Vy si myslíte, že genderové menšiny budou mít plnohodnotné manželství? Tak to je zásadní omyl, upozorňuje právník Křeček z ombudsmanství
O manželství se rozepsal zástupce ombudsmana Stanislav Křeček na serveru Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 09:35, prečteno: 9x

nejlepší články ze dne: 07. 09. 2019

Související články

Stanislav Křeček: Problém manželství homosexuálů není otázkou „lidskou“, ale výhradně právní
Komentář na facebookovém profilu k názoru A. Mitrofanova na manželství homosexuálních párů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Stanislav Křeček varuje před nejnovějším nápadem nové, lepší a pokrokovější levice. Lidé z něj budou mít v hlavě hokej
Zástupce ombudsmanky Anny Šabatové Stanislav Křeček se postavil proti snahám vykreslovat svazek homosexuálů jako totožný se svazkem mužem a ženy. Někteří lidé dokonce tvrdí, že homosexuální svazky znovu navrátí manželství lesk. Křeček tento argument zpochybňuje. Podle jeho názoru spíš zažijeme pořádný hokej.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ombudsman Křeček: Ženy a muži jsou jiní. Homosexuální páry a manželství? Mažeme evropské tradice. A děti v těchto párech...
„Lidé jsou si rovni, ale nejsou stejní. Proto ani svazek homosexuálů nemůžeme nazývat manželství,“ tvrdí Stanislav Křeček, zástupce ombudsmanky Anny Šabatové Stanislav Křeček. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysvětlil, že žena nemůže zplodit dítě a muž ho nemůže donosit. Nelze se prý tvářit, že antropologické konstanty člověka neexistují. Svazek lidí stejného pohlaví však nechce zakazovat, jen by měl patřit pod jinou kategorii právních vztahů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Europarlament genderově zešílel, prozrazuje pro PL poslanec Zdechovský. Umělý problém, vymyšlený kvůli čerpání dotací, páchá nedozírné škody
„Gender je slovo, kterému nejdřív nebudete rozumět, pak vám to přijde tak absurdní, nesmyslné a zbytečné, že tomu nepřikládáte váhu a maximálně se tomu někdy zasmějete. A pak zcela zkoprníte při zjištění, že 71 % vašich kolegů odhlasuje důležitost genderových kvót a genderově neutrálního jazyka v parlamentu. Evropský parlament genderově zešílel,“ upozorňuje europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). V rozhovoru pro PL.cz se vyjadřuje i k Venezuele, německo-francouzské smlouvě či kauze Huawei.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Výběr hostů na ČT: To myslíte vážně? Známý advokát udeřil
Komunisté a církevní restituce. Do těchto témat zabředl advokát a bývalý předseda kontrolní rady České advokátní komory Karol Hrádela. Šlo jednak o výběr hostů na ČT, kde proti profesionálům z řad církve stojí právník a bývalý úředník spolu s lékařem ze Záchranné služby. Hrádela pochybuje, že budou síly vyvážené. A své říká i ke komunistům, kteří se ústy poslance Valenty prohlašují za „jedinou vhodnou levicovou alternativu“. Hrádela upozorňuje, že podle výsledků eurovoleb se komunisté do EP příště už asi nedostanou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Hidžábnice a výhra ředitelky? Omyl. Budeme ještě čumět, obává se právník a ukazuje na Rychetského
Právník Tomáš Tyl se na svém facebookovém profilu vyjádřil ke kauze somálské studentky, jež se rozhodla žalovat pražskou střední zdravotnickou školu kvůli tomu, že jí nebyla umožněna studia v hidžábu. Neuspěla – škola se jí nemusí ani omluvit, ani finančně odškodňovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Aktivista volá po uznání manželství pro homosexuály: Trakaře z nebe padat nebudou!
Právník a gay aktivista Czeslaw Walek v rozhovoru pro server Seznam Zprávy.cz vysvětloval, proč by lidé měli podpořit legislativní ukotvení manželství gayů a leseb. Registrované partnerství prý už homosexuálům nestačí. Současně volal po umožnění adopce ze strany homosexuálních párů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Manželství gayů: Mnohoženství a sňatky s nezletilými, obává se advokátka. ,,Homoadopce”? Zapomněli jsme se na to dívat očima těch dětí
ROZHOVOR "Jednak se tím otevírá možnost adopce dětí pro tyto „manželské“ páry, což nevnímám jako pozitivní. Druhým problémem je určité narušení našeho smyslu pro právo a chápání pojmů," říká k otázce případného manželství stejnopohlavních párů advokátka Monika Čírtková. Manželství vnímá jako svazek určený primárně k výchově dětí a považuje za důležité neměnit jeho obsah. Nároky některých členů homosexuální menšiny označuje za přehnané a stále se stupňující, odmítá ovšem i přehnanou hysterii některých zástupců opačného tábora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 06:35, zobrazit podobné
TOPlist