Česká centra: Růžový tank Davida Černého ve Stockholmu
Růžový tank Davida Černého byl až doposud k vidění v rámci bienále na centrálním náměstí ve švédském Örebro. Nyní se však nově přesouvá do Stockholmu na náměstí Raoula Wallenberga.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 16:35, prečteno: 9x

nejlepší články ze dne: 04. 09. 2019

Související články

„Skvělý nápad!“ jásá Ovčáček. Podívejte se, nad čím
V Brně v Joštově ulici je vystaven růžový tank umělce Davida Černého, některé kolemjdoucí však toto umělecké dílo pobuřuje. Pobuřuje je dokonce natolik, že se rozhodli tank přemalovat. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček nad tím zajásal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr zahraničí Petříček bude jednat ve Švédsku, zahájí výstavu
Ministr zahraničí Tomáš Petříček dnes navštíví Švédsko, kde bude jednat se svou kolegyní Margot Wallströmovou. Debatovat chtějí o bilaterálních vztazích, ale také o aktuálních evropských otázkách, například o vývoji kolem brexitu nebo o situaci v Rusku a na Ukrajině. Šéf české diplomacie rovněž zahájí výstavu k 30. výročí takzvané sametové revoluce, v rámci které se objeví ve Stockholmu variace na Růžový tank výtvarníka Davida Černého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Richter (TOP 09): Tank Davida Černého by měl zůstat trvale
Známé torzo tanku výtvarníka Davida Černého by se mohlo stát trvalým památníkem, který by připomínal vpád vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968. Navrhuje to Pavel Richter (TOP 09), starosta Prahy 5.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Torzo ruského tanku od Černého na náměstí Kinských zůstane, rozhodli radní
Torzo ruského tanku z dílny výtvarníka Davida Černého, které se na náměstí Kinských v Praze 5 objevilo v úterý u příležitosti 50. výročí srpnové okupace z roku 1968, zůstane na místě nejméně do konce roku. Původně měl tank povolení pouze na dva dny, radní městské části ho však prodloužili. Starosta Prahy 5 Pavel Richter (TOP 09) pro server iDNES.cz uvedl, že připadá v úvahu i trvalé umístění, záležet však bude na postoji pražských památkářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 20:34, zobrazit podobné
Pernica (KSČM): Vandalismus
Růžový tank, růžová socha maršála Koněva. Vandalismus jež nemá omluvu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Svobodu ohrožují populisté, extremisté a odklon od základních hodnot, míní Petříček
Demokracii nemůžeme brát jako samozřejmost, stále existují hrozby a rizika pro svobodu, ve které žijeme. Při dnešním zahájení výstavy k 30. výročí sametové revoluce to ve Stockholmu prohlásil český ministr zahraničí Tomáš Petříček. V rámci výstavy je v centru švédské metropole rovněž umístěna i nová verze růžového „tanku“ českého umělce Davida Černého, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
ČR a Švédsko chtějí více spolupráce v boji proti dezinformacím
Se Švédskem chce Česko více spolupracovat na boji proti dezinformacím a hybridním hrozbám. Po dnešním jednání se švédskými politiky to prohlásil český ministr zahraničí Tomáš Petříček. Šéf diplomacie přicestoval do Stockholmu na jednodenní návštěvu, během které rovněž zahájil výstavu k 30. výročí sametové revoluce, v rámci které je v centru švédské metropole umístěna i nová verze růžového tanku českého umělce Davida Černého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Slídič a agresor
Sedím u počítače a dvanáctimetrový Trifot Davida Černého na mě valí své bulvy. Panenky mu rejdí zprava doleva a seshora dolů a pořád dokola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Česká centra povede Černý, který šéfuje mnichovské pobočce
Síť Českých center nově povede nynější ředitel její mnichovské pobočky a někdejší ředitel Národního divadla Ondřej Černý. Ve funkci od 1. března nahradí Moniku Koblerovou, kterou vedením center pověřilo ministerstvo zahraničí po dubnovém odvolání ředitele Jiřího Závěšického. Odvolán byl kvůli neshodám ohledně obsazení místa ředitele Českého centra v Paříži. ČTK to dnes sdělila mluvčí ministerstva Michaela Lagronová. Na současnou pozici Černého vypíše úřad výběrové řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
VIDEO Šmejdi, napřesdržku, oslava Putina, přetéká Česko hněvem kvůli růžovému tanku v Brně. Promluvil umělec Černý, kritik ,,kupy hoven na Hradě"
Růžový tank v Joštově ulici v Brně se rozhodli v sobotu přebarvit členové brněnského vojenského klubu. Mínili, že jej znesvětil neumělec David Černý. Ten se již vyjádřil na svém facebookovém profilu, své řekl i bývalý člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
TOPlist