Pravice v průšvihu. ODS stagnuje, koalice je navíc velmi nejistá, spočítal expert na průzkumy
O situaci na pravici píše ve své analýze server Info.cz. Podle něj v současné době nevýrazná ODS pod vedením Petra Fialy stagnuje. Sdružování pravice pro sněmovní volby má tak nejistý výsledek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 05:35, prečteno: 10x

nejlepší články ze dne: 07. 09. 2019

Související články

Sociolog Herzmann, expert na průzkumy: Část voličů ANO už začíná být hodně netrpělivá. Lakmusovým papírkem bude, jak Babiš zvládne problém silnic
ROZHOVOR Mediální obraz dříče si premiér Andrej Babiš prý stále udržuje. S obrazem toho, kdo všechno zařídí, už je to horší. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz to řekl dlouholetý sociolog Jan Herzmann. Podle něj bude záležet na tom, jaké viditelné sliby se mu ještě podaří splnit. Pravicoví voliči prý čekají na novou energii, ale ani Václav Klaus mladší to nebude mít lehké. „Nevylučuji, že se ona energie upře ke spojení pravice k porážce Andreje Babiše. A taková energie by mohla zafungovat. Pak je samozřejmě otázkou, kdo bude ochoten o něco ustoupit ze svých pozic a do společného projektu jít. To není snadné,“ vysvětlil Herzmann. Navíc motivovat k volbám Čechy, kteří se o politiku nezajímají, je prý velmi obtížné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Spolehlivá křišťálová koule neexistuje. Budoucnost byla, je a bude nejistá
V poslední době nás bombarduje velké množství zpráv, jež v nás vyvolávají dojem, že budoucnost je extrémně nejistá. Zdá se nám, že kdysi býval svět jednodušší a předvídatelnější, a to včetně investování. Ekonomické studie, které z dat odstraní naše emoce a psychologické triky, jimiž nás mozek klame, však ukazují, že budoucnost je dnes zhruba stejně nejistá, jako byla v minulosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Nouza (TOP 09): Vláda, díky které Praha pouze stagnuje, nemá nárok na existenci
Koalice v otázce Městského okruhu naprosto selhala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
„Pravicová“ koalice ODS, TOP09, STAN a KDU? Ne, deklarace konce pravice ve sněmovně
V médiích a komentářích se v poslední době objevují zprávy o připravované koalici zmíněných stran. Mnozí tleskají, že se „pravice“ konečně dává dohromady, já se ale spíš ptám, proč se tyto strany stále ještě označují za pravicové?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 25.9.2019 v 13:40, zobrazit podobné
Dilema pravice- S Babišem ANO či ne
Česká pravice je dnes spojencem ČSSD a KDU-ČSL   proti Andreji Babišovi. Programově je přitom Babišovi o něco blíže. V tom tkví ono dilema české pravice.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 18.5.2017 v 08:40, zobrazit podobné
To je úplně šílené! Pravice ztrhala ekonomické plány ČSSD
ČSSD představila veřejnosti své ekonomické plány. Počítá např. se zavedením bankovní daně, s jejíž pomocí chce získat do rozpočtu miliardy navíc. Pravicoví ekonomové, jako europoslanec Petr Mach (Svobodní) nebo ekonomický expert ODS Jan Skopeček, rozcupovali plány sociálních demokratů na kousky. Proč? Protože tuto daň v konečném důsledku nezaplatí banky, ale občané, kteří si do bank vkládají své peníze. ČSSD tak jen sáhne lidem hlouběji do kapes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Nespojujte se s Babišem, umažete se od něj. Jiří Pehe posílá varování všem demokratům
Politolog Jiří Pehe vyslal varování všem demokratickým stranám. Nespojujte se s Babišem, volá politolog. Babiš nemá rád demokracii. A navíc, když se s ním demokratičtí politici spojí, prý „se od něj umažou“. Pokud demokratické strany Peheho poslechnou, po volbách se možná zrodí velmi pestrá koalice proti Babišovi a možná i koalice proti prezidentu Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Itálie – nemocný člen EU?
V časech EHS, předchůdce nynější EU, omezené na tehdejší západní Evropu, se o Itálii velmi často mluvilo jako o nemocném muži Evropy. Italská ekonomika stagnuje, rozdělení země na bohatý sever a chudý jih se prohloubilo.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 6.3.2018 v 13:40, zobrazit podobné
Paroubek: Mají letní průzkumy význam?
Zvolna dobíhají průzkumy veřejného mínění, dy agentury provedly sběr dat ještě v červnu nebo na počátku července.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Elektřina bude luxus, část viny nese Brusel, říká expert a doporučuje plyn
V pořadu Rozstřel serveru iDNES.cz vstoupil expert na energetiku společnosti ENAS Vladimír Štěpán. Občany varoval, že jednoho dne se z elektřiny stane luxusní zboží. Velmi drahé zboží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
TOPlist