Manželství homosexuálové? Nepřijatelné! Rodič jedna a dvě? Tak v tom světě nechci žít, ohromil Vondra čtenáře Respektu
Europoslanec Alexandr Vondra v rozhovoru pro týdeník Respekt vyjádřil své znepokojení nad „lavinou progresivismu“. Hrozí nám prý „progresivisté, kteří si říkají liberálové, ale liberálové to nejsou“. Vondra vysvětlil svůj odpor vůči schválení homosexuálního manželství a varoval předtím, že je dnes „možné vytvořit takovou hysterii ve společnosti, že nakonec většina může udělat tak nesmyslné rozhodnutí, které brutálně omezí naši svobodu ve jménu nějakého cíle, třeba záchrany planety“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 22:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 03. 09. 2019

Související články

Šok: Saša Vondra napsal o Respektu. A šel na dřeň. V kavárně popraskají hrnečky
Europoslanec Alexandr Vondra poskytl rozhovor týdeníku Respekt. Redaktor Marek Švehla se v něm věnoval hlavně dvěma tématům, cyklistice a právům homosexuálů. Vondra přiznal, že časopis, který pomáhal pojmenovat, už není pro něj. "Posunul se doleva a hodně zezelenal," poznamenal a dodal, že v Respektu není moc prostoru pro humor. Navíc si redaktor na Vondru postěžoval hned po volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Vláda dnes posoudí návrh manželství pro lidi stejného pohlaví
Vláda v demisi dnes posoudí návrh skupiny poslanců, podle kterého by manželství mohli uzavírat i lidé stejného pohlaví. Měli by mít v manželství stejná práva a povinnosti, jako mají v manželství žena a muž. Registrované partnerství, do něhož mohou homosexuálové vstupovat nyní, by jako institut zaniklo. Ministři proberou také zavedení jednoduššího režimu pro přijímání pracovníků ze Srbska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Lidovec bojující proti manželství homosexuálu znovu udeřil: Zvykli jsme si mít na všechno nárok. Já jako muž se třeba rozhodnu, že chci porodit dítě...
Lidovecký poslanec Marek výborný nadále trvá na tom, že by instituce manželství měla být chráněna Ústavou. Stát by podle jeho názoru měl dát jasně najevo, že homosexuálové prostě manželství uzavřít nemohou. Tečka. Měli bychom si prý zvyknout na to, že každý nemá nárok úplně na všechno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Výbušné vyjádření českého biskupa. A nezůstalo jen u řečí
Předseda rady pro rodinu České biskupské konference Josef Nuzík se v rozhovoru pro Český rozhlas vyjádřil k manželství. Podle jeho slov exkluzivita manželství tvoří základ společnosti. "Homosexuálové nemůžou zplodit potomka," uvedl Nuzík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Tolerance „vodsaď-posaď“!
V poslanecké sněmovně muselo být při projednávání dvou upravených zákonů patřičné dusno. Novela občanského zákoníku předpokládá, že homosexuálové by měli v manželství stejná práva a povinnosti, jako mají v manželství žena a muž. Nynější registrované partnerství by jako institut zaniklo. To ani náhodou!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zkušenosti z Francie: Homosexuálové získali právo na manželství. A další požadavky se jen hrnou. Kdo je proti, je homofob
Povolení sňatků pro stejnopohlavní páry je v Česku zatím stále předmětem debaty na parlamentní úrovni, v níž se pře několik názorových proudů. Na to, jaký z ní vzejde výsledek, si zcela jistě budeme muset ještě nějakou dobu počkat. Můžeme se ale podívat například do Francie, která manželství pro homosexuální dvojice legalizovala bezmála před šesti lety. Francouzskou zkušenost popisuje pro Info.cz Ludovine de La Rochere, šéfka hnutí (a nyní již strany) La Manif Pour Tous, které proti zavádění „manželství pro všechny“ organizovalo statisícové protesty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Eliminace slov maminka a tatínek je ukázkou blbosti, nikoliv pokroku
Jde to rychle. V Německu rozhodně. V roce 2017 v zemi uznali „manželství pro všechny“, od 2018 jde mít třetí pohlaví „divers“ a aktuálně už ministerstvo pro rodinu navrhuje používání termínů „rodič 1 a 2“ místo matka a otec.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 14.6.2019 v 08:40, zobrazit podobné
Jan Fiala: Australané budou hlasovat o rovném manželství
Od 12. do 25. září 2017 začnou být Australanům doručovány hlasovací lístky s následující otázkou: „Měl by být přijat zákon umožňující párům stejného pohlaví uzavřít sňatek?“ Austrálie se tak po Irsku může stát druhou zemí na světě, kde legalizaci manželství osob stejného pohlaví nepodpořili pouze politici, nýbrž i lidové hlasování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Nikde na světě nechci a nebudu trapně a poníženě podepisovat... Michal Hašek se naštval
Advokát a někdejší jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) na svém facebookovém profilu zkritizoval Ústavní soud v souvislosti s úspěšnou stížností provozovatele ostravského hotelu Brioni, který odmítal ubytovat hosty ruského původu, pokud ti svým podpisem neodsoudí ruskou anexi ukrajinského poloostrova Krym. „Nikde na světě nechci a nebudu trapně a poníženě podepisovat prohlášení proti vlastnímu státu!“ napsal Hašek a poukázal i na úryvek, kde se odkazuje k NSDAP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
TOPlist