Noční starosta před dvěma lety škemral u Krnáčové. Chtěl miliony na "společenství propojující činnost několika různých aktérů". Z přidělené sumy se vám protočí panenky
Podpora neziskových organizací, kulturního života a umění, zejména pořádáním koncertů, to je podle oficiálního výpisu smyslem obecně prospěšné společnosti Containall, o které jsme už několikrát psali. Vždy šlo o souvislost s takzvaným nočním starostou Janem Šternem, který patří mezí její zakladatele a téměř pět let byl člen její správní rady. Tentokrát se naše redakce dostala k podkladům z doby, kdy Prahu řídila primátorka Krnáčová (ANO) a mezi koaličními partnery byl rovněž Jan Čižinský (tehdy Trojkoalice, nyní Praha sobě a ve Sněmovně pak klub KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 06:35, prečteno: 14x

nejlepší články ze dne: 04. 09. 2019

Související články

Takto mluvil Ondřej Kolář o Koněvovi s PL před dvěma lety. Na to se podívejte
Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) v rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz před dvěma lety hovořil o soše kontroverzního „rudého maršála“ Koněva poněkud odlišně než v současnosti. Starší rozhovor a Kolářova slova při příležitosti toho, že je kauza Koněv opět aktuální, nyní připomínáme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Politik ODS nechal kraj zaplatit za 105 minut slavnostního večera 498 818 korun. A prsaté hostesky navrch
Z cizího krev neteče, chtělo by se říct při pohledu na několik smluv, které před více než deseti lety řešil zástupce ODS Martin Kupka s několika soukromými subjekty. Vzhledem k tomu, o jak vysoké a nestandardní sumy jde, přinesou ParlamentníListy.cz mnohadílný seriál, který ukáže, jakým způsobem se zmíněný politik podílel na toku veřejných peněz (nejen) za kulturní činnost. Dnes začneme akcí z roku 2008, a to „Oceněním osobností Středočeského kraje“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Starosta Vetchý: Společenství firem nezahálí
V novém školním roce 2018/2019 se společenství firem setkalo již čtyřikrát. Po krátké prázdninové pauze se první schůzka uskutečnila v prostorách Střední školy zemědělské a veterinární Lanškroun, která projevila zájem zapojit se do aktivit společenství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Program, který ztroskotal: Před dvěma lety do ČR přiletělo 18 Syřanů studovat, ale...
Před dvěma lety přiletělo do Čech 18 syrských studentů, kteří se v rámci vládního programu Nové elity pro Sýrii měli naučit česky, vystudovat díky stipendiu od ministerstva školství a následně se vrátit do poválečné Sýrie. Jak však píší dnešní Lidové noviny, situace se zkomplikovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Volili mě huliči. Pavel Novotný řešil s Topolem své havloidství, ODS a mnohem více
Pavel Novotný se s Mirkem Topolánkem v Topol show bavili především o tom, jaké to je, být starosta Řeporyjí. Bývalý král bulváru připomenul své začátky: „Stalo se to tak, že si mě před mnoha lety 300 huličů vyvolilo do zastupitelstva.“ A svou práci přirovnal k řediteli neziskovky. Prý pořád shání peníze. A co by chtěl dělat, až nebude starosta? Investigativní novinařinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Paroubek: Opakování plebiscitu o brexitu?
Londýnský starosta Sadiq Khan patří k nejvýznamnějším členům labouristické strany. Bylo logické, že při hlasování o brexitu před více než dvěma lety většina Londýňanů podpořila setrvání Velké Británie v Evropské unii (EU).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Šír (ČSSD): Před lety jsme cinkali klíčemi
Před léty proběhlo hromadné cinkání klíči, kterého se nás účastnilo hodně. Byla před námi vidina změny. Změny k lepšímu. Chtěl bych se s vámi podělit o jeden lidský příběh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Skandál v okolí Miroslava Kalouska: Alkoholik prý nevěděl, co podepisuje. Jde o miliony
O problému generálního sekretáře TOP 09 Pavla Severy píše dnešní vydání Lidových novin. Před dvěma lety na něj podala trestní oznámení vdova po podnikateli Zdeňku Švecovi. Severa z něj měl vylákat podpis směnek za 10 milionů korun. A to v době, kdy byl Švec v těžkém stadiu alkoholismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Na den přesně před deseti lety se zrodil bitcoin
Přesně před deseti lety se fakticky zrodil bitcoin. Tedy průkopnická kryptoměna, jež se dočkala stovek napodobenin, ale do dnešních dní si mezi nimi uchovala zřetelně dominantní postavení. K dnešnímu dni existují více než dvě tisícovky kryptoměn. Jejich souhrnná tržní hodnota činí 133,3 miliardy dolarů, přičemž tržní hodnota samotného bitcoinu představuje 51 procent této sumy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Piráti prohlubují dialog s tibetskými zástupci
Piráti stáli u zrodu Parlamentní skupiny přátel Tibetu. Ta včera zahájila svou činnost u příležitosti přijetí předsedy tibetské exilové vlády Lozanga Sanggjäa na půdě parlamentu. Setkání proběhlo v Zeleném salonku v Kolovratském paláci na Praze 1. Na stejném místě, kde před dvěma lety proběhlo přijetí Jeho Svatosti Dalajlámy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
TOPlist