Senátor Malý: Znechutit kouření dětem je polovina úspěchu
Nová fakta a světlo vnese do ekonomiky kouření senátní veřejné slyšení ve čtvrtek 5. září. „Několikahodinový prostor dostanou v Senátu domácí i světoví odborníci znalí ekonomických aspektů kouření. Dobrá orientace v ekonomice tabáku nám dává do ruky účinné nástroje, jak v boji s touto společenskou nemocí uspět,“ říká za pořadatele prof. MUDr. Jaroslav Malý, CSc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 19:35, prečteno: 9x

nejlepší články ze dne: 04. 09. 2019

Související články

Senátor Malý: Jde o to konečně zneatraktivnit kouření pro děti a mladistvé
Státu se budování bariér pro kuřáky vyplácí, shodli se odborníci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Kuřáky mám rád, ale jsem odpůrcem kouření. Senátor ČSSD vyprávěl, jak hospodští diskriminují nekuřáky
Hostem čtvrtečního vydání pořadu Dvacet minut Radiožurnálu byl senátor Jaroslav Malý (ČSSD). Diskutovalo se především o tzv. protikuřáckém zákonu, který dnes senát bez změn schválil v podobě, v jaké jej odhlasovala dolní parlamentní komora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Kubera už tuší, co přijde na řadu po zákazu kouření v restauracích
Senátor a teplický primátor Jaroslav Kubera (ODS) se opětovně vyjádřil k protikuřáckému zákonu. On sám navrhuje, jako revoltu, úplný zákaz kouření. Podle jeho slov nyní dojde k omezení konzumace nezdravých jídel. Píše o tom server Forum24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
SANEP: Zákaz kouření
I přesto, že se zákazem kouření panuje většinová spokojenost, kouření před restauracemi a hospodami většině Čechům vadí a převládá rovněž názor, že by si o zákazu kouření měli rozhodovat majitelé restauračních zařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Nemocnice Na Bulovce: Kožní klinika oslavila 80. výročí založení
„Malý obor největšího orgánu“, tak nějak se mluví o dermatovenerologii v odborných kruzích. Při vědomí obrovské škály, kterou dermatovenerologická disciplína má, působí první polovina tvrzení trošku relativně, zatímco druhá polovina teze je už zcela jasná a neoddiskutovatelná. Kůže je skutečně největší orgán člověka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Tento paskvil rozhodně nepodpořím, říká senátor Valenta k zákonu o kouření
Senátor Ivo Valenta se důrazně ohradil proti zákonu o zákazu kouření v restauracích. Považuje ho za paskvil, který by rád alespoň nějak upravil. Je proto připraven předložit vlastní legislativní návrhy, jejichž prostřednictvím by rád dostal do zákona zřízení kuřáren v restauracích, které v minulosti navrhoval už poslanec ODS Marek Benda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Rakousko opět vzorem?
Slovácký senátor komentuje na facebookovém profilu zrušení zákazu kouření v restauracích a barech v Rakousku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Malý: Cyklisté by měli dostat stejnou šanci jako vodáci
Cyklisté by měli ve vztahu ke dvěma pivům nebo dvěma deci vína dostat podle senátora Jaroslava Malého stejnou šanci jako vodáci. Senátor Jaroslav Malý je zpravodajem návrhu zákona, který projednají poslanci na aktuální schůzi PSP ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Žádný zákaz kouření, toto je znárodnění, uhodil Ladislav Jakl na ČT. Normální je nepít, nekouřit a nebrat drogy a my musíme jít s dobou, povolily nervy Tesce Arnoštové
Za necelé dvě hodiny začne v Česku platit zákaz kouření v restauracích a barech, ale také v okolí zastávek MHD a na řadě dalších míst. Bylo správné kouření takto omezit? V úterních Událostech, komentářích o to svedli bitvu náměstkyně ministra zdravotnictví Lenka Teska Arnoštová a někdejší spolupracovník prezidenta Klause Ladislav Jakl, k nimž se přidali profesor Pavel Pafko a senátor Ivo Valenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Tým silniční bezpečnosti: Kouření za volantem šestkrát zvyšuje riziko nehody
Kouření za volantem je stejně nebezpečné jako odesílání textových zpráv z mobilu. Negativní účinek vykouřené cigarety přetrvává až 12 hodin. Porušení zákazu kouření při přepravě dětí v zahraničí může vyjít na mnoho tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
TOPlist