Balte kufry, Babiš vyhrál, teď je vykope! Drsně o „osvobození“ premiera
Někdejší poslanec František Laudát kroutí hlavou nad tím, co předvádí státní zástupce Jaroslav Šaroch v kauze Čapí hnízdo. Zdá se mu, že předseda vlády Andrej Babiš nedosáhl jen jednoho vítězství, ale v podstatě hned dvou. Advokát Petr Kolman nabídl na celou kauzu trochu jiný pohled. Všem lidem, ze kterých se přes noc stali samozvaní experti na trestní právo, poslal vzkaz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 07:35, prečteno: 9x

nejlepší články ze dne: 04. 09. 2019

Související články

Pozdravujte Bakalu! Babiš drsně utřel novinářku z DVTV
Tiskovou konferenci premiéra Andreje Babiše (ANO) a předsedy ČSSD Jana Hamáčka odvysílala dnes odpoledne DVTV.cz. Jak se bude vyvíjet situace ve vládě? To Babiš sdělil redaktorce serveru velmi „jasně“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Baránek (Soukromníci): Sklapnout kufry a čekat? Ne, takto Soukromníci nepřemýšlejí
Máme za sebou dvoje klíčové volby, parlamentní a prezidentské. Zdálo by se tedy, že karty jsou nezvratně rozdány. A těm, kteří nesouhlasí se Zemanem a Babišem nezbývá nic jiného než podlehnout depresi z beznaděje, sklapnout kufry a čekat, jak to dopadne. Bohudík mezi ně nepatříme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kdo chrání Petříčka? Zahradil dál jde po ministru zahraničí. Padlo drsné srovnání
Tématu obsazování pozic na Ministerstvu zahraničních věcí si všiml i premiér Andrej Babiš, který postup ministra Petříčka označil za papaláštví. Jan Zahradil je rád, že se o věci mluví, teď je to prý na poslancích. Zaznělo – „protekční fracek“. A hned začala srovnání se starostou Pavlem Novotným. Ten alespoň vyhrál volby, Petříček nevyhrál nic, míní europoslanec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
V Divadle Polárka vyhrál sehranou přímou prezidentskou volbu Masaryk
Přímou volbu prezidenta republiky vyhrál po drsné televizní debatě Tomáš Garrigue Masaryk. Alespoň tedy v brněnském Divadle Polárka, které dnes poprvé uvedlo inscenaci Prezidenti. Možnost volby mezi historickými postavami dostali diváci o přestávce. Za Masarykem skončili Edvard Beneš, Gustáv Husák a Klement Gottwald. Volební účast byla vysoká, svůj hlas odevzdalo 94 procent lidí v hledišti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Na osvobození od placení místního poplatku mají někteří jen 15 dnů
Od roku 2018 se mění pravidlo pro ohlášení nároku na osvobození od placení místních poplatků. Pokud poplatník neohlásí obecnímu úřadu údaj rozhodný pro osvobození nebo úlevu od poplatku včas, nárok mu zanikne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Vláda asi odmítne širší osvobození od autorských poplatků
Vláda asi odmítne osvobození restaurací, kadeřnictví a dalších provozoven, v nichž zákazníci mohou sledovat rozhlasové nebo televizní vysílání, od autorských poplatků. Osvobození navrhli poslanci ANO a SPD ve dvou samostatných novelách, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Babiš vyhrál, protože lidi naštvaly Julínkovy poplatky u doktora, píše sociolog
Sociolog Petr Hampl, vytrvale bojující např. kvůli islámu, odmítl myšlenku, že by šéf hnutí Andrej Babiš v roce 2013 skoro vyhrál volby jen proto, že rozdával koblihy. Není to prý tak, že se Češi dají utáhnout na pečenou koblihu. To prý tvrdí jen současné politické elity, protože se Babiše bojí a chtějí se utvrdit v pocitu vlastní důležitosti. Hampl předložil svůj vlastní pohled na to, proč Babiš uspěl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Obeznámený muž: Babiš už teď vyhrál. Ale pozor... Tohle pro něj Zeman neudělá
Do Xaverovy XTV přišel debatovat o Babišovi, prezidentovi i nadějích Václava Klause mladšího politolog Jan Kubáček. „Dokud bude mít Andrej Babiš vliv, dokud politická scéna bude rozdělená, pak se bude Babišovi se Zemanem dařit. Miloš Zeman je ten důležitější, vlivnější, protože ho už nečekají další volby. Má Babiše v roli, která mu vyhovuje. Drží Babiše pod krkem a je to podmíněné přátelství.“ Co řekl k zastavení trestního stíhání? Vyhrál tím Babiš? Proč lidé volili ANO, a ne tradiční strany?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Bylo to naivní, Babiš s tím přece vyhrál volby. Jana Bobošíková o snaze vyměnit premiéra a o těch, co pohrdají demokracií
ROZHOVOR „Jakkoliv byl legitimní, byl politicky naivní. Protagonisté patrně zapomněli, že Andrej Babiš se zátěží obvinění v kauze Čapí hnízdo vyhrál volby a že se od té doby v kauze nic nezměnilo,“ hodnotí nedávno proběhlé hlasování o vyslovení nedůvěry vládě bývalá europoslankyně a někdejší prezidentská kandidátka Jana Bobošíková. Celá kauza se synem Andreje Babiše prý v konečném důsledku pomohla jen hnutí ANO a komunistům. Prezident Zeman prý svou preferencí Andreje Babiše při novém hypotetickém sestavování vlády pouze plní dřívější slib a nemá tak smysl na něj kvůli tomu útočit. „Odchod Miloše Zemana by naší zemi v tuto chvíli neprospěl,“ říká Jana Bobošíková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Sebevražda sociální demokracie
Bohuslav Sobotka vyhrál v posledním půl roce mnoho bitev. Jeho protivníci v ČSSD byli zadupáni do země. Vyhrál střet s prezidentem, vyhrál střet s Babišem. Takový premiér má při růstu ekonomiky do voleb dobře našlápnuto. A ejhle!
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 14.6.2017 v 22:40, zobrazit podobné
TOPlist