Francie: Migrace? Nezvladatelné. Žluté vesty? Povstání venkova. Vědec předložil fakta
V pořadu Kupředu do minulosti byl hostem politolog Jan Eichler, který mluvil nejen o žlutých vestách, ale rozhovor zamířil i na přistěhovalce nebo ke vztahu k Evropské unii. „Ve Francii nevědí, kolik tam mají přistěhovalců, a no-go zóny se rozšiřují. Kdo se narodil ve Francii, je pokládán za Francouze. Podle odhadů je to deset procent obyvatel, kteří neuznávají normy státu, do kterého se narodili, a nesou si s sebou normy státu, ze kterého přišli,“ šokoval docent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 09:35, prečteno: 10x

nejlepší články ze dne: 04. 09. 2019

Související články

Zbyněk Fiala: Francie v pohybu
Žluté vesty připomínají dřívější protestní hnutí ve Španělsku a Itálii, která se probila až k vládní moci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Na každém šprochu Rusa trochu. Respekt vážně rozebírá, jak jsou žluté vesty navázané na Moskvu
Server Respekt.cz píše o spekulacích, že „žluté vesty“ ve Francii vehnala do ulic ruská dezinformační kampaň. „Později se prokázala existence řady falešných, na ruské konspirační weby napojených účtů, které hněv na internetu roztáčely. Nijak to sice nezpochybnilo autonomii zrodu hnutí žlutých vest, jen si konzument zpráv o antisystémových revoltách začal zvykat na to, že na každém šprochu je Rusa trochu,“ poznamenává komentátorka Kateřina Šafaříková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Macrone, smůla! Marine Le Penová se raduje z problému šéfa Francie. Jde o Žluté vesty
Francouzský prezident Emmanuel Macron na počátku tohoto roku prosadil přijetí zákona, jenž byl namířen v prvé řadě proti demonstrantům z hnutí tzv. žlutých vest. Francouzská ústavní rada, která zákon přezkoumala, však Macronovi udělala čáru přes rozpočet. Informuje o tom server francouzského deníku Le Monde. Předsedkyně krajně pravicové Národní fronty nad porážkou Macrona zajásala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Paříž – memento střední třídě
Zajímavé je pozorovat reakce na již několikerou sobotu trvající nepokoje ve Francii – známé jako žluté vesty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Žluté vesty, Akt XIX
Jak jsem se zmínil výše, vláda po spektakulárním urban guerilla úspěchu  ultralevicových Black Bloc a Antifa milicí z minulého víkendu konečně přitvrdila.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 24.3.2019 v 11:40, zobrazit podobné
Lidem, kteří se v Česku bouří proti Babišovi, fandím. Žluté vesty u nás jsou ale pitomci. Syn francouzského generála Fauchera promlouvá
PŘÍBĚH Francie je dost sociálně rozdělená. Chybí solidarita. Evropská unie je dobrý projekt, ale vystavět ji jako superstát není možné, protože každý myslí jen na svou kapsu. Tak se vyjadřuje profesor Evžen Václav Faucher, předseda Sdružení francouzsko-československého přátelství. Jde o syna generála Fauchera, jednoho z nejvýznamnějších francouzských odpůrců Mnichovské dohody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Dejte mi zvuk, křičel na Letné Tomáš Klus ve žluté vestě. Pak hrábl do strun a spustil o pravdě v nouzi
Na letenskou demonstraci jako první z hostů dorazil zpěvák Tomáš Klus. Na pódium dorazil oděn do žluté vesty, stejné, jako nosí francozští demonstranti proti prezidentu Macronovi. „To je neuvěřitelný“, začal po fouknutí do mikrofonu. Pak vybalil papír a spustil: „Nemám zvuk. Dejte mi zvuk“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Lůzáci ve žlutých vestách mají starost o cizí peníze
  Vždy jsem se moc bavil jak jsou zdejšími tzv.vlastenci velebeny Žluté vesty jako ti správní bojovníci proti "neomarxistické" EU.Opravdu velmi tragikomické....  
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 19.4.2019 v 08:40, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Macron by chtěl řídit celou EU a přitom neumí vyřešit problémy vlastních občanů
Už čtvrtý týden probíhají ve Francii demonstrace, které odstartovaly žluté vesty v Paříži, na protest zdražení pohonných hmot.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Jsou žluté vesty podvod? Tj. „pařížský majdan“?
Jaroslav Bašta napsal vynikající studii s hodně sdělujícím názvem "Společnost, kde se nerespektují volby, se zákonitě posouvá k totalitě" . Slovo do pranice a je dobré si ji přečíst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
TOPlist