V Senátu zahrají The Plastic People of the Universe s filharmonií
V senátní zahradě budou mít společný koncert undergroundová skupina The Plastic People of the Universe a Filharmonie Brno. Příští úterý představí po pěti letech znovu živě v orchestrální verzi písně z alba Co znamená vésti koně. ČTK to dnes oznámila senátní tisková tajemnice Sue Nguyen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 15:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 06. 09. 2019

Související články

Český underground v hutném titulu. Rozbor, který u nás snad ještě nevyšel
Avantgardní skupina The Plastic People of the Universe se v 70. a 80. letech ocitala nedobrovolně v opozici proti komunistickému režimu v Československu a vzhledem ke svému nekonformnímu vystupování často zažívala perzekuce a také věznění. Především o této době hovoří neskutečně propracovaná a detaily obohacená kniha publicisty a hudebního znalce Jaroslava Riedla PLASTIC PEOPLE A ČESKÝ UNDERGROUND.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
ÚSTR: Podzemní symfonii Plastic People představí autoři v Knihovně Václava Havla
Nová kniha Podzemní symfonie Plastic People zachycuje osud rockové skupiny The Plastic People of the Universe na pozadí politického vývoje v šedesátých až osmdesátých letech minulého století – od vzniku kapely v době importu psychedelického rocku do Československa a formování prvních konceptů kulturní opozice přes kontext politicky orientovaného disentu, především Charty 77, až po podrobný popis rozpadu skupiny v druhé polovině osmdesátých let. Publikaci představí v pondělí 1. října 2018 její autoři Martin Valenta a František Stárek Čuňas v Knihovně Václava Havla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jaromír Petřík: Magor Jirous je velkou osobností proti Putinovi
Cituji: „Ruské opoziční hnutí trpí značnou roztříštěností. Čím to je? Chybí nám nějaká společná půda, na které bychom se všichni shodli. Taková, jakou byl například případ Magora z Plastic People of the Universe.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Senát: Koncert a slavnostní zahájení výstavy k 30. výročí svatořečení Anežky České a sametové revoluce
The Plastic People of the Universe a Filharmonie Brno společným výjimečným koncertem, v úterý 10. září 2019 v 17 hodin ve Valdštejnské zahradě, slavnostně zahájí výstavu k 30. výročí svatořečení Anežky České a sametové revoluce. Expozici může veřejnost navštívit o vybraných víkendech a státních svátcích až do 5. ledna 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Pamětník Jaroslav Bašta: Dnešní situace připomíná atmosféru při vzniku Charty 77
Jaroslav Bašta u příležitosti 40. výročí zrodu Charty 77 dospívá k jednomu klíčovému závěru. Dnešní situace je podle jeho názoru hodně podobná té tehdejší. Tehdy signatáři hájili právo skupiny The Plastic People of the Universe. Dnes je třeba hájit toto právo znova, protože odlišné názory jsou vystaveny kritice. Stačí se podívat na Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám Milana Chovance (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Melou a melou, bulíky věší. Jiná a silná pravda o křiku na Donalda Trumpa, že mu volby vyhráli Rusové
Jiný pohled na současné popotahování Donalda J. Trumpa ve věci údajného ovlivnění voleb v USA nabízí bezpečnostní analytik, někdejší agent BIS, exčlen Plastic People Of The Universe a současný spolupracovník Lidových novin a bzezpečnostní analytik Jan Schneider. ,,Spojené státy prostě monitorovaly všechny politické a obchodní a finanční špičky ve všech zemích, na něž dosáhly. Dlužno dodat, že zařízení Spojených států obsáhnou celý svět. Pointou potom je poznání, že celý ten velký strašák terorismu byl využit k povolnosti všech odposlouchávaných. Vzhledem k rozsahu však nemůže jít o boj s terorismem, ale o hospodářskou a finanční a politickou špionáž," uvádí v textu psaném pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Slavný undergroundový zpěvák: Lidi se chtějí mít jako za komunistů, aby skoro nic nedělali, brali za to prachy a stát je vodil za ručičku. Proto skáčí na lep Babišovi
ROZHOVOR „V undergroundu se utvořilo zvláštní společenství nezávislé na oficiální kultuře, které komunistům vadilo,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz frontman legendání undergroundové kapely Umělá hmota Milan Dino Vopálka. Polistopadový vývoj hodnotí zpěvák, který s kapelou vystupoval na jednom pódiu společně s Plastic People of the Universe, vcelku pozitivně. „V demokracii se musí člověk snažit a bojovat,“ říká Vopálka. Jenže někteří lidé to tak podle něj nechtějí. Chtějí se mít stejně jako za komunismu, a proto ve volbách skočili na líbivou politiku Andreje Babiše. „Špatně, moc špatně si to ti lidé myslí,“ říká dvaašedesátiletý muzikant.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Na Rock for People levněji s Českými drahami
Národní dopravce i letos sveze účastníky festivalu Rock for People do Hradce Králové vlakem levněji. Pro cestu na akci, která se koná už tradičně od 4. do 6. července v místním Festivalparku, je připravena zvláštní tarifní nabídka VLAK Rock for People 2017. Jde o zpáteční jízdenku, v rámci které cestující dostanou slevu 50 % ze zpátečního jízdného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
ČVUT: Návštěvníky Rock for People přivítá unikátní vstupní brána, postavená z kontejnerů na vodu
Voda a hudba. Tuto netradiční kombinaci v sobě spojuje originálně pojatá vstupní brána, která přivítá letošní návštěvníky festivalu Rock for People, který se koná v Hradci Králové od 4. července. Brána vznikla podle návrhu Barbory Markovové, studentky programu Architektura a stavitelství na Fakultě stavební ČVUT, a bude vyrobena z několika desítek velkoobjemových kontejnerů na vodu, které jsou poskládány na sebe a zpevněny lešením. Kontejnery budou zároveň potažené barevnými fóliemi, čímž evokují hudební zvukové spektrum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib: Poděkování Pražské komorní filharmonii, odmítla čínskou variaci na antichartu
Komentář na facebookovém profilu ke kauze s Čínou a filharmoniky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
TOPlist