Chartista Černý: Mediální a umělecká fronta, která nežije za své. Politické neziskovky, nátlakové think-tanky... Jediná obrana? Nekrmit je!
ROZHOVOR „Respekt si nezískáme škemráním o drobty, které spadnou od stolu velmocí, ani bezduchým následováním jejich politiky, ale deklarováním pozic nezávislého státu, který si o mezinárodních aktivitách a vnitřní politice bude rozhodovat sám podle svých potřeb, ne podle potřeb jiných. Na to už jsme doplatili vícekrát,“ říká signatář Charty 77, politický vězeň minulého režimu a oceněný účastník třetího odboje Otto Černý. Sám se teď podílí na budování nového politického hnutí Trikolóra. Opětovné použití cenzury je podle něj dnes přejmenováno na boj s dezinformacemi, proto se vedou urputné bitvy o vliv v médiích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 21:35, prečteno: 10x

nejlepší články ze dne: 04. 09. 2019

Související články

Radim Valenčík: Stropnický a angažovaná kulturní fronta
Jednou z otázek, nad kterou se mnozí moji známí pozastavují, je: Jak je možné, že (po staru) "umělecká fronta", tedy (po novu) "umělecké celebrity" se tak trapným způsobem angažují v politice, že ztrácejí schopnost produkovat kvalitní uměleckou produkci a dokonce ohrožují vnímání svého celoživotního odkazu ze strany většinové veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Josef Ježek: Kam jsme to dospěli?
V dubnu roku 1968 vznikl v Praze spolek lidí, kteří se chtěli politicky angažovat mimo tehdejší politické struktury. Ať už to byly politické strany, kde fungovala prakticky jediná – komunisté (ostatní partaje byly pouze nefunkční přívěsek), nebo tzv. Národní fronta. Dal si název Klub angažovaných nestraníků – KAN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Primitivní nenávist příznivců Drahoše. ČSSD se rozpadne. Babiš nás před kvótami z Bruselu neochrání a migranty přijme. Exministr Bašta varuje před tím, co přijde
ROZHOVOR „Umělecká fronta a média v duchu svých totalitních tradic přehnaly protizemanovskou kampaň, takže donutily statisíce jeho příznivců jít k volbám ve druhém kole. To asi byl ten nejdůležitější moment. Česká rezistence vůči mediální manipulaci je mimořádně vysoká,“ říká exministr Jaroslav Bašta, podle něhož Babiš v odporu k přerozdělování imigrantů a Dublinu IV neobstojí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Spojené státy ve starých kolejích
Zdá se, že se USA vracejí do stavu, který tam panoval desítky let. Americká levicová umělecká fronta neměla nikdy příliš v lásce vládnoucí elity. Barack Obama byl výjimkou, ovšem nikoli světlou.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 24.2.2017 v 08:40, zobrazit podobné
Kateřina Konečná: K listopadu očekávám neskutečnou mediální masáž. Budou se vám snažit namluvit...
ROZHOVOR „Čekám neskutečnou mediální masáž, která se bude všem snažit namluvit, jak se tady žilo zle, že jsme byli banánová republika a teď se máme nejlíp v historii,“ říká k blížícímu se listopadu europoslankyně za KSČM Kateřina Konečná a připomíná lidi, kteří dnes žijí v chudobě, i velké množství exekucí. Velmi rázně se vyjádřila na adresu Milionu chvilek pro demokracii. Padla slova o nátlakové skupině nebo páté koloně TOP 09 a dalších. Nešetřila ani Evropskou unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Profesor Keller: Kalousek se chová se jako každá politická mrtvola, která neví, že už nežije. Pehe se ztrapňuje nonstop. Vysoké školy musejí brát téměř každého. Takový je dnešní stav demokracie
ROZHOVOR „Miroslav Kalousek není zajímavé téma. Chová se jako každá politická mrtvola, která neví, že už nežije. Přitom je tak neprozřetelný, že se ještě těší na smrt druhých,“ říká profesor sociologie Jan Keller.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Profesor Keller: Kalousek se chová jako každá politická mrtvola, která neví, že už nežije. Pehe se ztrapňuje nonstop. Vysoké školy musejí brát téměř každého. Takový je dnešní stav demokracie
AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI „Miroslav Kalousek není zajímavé téma. Chová se jako každá politická mrtvola, která neví, že už nežije. Přitom je tak neprozřetelný, že se ještě těší na smrt druhých,“ říká profesor sociologie a europoslanec za ČSSD Jan Keller.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Jan Hřebejk, Třeštíková, Kabát... A nečekané jméno. Umělecká fronta dále mluví do politiky
Týdeník Respekt oslovil známé české umělce s anketní otázkou. Měli by umělci vystupovat, či nevystupovat na akcích Agrofertu? Vyjádřil se třeba režisér Jan Hřebejk nebo jeho kolegyně Helena Třeštíková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Trombik (kandidát SPD): Dominik Feri, smečka sluníčkářských primitivů a mediální dno
Pražská kavárna a její politické a mediální divize ukazují, jak hluboko lze klesnout
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Veřejnoprávní novinářka Fridrichová aktivistkou. Lobbuje za EU po boku neziskovky
Je košer když moderátorka VEŘEJNOPRÁVNÍHO média propůjčuje svoji tvář proEUnijní kampani politické neziskovky vedené aktivistou, který před 4 lety na FB vulgárně urážel prezidenta Zemana a těšil se na jeho smrt?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 28.3.2019 v 12:40, zobrazit podobné
TOPlist