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.11.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček: Podařilo se snížit příchod nelegálních migrantů do Evropy na stav, který byl před vypuknutím krize
Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) se rozhovořil pro deník Právo. Mimo jiné zmínil také migrační pakt OSN, kdy debatu o něm nepovažuje v Česku za věcnou. Dodal i to, že v paktu chybí jasné odsouzení nelegální migrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček zklame Izraelce. Vydal prohlášení, že jsou to okupanti
Ministr zahraničí Tomáš Petříček po jednání s libanonským ministrem zahraničí Džibránem Básilem oznámil, že Česká republika bude nadále považovat Golanské výšiny za okupované území. Stalo se tak poté, co tento týden v pondělí Spojené státy uznaly svrchovanost Izraele nad tímto sporným územím. S Básilem Petříček probíral otázky migrace, situaci na Blízkém východě a ekonomickou spolupráci ČR s Libanonem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček: S Itálií úspěšně spolupracujeme na migračních projektech
Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček pokračoval ve čtvrtek 28. března 2019 ve své dvoudenní návštěvě Itálie. V Římě jednal s italským ministrem zahraničních věcí Enzo Moavero Milanesim o bilaterálních vztazích a aktuálních evropských tématech včetně brexitu a migrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Ministr Petříček navštíví Ukrajinu
Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček uskuteční ve dnech 27. – 29. ledna 2019 pracovní návštěvu Ukrajiny a setká s jejími nejvyššími ústavními činiteli. Mezi hlavními tématy rozhovorů budou podpora územní jednoty a suverenity Ukrajiny, ocenění a podpora reformního procesu a česko-ukrajinské vztahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
TOPlist