Třetina (TOP 09): Vzdělání je to nejcennější, co si přinášíme do života
Nové učebny, technika i pavilon přírodních věd. Pro TOP 09 je vzdělání prioritou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 07:35, prečteno: 11x

nejlepší články ze dne: 04. 09. 2019

Související články

Vandas (DSSS): Nový rok = nové naděje?
Nový rok začal odpočítávat první hodiny a dny. Nechci se zde dlouze rozepisovat o novoročních předsevzetích, slibech a vizích. Co se týká osobního života každého z nás, asi víme, na co bychom se měli zaměřit, čeho chceme dosáhnout jak v osobním, tak pracovním životě. Přeji každému člověku hlavně pevné zdraví, neboť to je to nejcennější, co můžeme mít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Vyjednali jsme přesun části evropských prostředků na podporu zdravotnictví
Zdraví je to nejcennější, co člověk ve svém životě má, a tak i kvalita a dostupnost zdravotnictví přímo ovlivňuje život obyvatel. Životní úroveň a kvalita života je přitom hůře hodnocena ve strukturálně postižených krajích, jimiž jsou Moravskoslezský, Ústecký a Karlovarský kraj. Proto se program RE:START zaměřuje i na tuto problematiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Třetina podniků má profil na sociálních sítích
Většina českých podniků je připojena k internetu a má své webové stránky. Třetina firem má účet na sociálních sítích. Ukazují to nejnovější analýzy statistik informačních a komunikačních technologií v podnikatelském sektoru, které připravil ČSÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Tři pětiny Čechů jsou pro, aby manželství bylo i pro homosexuály
Zhruba tři pětiny lidí v Česku jsou pro, aby manželství mohli uzavírat také gayové a lesbické ženy. Proti se naopak staví třetina Čechů a Češek. Postoje se podle vzdělání příliš neliší. Podpora klesá s rostoucím věkem. Odpůrci nad podporovateli převládají jen mezi muži nad 45 let. Průměrný výsledek trojice průzkumů dnes na tiskové konferenci k pokračování kampaně Jsme fér! představil sociolog Daniel Prokop.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ve všech krajích podstatně vzrostl počet pracujících s vyšším stupněm vzdělání
V průběhu dvaceti let rychle rostl počet pracujících v krajích ČR s terciárním vzděláním. Zároveň se výrazně snížil počet pracujících se základním vzděláním a prakticky ve všech krajích i počet pracujících se středním stupněm vzdělání bez maturity. Struktura zaměstnanosti podle stupně dokončeného formálního vzdělání se však mezikrajsky významně liší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Průzkum: Téměř třetina Čechů přiznává, že byla někdy partnerovi nevěrná
Nevěru přiznává třetina Čechů, ovšem celkem dvě třetiny domácí populace nepovažují za nevěru flirt, sex po telefonu, sex na jednu noc, líbání, erotické služby, sex s expartnerem, skupinový sex, erotické sms, lesbický sex a orální sex.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ano, vy už ne. Třetina Babišových poslanců se vůbec nedostala na kandidátky
Zhruba třetina poslanců za hnutí ANO nebude v říjnu obhajovat svůj mandát. Vyplývá to z konečné podoby kandidátních listin, které hnutí zveřejnilo na svých internetových stránkách. O poslanecký mandát se naopak budou ucházet tři ministři za ANO, kteří dosud ve sněmovně chyběli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Zápisy do mateřských škol - přehled doporučení pro rodiče a ředitele
Rodiče dětí stejně jako ředitelky a ředitelé mateřských škol si často nejsou jistí, jaké jsou práva a povinnosti jednotlivých stran. Přinášíme proto jejich přehled, který pomůže rodičům s nástupem jejich potomka do předškolního vzdělávání. Ředitelkám a ředitelům škol zase ujasní, jak stanovit kritéria výběru dětí tak, aby neporušovali zákon a zajistili všem dětem rovný přístup ke vzdělání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vítová (ASN): Vzdělání je společenským statkem
Vzdělání je dominantně SPOLEČENSKÝM STATKEM. Jako takové má být v rozhodující míře financováno z veřejných prostředků. Měřítkem efektivity jejich vynakládání pak musí být hlavně uplatnitelnost. Smyslem vzdělávání nejsou certifikáty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Zdraví je to nejcennější, co máme
Sváteční poděkování na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
TOPlist