Křetínský se scházel s politiky, aby investoval do energetické firmy, uvádí francouzský deník
Podnikatel Daniel Křetínský se už od roku 2016 scházel s francouzskými politiky, aby lobboval za možnost investovat do polostátní energetické firmy EDF. Na základě svých rešerší to tvrdí deník Le Monde, jejž český miliardář Křetínský od loňska spoluvlastní. Tato zjištění odporují opakovaným podnikatelovým tvrzením, že jeho následné investice do francouzských médií nesouvisejí se zájmem o tamní energetický sektor, zdůrazňuje list.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 22:35, prečteno: 9x

nejlepší články ze dne: 04. 09. 2019

Související články

Majitelka firmy kupující majetek ČEZ v Bulharsku se cítí vydírána
Majitelka firmy Inercom, která kupuje majetek energetické skupiny ČEZ v Bulharsku, Ginka Varbakovová prohlásila v souvislosti s pozdvižením kolem této transakce, že je obětí vydírání konkurence. Zároveň pohrozila soudy těm, kdo tvrdí, že je takzvaným bílým koněm. Informuje o tom dnes bulharský deník Sega. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Francie zavádí diskriminační opatření proti pracovníkům z Česka, kteří nemluví francouzsky, uvádí server
Ve Francii roste počet regionů a měst, které v poslední době přijaly opatření namířené proti dočasně vyslaným pracovníkům ze zahraničí, k nimž patří i Češi. Firmy, které se chtějí ucházet o veřejnou zakázku, musí zajistit, že všichni jejich pracovníci mluví francouzsky. Píše o tom server Info.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Marine Le Penová může vyhrát. Nové informace z Francie
Čím dál více francouzských expertů a politiků se domnívá, že ultrapravicová kandidátka Národní fronty (FN) Marine Le Penová by se mohla stát příští prezidentkou Francie, uvádí francouzský deník The Local.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Protiruské sankce podle Fillona ničí zemědělce
Francouzský deník „Libération“ informuje, že kandidát na prezidenta a bývalý francouzský premiér François Fillon se vyslovil proti sankcím vůči Rusku a naopak mluví o „nové spolupráci“ s Ruskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Dal jsem Nagyové náhrdelníky za 350 tisíc a 160 tisíc, ano. Ale to není nic extra, řekl soudu miliardář Křetínský
Miliardář Daniel Křetínský přišel vypovídat k soudu. Prozradil, že měl přátelský vztah s Janou Nečasovou, dříve Nagyovou. Dal jí dárky za stovky tisíc korun, ale podle jeho názoru nebyly drahé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Chvojka: Energetický Mikuláš má nejraději nejbohatší firmy
Existuje vtip, že Ježíšek má bohaté děti raději, než ty chudé. Mikuláš má rád velké energetické firmy, které dostaly právě 6. 12. od Energetického regulačního úřadu jako mikulášskou nadílku miliardu korun ročně z kapes nás všech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Muž, který kasíroval z pražské energetické firmy, ji měsíce kontroloval. Už ho odvolali
Mezi úředníky státních institucí známá persona, Alois Těšitel, skončil podle informací ParlamentníchListů.cz v představenstvu společnosti Pražská plynárenská, kde působil od března 2014. Opustit musí i další pozice, které v rámci svého kontraktu vykonával. Konkrétně jde o Informační služby - energetika, a.s., Pražská plynárenská Správa majetku, a.s, Prometheus, energetické služby, a.s., člen koncernu Pražská plynárenská, a.s.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Francie zavádí novinku. Migranti, kteří se vydávají za děti, budou odhaleni
Bude konec lhaní imigrantů o svém věku, které má vliv na budoucí vyhlídky žadatelů o francouzský azyl? Mladí imigranti zde nejspíše budou muset podstoupit rentgenové testy kostí, aby se zjistilo, zda jsou tak staří, jak tvrdí. Stát by se tak mělo v případě, že francouzský soud rozhodne, že by tato kontroverzní praxe měla být povolena, uvedl britský deník Daily Mail.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Já nic nevěděl. Babiš dal ruce pryč od Faltýnkových schůzek
Premiér Andrej Babiš (ANO) nevěděl, že se první místopředseda jeho hnutí Jaroslav Faltýnek scházel s Karlem Feixem, ředitelem české pobočky firmy Kapsch, která v Česku provozuje mýtný systém, a s ředitelem Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petrem Rafajem. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Macron prý dorazí na oslavy 100. výročí Československa v Darney
Francouzský prezident Emmanuel Macron koncem června na východě Francie připomene spolu s premiérem Andrejem Babišem a předsedou slovenské vlády Peterem Pellegrinim 100. výročí vzniku Československa. Informoval o tom tento týden francouzský deník Vosges Matin, který vychází v regionu, kde se slavnostní akt 30. června uskuteční. Cestu Babiše na ceremoniál dnes ČTK potvrdila mluvčí vlády Barbora Peterová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
TOPlist