Ministerstvo práce chystá místo reformy penzí adaptaci důchodového systému, zahrnuje devět změn parametrů
Ministerstvo práce připravuje místo penzijní reformy adaptaci důchodového systému. Zahrnuje devět změn parametrů. Patřit mezi ně má dřívější důchod pro náročné profese, úprava penzí pečujících osob či přenastavení třetího pilíře. Záměry musejí ještě projednat vedení koaličních stran. Vláda by pak měla návrhy novel dostat v polovině prosince. Sněmovnímu rozpočtovému výboru to dnes řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Podle ní soubor změn přizpůsobí český systém 21. století a stárnutí společnosti. Opatření ale přiblížit nechtěla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 21:35, prečteno: 11x

nejlepší články ze dne: 04. 09. 2019

Související články

Maláčová chce do dvou týdnů představit a poslat do práce novou důchodovou komisi
Nová důchodová komise, která by měla projednávat návrhy případných změn v systému penzí, by se mohla poprvé sejít ještě v lednu. Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) by ráda složení týmu a osobu, která ho povede, představila do dvou týdnů. Řekla to novinářům. Už dřív uvedla, že komise by měla řešit jednotlivé problémy v nynějším důchodovém systému. Podle propočtů ministerstev financí a práce bez reformních změn nebude soustava penzí do budoucna udržitelná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Představíme vlastní návrhy na úpravu důchodového systému
V pátek poprvé zasedala důchodová komise, ve které reprezentuje ODS Jan Bauer. Podle něj nesmějí být výsledkem mnohostranného jednání pouze kosmetické úpravy důchodového systému, proto navrhne ODS vlastní úpravy systému penzí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Maláčová: ČR reformu penzí nepotřebuje, nutná je adaptace systému
Česko zásadní důchodovou reformu nepotřebuje a neumí ji ani pořádně připravit. Potřeba je průběžné přizpůsobování systému penzí měnící se společnosti. Je o tom přesvědčena ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Dnes to řekla v Praze na sjezdu úřednických odborů. Propočty resortů práce a financí i Národní rozpočtové rady ukazují, že bez reformních změn ale nebude penzijní soustava do budoucna udržitelná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Maláčová se chystá dnes představit novou důchodovou komisi
Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) se dnes chystá představit novou důchodovou komisi, která by měla projednat návrhy změn v systému penzí. Nový "odborný tým pro spravedlivé důchody" by měli tvořit zástupci politických stran, odborníci z různých oborů či odboráři. Podle Maláčové by se měli zaměřit především na odstranění nespravedlností v nynější penzijní soustavě. Šéfka resortu uvedla problém nižších penzí žen a dřívější důchod pro náročné profese.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Penze jsou udržitelné, místo reformy stačí úpravy, uklidňuje vláda občany
Český důchodový systém je podle nové vládní studie do budoucna udržitelný a jeho zásadní velká reforma není nutná. Stačit by podle autorů měly úpravy parametrů spolu se zvýšením podílu důchodových výdajů na HDP a posílením spoření v takzvaném třetím pilíři. Studii, která popisuje reformy v sousedních zemích, ve Švédsku, Švýcarsku, Pobaltí a Latinské Americe, se Úřad vlády chystá zveřejnit na webu v pondělí. Materiál má ČTK k dispozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo chystá tendr na nový systém pro vyplácení důchodů za 300 milionů
Ministerstvo práce chystá velký tendr na nový informační systém pro vyplácení důchodů. Vyjít by mohl asi na 300 milionů korun a Česká správa sociálního zabezpečení by ho měla začít používat v roce 2020. Výběrové řízení chce resort vyhlásit na konci prázdnin či začátkem září. Řekl to náměstek ministryně práce Robert Baxa. ČSSZ vyplácí 2,89 milionu starobních, invalidních a pozůstalostních penzí i nemocenskou či mateřskou. Přes úřad ročně proteče několik stovek miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Hospodaření systému důchodového pojištění
Systém důchodového pojištění, tzn. jeho příjmy i výdaje, jsou součástí hospodaření státního rozpočtu, především kapitoly 313 MPSV. Příjmy a výdaje tohoto systému jsou sledovány odděleně na měsíční bázi a za celý rok jsou také vykazovány ve Státním závěrečném účtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Hospodaření systému důchodového pojištění
Systém důchodového pojištění, tzn. jeho příjmy i výdaje, jsou součástí hospodaření státního rozpočtu, především kapitoly 313 MPSV. Příjmy a výdaje tohoto systému jsou sledovány odděleně na měsíční bázi a za celý rok jsou také vykazovány ve Státním závěrečném účtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Ministerstvo financí posiluje transparentnost správy důchodového účtu
Od dnešního dne bude pravidelně každý 20. den v měsíci, případně následující pracovní den, na webových stránkách Ministerstva financí zveřejňován přehled o vývoji příjmů a výdajů systému důchodového pojištění za měsíc předcházející.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Důchody? Stát se o vás nepostará. Řekněte to lidem. Z rozhlasu zní vážná slova
David Marek, hlavní ekonom společnosti Deloitte, v pondělních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu zhodnotil plány ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) na důchodovou reformu. To, co Maláčová chystá, prý vůbec reformou není a stát by měl nahlas říci, že selhává v zajištění důchodového systému. Marek trvá na tom, že potřebujeme reformu tohoto systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
TOPlist