Bezpečnostní expert: Trump chce asi dovést Čínu ke krachu. Ale historie nás varuje... Hroutící se režimy začínají války
ROZHOVOR „Donald Trump pouze plní sliby. Tvrdý postoj vůči Číně sliboval během celé volební kampaně a šlo o jedno z jeho hlavních témat,“ komentuje zahraniční dění vojenský a bezpečnostní expert Lukáš Visingr. Otázka za pět bludišťáků je, o co americkému prezidentovi ve skutečnosti jde? Možností prý je plán Čínu vyřídit a dotlačit ji ke krachu. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Visingr hodnotil i poslední úder Američanů v Sýrii a význam Vladimira Putina v čele Ruska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 20:35, prečteno: 11x

nejlepší články ze dne: 04. 09. 2019

Související články

Stropnický a údajná příprava trestného činu vlastizrady. Bezpečnostní expert Štefec jde do voleb a hned vytáhl silný kalibr
ROZHOVOR Bezpečnostní expert a bývalý člen rady národních ředitelů pro vyzbrojování spadající pod NATO Jaroslav Štefec se během představování politického programu hnutí Bezpečnost Odpovědnost Solidarita (BOS) ParlamentnímListum.cz svěřil, co si myslí o afiliaci (přidružení) českých vojenských sborů k německému velení. A není to nic pěkného. Padla slova o vlastizradě a přípravě trestného činu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Historie pravdivá versus historie korektní
780 slov o falšování událostí z dob okupace a druhé světové války vůbec. Varování: Následující text obsahuje narativy neslučitelné s bezpečnostní koncepcí Sobotkovy, a teď už i Babišovy vlády
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Schůzka Trump- Putin se zapíše do historie, tuší expert
Summit amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho ruského protějšku Vladimira Putina se blíží, už 16. 7. usednou ke společnému jednání v Helsinkách. Sociolog a někdejší bezpečnostní expert ČSSD Antonín Rašek se proto ve svém textu v Mladé frotně Dnes zaměřil na to, zda očekává od tohoto setkání pozitivní dopad, či neblahé důsledky. Trump podle svých slov věří, že setkání s Putinem přispěje k míru ve světě, mnozí však o jeho slovech mají jisté pochyby. V návaznosti na to se proto sociolog podíval i do minulosti, jak dopadla řada jiných historicky významných setkání vůdců těchto dvou velmocí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Pokud si někdo myslel, že je to jenom Trumpova rétorika... Bezpečnostní expert odhaluje, co se teď může rozpoutat kolem Číny
ROZHOVOR Že jsou Trumpovy výroky směrem k Pekingu jen rétorikou? Tenhle náhled bychom měli po jeho telefonátu s prezidentkou Tchaj-wanu, a po avizování jména Peter Navarro v čele nového orgánu pro průmyslovou a obchodní politiku, nejspíš pustit z hlavy. „Navarrovo jmenování je důkaz, že Trump myslí tohle téma smrtelně vážně. Myslím, že je naprosto odhodlaný jít do obchodní války s Čínou a bude chtít energicky vzdorovat i jejím nárokům v Jihočínském moři. A to, jak na Trumpovy výroky reagují oficiální čínská média, dokazuje, že čínské vedení začíná chápat, že legrace skončila, a že je z toho zděšené,“ říká bezpečnostní expert Lukáš Visingr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Bezpečnostní expert Štefec po masakru v Londýně varuje: Vypadá to, že se rodí nová strategie extremistů
ROZHOVOR „Pokud bych měl pojmenovat základní příčinu současného bezpečnostního problému, není to prezident Erdogan, ale dlouhodobá politika ustupování imigrantům v jejich sociálních a nábožensky motivovaných požadavcích ze strany západoevropských zemí, a faktické zhroucení schengenského prostoru a zneplatnění dohod z Dublinu, vyvolané německou proimigrační politikou,“ komentuje nynější evropské poměry bývalý poradce na ministerstvu obrany a bezpečnostní expert Jaroslav Štefec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Bezpečnost, odpovědnost, solidarita. Známý bezpečnostní expert Štefec se chystá do voleb. Chce bojovat proti imigraci a pojistit Benešovy dekrety
REPORTÁŽ Nově vzniklé hnutí Bezpečnost Odpovědnost Solidarita (BOS) ve středu 24. května představilo program, se kterým chce na podzim uspět v parlamentních volbách. Mezi tématy BOS dominuje odpor k nelegální migraci, podpora a výrazné změny v koncepci České armády a bezpečnost. Za stranou stojí uznávaný bezpečnostní expert Jaroslav Štefec, který je jejím volebním lídrem. Možná jména z kandidátek strana zatím nepředstavila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Konec druhé světové války. Oběti našich předků a přepisovači historie
Čest památce našim padlým předkům a kriminál pro přepisovače historie !
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Bezpečnostní expert a bývalý diplomat Pojar: Většina teroristických útoků je zmařena, ale...
O Islámském státě a jeho porážce v Mosulu hovořil v pořadu DVTV.cz bezpečnostní expert a bývalý velvyslanec v Izraeli Tomáš Pojar. Domnívá se, že nás čekají roky nestability na Blízkém východě a útoky v Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Bezpečnostní analytik v ČT: Trump asi nerozezná šíity od sunnitů, ale...
Írán prožívá hrůzné hodiny. Tamní parlament napadli teroristé oblečení v ženských šatech. Dvanáct lidí zemřelo a desítky dalších byly zraněny. Obětí ale mohlo být mnohem víc, bezpečnostní složky prý jednu akci překazily. K útoku se přihlásil Islámský stát, ale Íránci tvrdí, že za útokem ve skutečnosti stojí Saúdská Arábie. Jak to tedy je? Co se v regionu děje? Ve středečních Událostech, komentářích České televize k tomu hovořil bezpečnostní expert Josef Kraus z Masarykovy univerzity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Nikdo neví, co to vlastně je terorismus. Dost to komplikuje situaci, varuje expert
Mezinárodní spolupráci v boji proti terorismu komplikují spory zemí o to, co všechno lze považovat za terorismus. Na pražském kongresu Společně proti terorismu to dnes řekl odborník na extremismus z brněnské Masarykovy univerzity Miroslav Mareš. Upozornil také, že rozsah spolupráce by měl být zvažován i s ohledem na to, zda ji nezneužívají autoritativní režimy k vlastním cílům, zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
TOPlist