Štěpán Křeček: Vývoj mezd se odtrhl od vývoje ekonomiky
„Trh práce zpravidla mívá zpoždění za vývojem ekonomiky. Mohou za to regulace v zákoníku práce, které zvyšují náklady na přijímání a propouštění pracovních sil. Firmy reagují na tržní signály s rozvahou a změny ve struktuře zaměstnanců provádí jen v případě krajní nutnosti,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 10:35, prečteno: 8x

nejlepší články ze dne: 04. 09. 2019

Související články

Štěpán Křeček: Cena zlata překonala hranici 1300 dolarů za trojskou unci
„Vývoj na trzích se v poslední době dostává do vleku politických událostí. Na burzách narůstá nejistota, která je vyvolána neschopností politiků se dohodnout. Ze současného vývoje těží defenzivní aktiva jako zlato,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Nezaměstnaných opět ubylo, na Úřadu práce ČR je registrováno 223 786 lidí
„Vzhledem k akutnímu nedostatku pracovní síly se zaměstnanci dostali do silné vyjednávací pozice, kdy mohou žádat o výrazné navýšení mezd. Firmy pro udržení výroby růst mezd akceptují,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Růst české ekonomiky zpomaluje
„Tempo růstu české ekonomiky se již dvě čtvrtletí nachází pod svým dlouhodobým průměrem. Česká ekonomika začíná usínat na vavřínech a pro úspěchy z minulých let přehlíží současné problémy,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Růst české ekonomiky je pod dlouhodobým průměrem
„Tempo růstu české ekonomiky se ve druhém čtvrtletí letošního roku dostalo pod dlouhodobý průměr. V České republice postupně končí éra rychlého hospodářského růstu a ekonomika se vrací ke standardnímu vývoji,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Světové ekonomické fórum v Davosu bude ovlivněno negativními zprávami
„Nejistota ohledně budoucího vývoje globální ekonomiky je příliš vysoká a má negativní dopad na trhy. Světové ekonomické fórum v Davosu by proto mělo vyslat jasný signál, jak čelit současným výzvám. Bez účasti lídrů Spojených států, Kanady, Francie, Spojeného království a Indie je to však téměř nemožné,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Liberální institut a Deloitte se neshodly o 26 dní na dni daňové svobody
„Celkové veřejné výdaje rostou o trochu rychleji než hrubý domácí produkt. V důsledku tohoto vývoje se den daňové svobody posunul na 28. května. Jednou z příčin tohoto vývoje je prudký růst sociálních výdajů, který se pravděpodobně nezastaví ani v následujících letech,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Růst české ekonomiky stagnoval na úrovni 2,6 procenta
„Růst české ekonomiky je založen na vysoké míře zaměstnanosti. V prvním čtvrtletí letošního roku bylo v ekonomice zaměstnáno 5 480 000 osob, což představuje meziroční nárůst o 1,4 procenta. Česká ekonomika však naráží na nedostatek pracovních sil, což brání dosažení vyššího tempa hospodářského růstu,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Inflace se drží v tolerančním pásmu
„Díky růstu mezd se zvyšuje spotřeba domácností. To tlačí na růst inflace. Průměrná mzda sice roste rychleji než cenová hladina, ale lidé, kterým nebyla zvýšena výplata, se začínají mít hůř,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Dobrá zpráva pro Evropskou unii - ekonomice USA se daří
„Vývoj ve Spojených státech určuje ekonomický cyklus ve zbytku světa. Růst o 3,3 % předznamenává, že se ekonomice bude dařit i v roce 2018,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Německu se hospodářsky daří. Česká republika na tom vydělá
„Německá politická krize neovlivní vývoj hospodářství do konce letošního roku. Ekonomické procesy mají dostatečnou setrvačnost, aby poskytly několik měsíců na řešení,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
TOPlist