Lesy ČR: Historická akce v historickou chvíli - Den za obnovu lesa
V jeden den, 19. října, pomůže veřejnost ve všech krajích na dvanácti místech v zemi obnovit lesy postižené kůrovcovou kalamitou. Jedná se o největší akci svého druhu v historii státního podniku. Přijďte taky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 13:35, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 04. 09. 2019

Související články

Lesy ČR zakládají Klub nového lesa
Věrnostní program pro veřejnost, Klub nového lesa, zakládá v říjnu státní podnik Lesy České republiky. Členem se může stát kdokoli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů: Bez lesů nebude voda
V důsledku sucha a kůrovcové kalamity jsou ohroženy lesy na téměř miliónu hektarů. Pokud stát významně nepodpoří obnovu lesů, může mít tak rozsáhlé náhlé odlesnění bez dostatečné náhrady lesa ve střednědobém horizontu extrémně závažné dopady na vodní režim v krajině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Kterak zrušit deště
Lesy nejsou jen zdrojem kyslíku, ale také vláhy. Vypalování lesa, jaké probíhá v Amazónii, nebo zanedbání českého lesa do stavu, až ho sežere kůrovec, má podobný efekt – vyschne i krajina kolem. A my s ní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: V hraničních hvozdech Českého lesa jsou dvě nová bezzásahová území
Lesníci ve spolupráci s ochránci přírody nově ponechávají samovolnému přírodnímu vývoji 52,7 hektarů lesa v přírodních rezervacích Pleš a Starý Hirštejn v chráněné krajinné oblasti Český les v Plzeňském kraji. Smlouvu o vyhlášení obou bezzásahových území dnes podepsali generální ředitel státního podniku Lesy ČR Josef Vojáček a ředitel Agentury ochrany přírody a krajiny ČR František Pelc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
VLS: Na Běhej lesy měl premiéru Slavkovský les
V pořadí již čtvrtý závod seriálu Běhej lesy 2018 odstartoval v sobotu 23. června 2018 v nádherné chráněné krajině Slavkovského lesa na západě Čech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Setkání příznivců Českého lesa 2017 se uskuteční v Tachově
Ve čtvrtek 26. října 2017 se od 17 hodin v sále Muzea Českého lesa v Tachově uskuteční akce s názvem "Setkání příznivců Českého lesa".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Lesy ČR ošetřily historickou alej u rybníka Kolečko v Tovačově
Jednu z nejstarších dubových alejí na Moravě u rybníka Kolečko v Tovačově v Olomouckém kraji obnovil podnik Lesy České republiky. Projekt vyšel na bezmála tři miliony korun bez DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Zákaz vstupu do lesa na Chomutovsku, Teplicku a v Litvínově
Z důvodů akutního nebezpečí vzniku lesních požárů vyhlásila Státní správa lesů na Chomutovsku, Teplicku a v okolí Litvínova zákaz vstupu do lesa. Dodržování zákazu bude kontrolováno jak zaměstnanci LČR, tak i lesní a mysliveckou stráží a Policií ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Vánoční jedličky Lesů hl. m. Prahy mají budoucnost, vrátí se do lesa
Po loňském úspěchu pilotního ročníku projektu Vánoční jedlička s budoucností příspěvková organizace Lesy hl. m. Prahy v předvánočním čase znovu zahajuje prodej speciálních vánočních jedliček v květináčích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zelení iniciovali petici za šetrnější hospodaření v lesích
Strana zelených iniciovala petici Na sucho se musí od lesa, která vyzývá dva největší správce lesů v ČR, což jsou státní Lesy ČR a Vojenské lesy a statky ČR, aby přešly na mezinárodní certifikaci hospodaření FSC. Ta garantuje šetrné postupy hospodaření a znemožňuje kácení systémem holosečí, řekl včera na tiskové konferenci předseda strany Matěj Stropnický. Díky tomu lesy mají lépe zadržet vodu a bránit suchu i povodním. Lesy ČR na certifikaci přecházet nechtějí a uvedly, že podle nich je dostatečný druhý systém mezinárodní certifikace PEFC. Podobně se k problematice staví i Vojenské lesy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
TOPlist