Jan Lipavský: Kdo šetří má za tři.... roky mizerné předsednictví
Rozpočet českého předsednictví 2022 chce Andrej Babiš seškrtat na třetinu. Tedy ze 3,8 miliard korun vydaných v roce 2009 na 1,3 miliardy. Ignoruje tím inflaci, Lisabonskou smlouvu, která rozšířila kompetence EU, experty z Úřadu vlády i zdravý rozum. Podávám písemnou interpelaci a očekávám vysvětlení.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 5.9.2019 v 15:41, prečteno: 9x

nejlepší články ze dne: 05. 09. 2019

Související články

Předsednictví v EU má Česko podle návrhu stát 1,24 miliardy
Kvůli českému předsednictví v Evropské unii ve druhé polovině roku 2022 by měly české úřady přijmout 200 zaměstnanců, náklady by se měly vejít do 1,24 miliard korun. Vyplývá to z návrhu finančního a personálního zajištění příprav pro roky 2020 až 2023, kterým se bude dnes zabývat vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Lipavský (Piráti): Babiš hazarduje s českou pověstí
Andrej Babiš bude na zahraniční politice šetřit tak dlouho, až Česko prošetří k úplné mezinárodní bezvýznamnosti. Ministři za ANO dnes rozhodli, že Česká republika vydá na předsednictví nedostatečných 1,24 miliardy korun. Podhodnocený rozpočet je riskováním s mezinárodním renomé České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Lipavský (Piráti): Personální situace na ministerstvu zahraničí vyžaduje okamžité řešení
Pirátský poslanec Jan Lipavský inicioval svolání svolání mimořádného zasedání zahraničního výboru na 10. července.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Pirát Lipavský: Ruská válečná agrese. Pozor na Zemana!
Poslanec Jan Lipavský (Piráti) má za to, že se Západ, tedy i Česká republika, musí postavit na stranu Ukrajiny a jasně tuto zemi podpořit, neboť agresivní počínání Ruské federace v Kerčském průlivu nelze tolerovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Tošenovský (ODS): Estonské předsednictví
Za Estonského předsednictví se bude projednávat Kodex elektronických komunikací i nová struktura BERECu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Stovky nových pracovních míst si vyžádá předsednictví České republiky v EU
Předsednictví České republiky v EU ve druhé polovině roku 2022 si vyžádá stovky nových pracovních míst, vyplývá z materiálu Ministerstva financí. V pondělí ho projedná vláda, na programu ho měla pro informaci již v pondělí 25. března. Ve středu Deník N napsal, že premiér Andrej Babiš (ANO) pokládá náklady na předsednictví za neúměrně vysoké a nevidí v něm žádný přínos. Údajně se podle deníku zmínil o tom, že by se Česko mohlo předsednictví vzdát. Babiš to ale následně na twitteru popřel. Chce podle svého vyjádření jen omezit náklady na předsednictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Nejvyšší kontrolní úřad získal předsednictví organizace EUROSAI
Na kongresu EUROSAI v Istanbulu delegáti zvolili 24. května příštím předsedajícím na léta 2020 až 2023 český Nejvyšší kontrolní úřad. V roce 2020 bude NKÚ pořádat 11. kongres EUROSAI a další tři roky povede tuto organizaci, která sdružuje 50 nejvyšších kontrolních institucí z celé Evropy. Zisk předsednictví je velkou příležitostí pro rozvoj práce Nejvyššího kontrolního úřadu a zároveň i možností pro prezentaci celé České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Pohled zblízka: Migrační politika EU za bulharského předsednictví: většinová volba o kvótách na obzoru
Jak jsem uvedl ve svém komentáři před několika měsíci, migrační politika se stala evergreenem každého jednání Evropské rady. Přes dílčí optimistická vyjádření ze strany Evropské komise jsme se ale za poslední dva roky z hlediska reformy základních pilířů Společného evropského azylového systému (CEAS) neposunuli téměř nikam. Nastupující bulharské předsednictví přichází v okamžiku, kdy jsou centrální unijní instituce v této věci rozdělené…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 5.1.2018 v 12:41, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek představil nadcházející české předsednictví ve Výboru ministrů Rady Evropy
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek se tento týden setkal v Černínském paláci s novináři, kterým představil program a priority předsednictví České republiky ve Výboru ministrů Rady Evropy. Předsednictví potrvá od 19. května do 15. listopadu 2017. Setkání v Černínském paláci se zúčastnila i designérka loga českého předsednictví Lucie Hajková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Česko se ujme předsednictví v Radě Evropy
Česká republika se dnes ujme předsednictví Výboru ministrů Rady Evropy. V čele výkonného orgánu instituce, která dohlíží na dodržování lidských práv, bude Česko půl roku. Předsednictví od kyperského ministra zahraničí převezme na zasedání ministerského výboru v Nikósii šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
TOPlist