Dlouhý: ČR a Turecko mají zájem o spolupráci v obranném průmyslu
Česká i turecká strana mají obě velký zájem o spolupráci v obranném průmyslu, míní prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý. Turecko disponuje obrovským rozpočtem a Česká republika solidními nabídkami, řekl dnes novinářům Dlouhý, který vede podnikatelskou delegaci doprovázející na pracovní cestě v Turecku českého premiéra Andreje Babiše a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 16:35, prečteno: 10x

nejlepší články ze dne: 04. 09. 2019

Související články

Dlouhý o podnikatelské misi do Ruska: Příležitostí pro byznys je veřejná doprava i vodohospodářství
Podnikatelskou misi doprovázející ve dnech 21. až 24. listopadu prezidenta republiky Miloše Zemana na jeho státní návštěvě Ruské federace povedou prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý a prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák. Tato mise, na níž spolupracují Hospodářská komora a Svaz průmyslu ve spolupráci s Komorou pro hospodářské styky se zeměmi SNS, se stane co do počtu účastníků největší podnikatelskou misí v 25leté historii České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Paroubek: Turecko suspenduje své členství v NATO
Stalo se to, k čemu vývoj v turecko-evropských, turecko-ruských a turecko-amerických vztazích směřoval delší dobu. Konkrétně již od letního pokusu o převrat proti tureckému prezidentu Erdoganovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: O pardubické letiště mají zájem ve střední Asii
Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal v úterý odpoledne se zástupci Česko-Středoasijské smíšené obchodní komory, která je sdružuje české a zahraniční fyzické a právnické osoby, které mají zájem na všestranné spolupráci mezi Českou republikou a zeměmi střední Asie. S prezidentem Jiřím Nestávalem a viceprezidentkou Vlastou Bohdalovou hovořil o samotném fungování organizace a možném rozvoji pardubického letiště, o které je zájem v zemích bývalého Sovětského svazu, střední Asie, ale i Černé Hoře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Katalog kompetencí českých technických univerzit zjednoduší firmám spolupráci v oblasti průmyslu 4.0
Národní centrum průmyslu 4.0 a české technické univerzity zmapovaly svůj výzkumný potenciál a připravily katalog znalostí, technologií a projektů v oblasti průmyslu 4.0, který zejména firmám umožní lepší orientaci v nabídce výzkumných kapacit a témat a usnadní přístup ke spolupráci s danými institucemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Vladimír Dlouhý: Podmínky pro podnikání se zhoršily kvůli odborářům
Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý na právě probíhajícím Sněmu za účasti 250 delegátů, prezidenta České republiky, předsedy Senátu, místopředsedy Poslanecké sněmovny, místopředsedy vlády a ministra průmyslu a obchodu a stovky zástupců politické reprezentace a státní správy kritizoval odboráře za zhoršující se podmínky pro podnikání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Europarlament podpoří zbrojní průmysl. Někteří poslanci jsou zděšeni
Evropští poslanci v úterý schválili zřízení prvního programu Evropské unie na podporu inovací v obranném průmyslu. Fond s rozpočtem 500 milionů eur (13 miliard Kč) má v příštích dvou letech pomoci zbrojním firmám financovat nové a modernizovat stávající technologie. Cílem programu je podle Evropské komise zvýšit konkurenceschopnost evropského obranného průmyslu a přispět v tomto ohledu k větší nezávislosti unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga: Máme společný zájem na kvalitním vzdělávání, výzkumu, vývoji a inovacích
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga dnes podepsal dohodu o spolupráci mezi MŠMT a Svazem průmyslu a dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš letí do Maroka, bude jednat o hospodářské spolupráci
Premiér Andrej Babiš dnes odlétá na dvoudenní návštěvu Maroka. Jednat by měl se svým marockým protějškem Saadaddínem Usmáním hlavně o hospodářské spolupráci. Česko by mělo s Marockým královstvím odpoledne podepsat mezivládní dohodu o spolupráci v průmyslu. Do Maroka předsedu vlády doprovází ministryně průmyslu Marta Nováková a čeští podnikatelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Hejtman Bernard: Zástupci francouzského regionu nás sami oslovili a mají zájem o náš kraj
Plzeňský kraj naváže spolupráci s francouzským regionem Auvergne – Rhone – Alpes
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Vladimír Dlouhý v ČT: Nechci, aby sem chodilo velké množství migrantů z problematických zemí, ale...
Hostem Interview ČT24 byl prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý. „Čeští exportéři jsou poměrně flexibilní. A zlepšuje se to,“ pochválil současné výsledky Dlouhý. A hovořil také o Brexitu či o Evropské unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
TOPlist