Zelení Praha: Stavba druhé plavební komory v centru města postrádá jakoukoliv logiku
Vodoprávní úřad povolil záměr výstavby nové plavební komory na Vltavě v centru města u dětského ostrova. Šedesát metrů dlouhá a jedenáct metrů široká stavba uprostřed řeky má vyjít na 530 milionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 21:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 06. 09. 2019

Související články

Povodí Vltavy: Odstávka plavební komory Praha-Smíchov
Informujeme o opatření obecné povahy 15/2019, kterým Státní plavební správa zastavuje plavební provoz přes plavební komoru Praha-Smíchov na Vltavské vodní cestě, říční km 53,80.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Vltava se navrací na mapu moderních evropských vodních cest
Poklepáním na základový kámen začala v centru Prahy u ostrova Štvanice modernizace tzv. rejd plavební komory, kdy zejména pomocí nové nábřežní zdi navazující na slavný Negrelliho viadukt budou mít lodě podstatně bezpečnější a pohodlnější zaplouvání do druhé nejvytíženější plavební komory v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zelení: Rozhodování o poloze nádraží nekončí. Přesouvá se na celostátní úroveň
Zastupitelstvo města Brna doporučilo vládě odsunout vlakové nádraží z tradiční polohy v centru města. Zelení s takovým rozhodnutím zásadně nesouhlasí. Nadále zůstávají zodpovědní občanům města Brna, kteří si většinově přejí modernizovat nádraží v poloze blízké historickému centru města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
TOP 09: Fotbalový stadion nepatří do centra města
Obří jednoúčelová stavba má jednou provždy zabrat jedny z nejkrásnějších pozemků s výhledem na řeku a zámek v centru krajských Pardubic. TOP 09 je proti výstavbě fotbalového stadionu a tréninkových hřišť v centru města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Povodí Vltavy dokončilo opravu plavební komory Modřany
Důležitý prvek na Vltavské vodní cestě, plavební komora vodního díla Modřany v Praze, se dočkal opravy horních vrat komory, která byla hrazena z prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši 6,1 mil. korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kolínská (Zelení): Místo bývalého nádraží bude veřejná budova
Na rozhraní Nového Města a Karlína proběhne důležitá změna územního plánu, která pomůže zacelit jizvu v centru Prahy. Jaká konkrétní stavba v místě vznikne, pomohou určit urbanistické studie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok se zúčastní otevření nové plavební komory v Hněvkovicích
Ministr dopravy Dan Ťok a ředitel Ředitelství vodních cest Lubomír Fojtů se zúčastní slavnostního otevření prodloužené Vltavské vodní cesty – nově dokončené plavební komory v Hněvkovicích. Zahájením provozu plavební komory na jezu Hněvkovice dochází ke splavnění celé jihočeské Vltavy až do Českých Budějovic. Po několika desítkách let se otevře nová vodní cesta, umožňující nerušenou plavbu na 98 km od hráze přehrady Orlík, pro menší lodě dokonce z Prahy i z celé evropské sítě vodní cest. Jedná se o vyvrcholení projektu „Dokončení Vltavské vodní cesty v úseku VD Hněvkovice – Týn nad Vltavou“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Kolínská (Zelení): „Revoluční“ změna v centru
Praha nechá zpracovat architektonickou studii proměny jedné z důležitých pražských ulic - Revoluční. Zadání pro studii, které zpracoval Institut plánování a rozvoje Prahy (IPR Praha), dnes schválila pražská Rada. IPR Praha nyní bude hledat projektanta ve výběrovém řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zelení a Piráti: Přenést dopravu z jedné části města do druhé není řešení
Stanovisko zastupitelského klubu Zelení a Piráti k rozhodnutí zastupitelstva Jihomoravského kraje vést silnici 43 přes městskou část Brno-Bystrc ze dne 28. 3. 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zelení: Praha je cizincům otevřená, navzdory nenávistným politikům
Praha je metropolí všech – to je hlavní motiv aktualizované koncepce pro integraci cizinců, kterou schválilo zastupitelstvo hl. města Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
TOPlist