Babiš tvrdí, že si rozumí s exkancléřem Kurzem. A mezitím v Rakousku...
Rakouští lidovci (ÖVP) vyzvali všechny politické strany v zemi ke společnému postupu proti plánovanému rozšíření jaderných elektráren Dukovany v Česku a Krško ve Slovinsku, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 12:35, prečteno: 9x

nejlepší články ze dne: 04. 09. 2019

Související články

Richard Seemann: Vídeňská koalice lidovců se Svobodnými se zhroutila
V Rakousku se budou začátkem září konat mimořádné parlamentní volby, které navrhl spolkový prezident Alexander Van der Bellen po nedělním rozhovoru se spolkovým kancléřem Sebastianem Kurzem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Babiš s Kurzem jednali o brexitu a vzájemných vztazích
O vystoupení Británie z Evropské unie, rakouském předsednictví osmadvacítce a také o bilaterálních vztazích jednali včera večer ve Vídni rakouský kancléř Sebastian Kurz a předseda české vlády Andrej Babiš. Kurz to napsal na twitteru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Sázkaři mají jasno: Volby vyhraje Babiš, ale zdaleka nebude tak silný
Velkým favoritem říjnových voleb do Poslanecké sněmovny je podle bookmakerů stále hnutí ANO s kurzem 1,1 : 1–1,13 : 1. Na jeho vítězství jde také zhruba polovina sázek, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
V Rakousku vyšla výbušná kniha. Odhalila mimo jiné jisté zájmy z USA, aby se uprchlíci dostali do Evropy
V Rakousku před několika dny vyšla dlouho očekávaná kniha „Flucht – Wie der Staat die Kontrolle verlor“, kde se její tři autoři zamýšlejí nad dopady migrační krize na dění v Rakousku i celé Evropě. Jak již napovídá samotný název, „prouprchličtí politici“ svoji úlohu dle autorů příliš nezvládli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Musíme sami určovat, na co evropské peníze použijeme
Předseda vlády Andrej Babiš se v pátek 23. února zúčastnil neformální Evropské rady v Bruselu. Společně s dalšími evropskými lídry řešil způsob volby nového předsedy Evropské komise či snížení počtu europoslanců po brexitu. Na okraj bruselského summitu se český premiér setkal s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem a rakouským kancléřem Sebastianem Kurzem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Orbán se sešel s Kurzem. A takto si notovali
Zatímco Andrej Babiš se v Bruselu označoval za zastánce Evropské unie a varoval před „extremistickou“ SPD Tomia Okamury, rakouský kancléř Sebastian Kurz a jeho maďarský protějšek Viktor Orbán se sešli ve Vídni, aby stvrdili své spojenectví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš bude navrhovat, aby Česko nepodepsalo pakt OSN o migraci
Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) bude navrhovat, aby Česko po vzoru Maďarska a Rakouska nepřistoupilo ke globálnímu paktu Organizace spojených národů (OSN) o migraci. Vláda by o tom měla jednat příští týden, uvedl její předseda. Postoj k paktu chce ještě probrat s představiteli ČSSD. Babiš ve shodě se svým rakouským protějškem Sebastianem Kurzem uvedl, že pakt stírá rozdíly mezi legální a nelegální migrací a jeho ustanovení umožňují rozdílný výklad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Babiš věří, že si hejtmani ve Sněmovně časem vyberou jednu funkci
Předseda ANO Andrej Babiš nesouhlasí s tím, aby hejtmani jeho hnutí byli současně poslanci. Sdělil to dnes ČTK. I když rozumí tomu, že hejtmani zvolení do Sněmovny nechtějí odmítnout důvěru voličů, pevně doufá v to, že si časem vyberou jen jednu funkci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Lidovecký poslanec Benešík: Naprosté selhání Babiše a Visegrádu. Manfred Weber je Bavorák, fakt nám rozumí, a oni ho blokovali...
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „V4 a Andrej Babiš to totálně prokaučovali. Vůbec nic jsme z toho neměli. Nemáme mezi čtyřmi klíčovými pozicemi vůbec nikoho. Beru to jako naprosté selhání Andreje Babiše a Visegrádské čtyřky,“ myslí si po summitu Evropské rady Ondřej Benešík (KDU-ČSL), předseda sněmovního výboru pro evropské záležitosti. Jeho preferovaným kandidátem na předsedu EK byl Markus Weber. „Od začátku ho blokovali, přitom je mnohem příznivěji nakloněný V4 než je Ursula von der Leyenová. Je to člověk, který nám fakt rozumí. S kým oni přišli? S nikým,“ všímá si. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se vyznává i ze svého silného vztahu ke svátku příchodu slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje a k Velehradu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
TOPlist