Česká vláda dál usiluje o ekonomické portfolio, nebo místopředsedu EK, uvedl Petříček
Česká vláda dál usiluje o ekonomické portfolio v Evropské komisi, nebo o místopředsedu komise, sdělil ČTK ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Reagoval tak na spekulace portálu Politico o možném dosazení české kandidátky Věry Jourové do čela dohledu nad dodržováním principů demokratického a právního státu. Informace portálu vyvolaly u českých politiků rozporuplné reakce včetně podezření, že jde o žert či popíchnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 22:35, prečteno: 13x

nejlepší články ze dne: 04. 09. 2019

Související články

Šimon Pánek se raduje: Jourová bude hájit v EU pravdu! Boj s dezinformacemi je důležitý
Věra Jourová má v Evropské komisi definitivně řídit jako jeden z osmi místopředsedů portfolio právního státu, lidských práv a boje proti dezinformacím. Zatímco politická reprezentace se pře, zda je toto portfolio úspěchem, nebo nikoliv, neziskový sektor má zřejmě jasno. Jeho názor vyjádřil nadšeně Šimon Pánek z Člověka v tísni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Petříček chce kandidovat do vedení ČSSD. Poslední hřebíček do rakve, jásají někteří
Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) chce na březnovém sjezdu sociální demokracie kandidovat na místopředsedu strany. Řekl to Mf Dnes, uvedl dnes server iDNES.cz. Petříček požádá o nominaci do vedení ČSSD na páteční schůzi pražské organizace strany, do které patří. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Petříček kandiduje do vedení ČSSD. Vysvětlil, jak jí chce získat zpátky voliče
Ministr zahraničních věcí za ČSSD Tomáš Petříček chce kandidovat na sjezdu sociální demokracie na jejího místopředsedu. V rozhovoru pro server Blesk.cz uvedl, že by chtěl získat zpět ztracené voliče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Petříček si z kritiky od Zemana nic nedělá. Toto prohlásil už jako zvolený místopředseda ČSSD
Je to oficiální. Ministr zahraničí Tomáš Petříček se stal jedním z místopředsedů ČSSD. Na delegáty sjezdu vytáhl Ferdu, což mu přineslo 256 hlasů. Volby se účastnilo 472 delegátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Petříček navštíví Gruzii. Chce ji podpořit ve vstupu do NATO a do EU
O možnostech rozvoje obchodně-ekonomické spolupráce, ale i o evropských a bezpečnostních otázkách bude v Gruzii mezi 9. a 11. červencem jednat ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD). Chce vyjádřit podporu územní celistvosti Gruzie i ambicím země na integraci do Evropské unie a Severoatlantické aliance (NATO). Vyplývá to z materiálů, které má ČTK k dispozici a které v pondělí projedná vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Nový ministr Petříček o přijímání uprchlíků a situaci v ČSSD. Možná vám uniklo
Na Aktuálně.cz se projevil náhradník Miroslava Pocheho na postu ministra zahraničí, Tomáš Petříček. Věří, že by sociálním demokratům pomohlo, kdyby na březnovém sjezdu obměnili vedení strany. Měl tím na mysli místopředsedu a bývalého jihočeského hejtmana Jiřího Zimolu. „Nemyslím si, že by Jiří Zimola měl být nadále ve vedení sociální demokracie,“ prohlásil na jeho adresu. Budoucnost vidí v politicích, jako je například předseda Hamáček nebo pardubický hejtman Netolický. A v Hospodářských novinách se rozpovídal o sirotcích...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Ministr Petříček na zasedání Ministerské rady OBSE v Miláně
Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček zastupuje ČR na zasedání Ministerské rady Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE), které se koná ve dnech 6. – 7. prosince 2018 v Miláně. Mezi projednávanými tématy je situace na východě Ukrajiny, dodržování závazků v oblasti lidských práv nebo spolupráce v ekonomické a environmentální oblasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Petříček: Vondráček bude po ruské misi s MZV více koordinovat cesty
Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) se dohodl s předsedou Sněmovny Radkem Vondráčkem (ANO) na lepší koordinaci zahraničních cest po Vondráčkově kritizované návštěvě Ruska. Petříček to uvedl dnes na Twitteru. Podle ministra také Vondráček řekl, že se v Rusku soukromě nesešel s kontroverzními lidmi. Petříček uvedl, že sám bude s ruskou stranou diskutovat i o kontroverzních tématech. Vondráčka kritizuje opozice kvůli setkání s ruskými politiky, kteří jsou na sankčním seznamu EU a USA kvůli ruské anexi ukrajinského poloostrova Krym. Premiér Andrej Babiš (ANO) Vondráčka hájí, ale podpořil projednání cesty ve Sněmovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Pakt o migraci podporuje přesuny lidí, varuje vláda
Česká vláda by ve středu měla odmítnout účast na globálním paktu OSN o migraci. Premiér Andrej Babiš (ANO) i ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) už odmítavý postoj avizovali minulý týden. Podle předkládací zprávy k připravenému stanovisku kabinetu vadí to, že se do úmluvy nedostaly některé české priority, mimo jiné jasné rozlišení mezi legálními a nelegálními migranty nebo označení nelegální migrace za nežádoucí. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
TOPlist