65 mega za tento obraz? Další příběh z Fajtova hodování v Národní galerii
Podnikatel Richard Fuxa koupil obraz od Mistra vyšebrodského cyklu za 1,8 milionu korun. Půl roku poté jej od něho chtěla koupit Národní galerie za 65 milionů korun. A exředitel Jiří Fajt tak má co vysvětlovat. Píší to Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 12:35, prečteno: 8x

nejlepší články ze dne: 07. 09. 2019

Související články

ÚZSVM: Obraz od Jana Zrzavého putuje Národní galerii v Brně
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Ostravě převzal dva obrazy známých malířů, které byly zabrány pachateli trestné činnosti. Obraz Jana Zrzavého putuje Národní galerii v Brně, obraz Vlastimila Zábranského bude nabídnut v elektronické aukci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Štěpánek (APAČI 2017): Jedovaté poznámky k vládní krizi
Miluju českého voliče! Přes Čapí hnízdo si Babiš přikradl 50 mega, přes jednokorunové dluhopisy dalších 50 mega, prostřednictvím EET zlikvidoval farmářské trhy, vesnické hospody a další stovky malých živnostníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Dvanáct zahraničních galerií se u Babiše přimlouvá za Fajta. Jeho odvolání prý vyvolává hrůzu
Zástupci 12 zahraničních muzeí a galerií napsali dopis premiéru Andreji Babišovi (ANO), ve kterém vyjádřili svůj „údiv a ohromení“ nad odvoláním ředitele Národní galerie v Praze (NGP) Jiřího Fajta. Uvedli, že se zasloužil o vzájemnou spolupráci mezi uměleckými institucemi a pozvedl pražskou Národní galerii. Dokument, který má ČTK k dispozici, podepsali ředitelé světoznámých institucí z Evropy, USA či Singapuru. Na dopis upozornil server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka navštívil Národní galerii, s jejím ředitelem projednával nové projekty i rekonstrukci Veletržního paláce
Předseda vlády Bohuslav Sobotka navštívil ve čtvrtek 7. září 2017 Národní galerii v Praze. V doprovodu generálního ředitele Národní galerie Jiřího Fajta a zástupců Ministerstva kultury si prohlédl některé expozice a seznámil se s výsledky rekonstrukce Anežského kláštera. S vedením Národní galerie projednal rovněž přípravu rekonstrukce Veletržního paláce a seznámil se s plánem hlavních výstavních a rozvojových projektů na příští rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
ÚZSVM předal Moravské galerii v Brně umělecká díla v hodnotě přes 600 tisíc korun
Pracovníci brněnského pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) předali Moravské galerii v Brně velké množství obrazů a kaligrafií známé brněnské autorky Inez Tuschnerové v celkové hodnotě 613 850 Kč. ÚZSVM získal předměty jako odúmrť přímo po této umělkyni. Nejhodnotnějším předaným dílem byl obraz „Requiem za oběti terorismu II.“ v hodnotě 25 000 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Národní knihovna: Vzácné historické mapy budou vystaveny v Galerii Klementinum
Jak vypadaly mapy v období renesance a jak se během staletí proměnila území různých zemí? To odhaluje výběr historických map z Lobkowiczké sbírky, který bude vystaven v Galerii Klementinum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Valí se to všechno ven. Průšvih v Národní galerii v Praze se prý netočil jen kolem Fajta. Padla další jména
Organizace Transparency International ČR (TI) zaslala Ministerstvu kultury svá zjištění o možných porušeních zákona v případě uzavírání smluv v Národní galerii Praha (NGP). Smlouvy podle TI vykazují snahu obcházet zákon o registru smluv nebo zadávání veřejných zakázek, v některých případech může jít o střet zájmů. TI proto vyzvala k dalším kontrolám v NGP. Dopis TI je datován 13. května, ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) odvolal ředitele NGP Jiřího Fajta 18. dubna. Ředitel TI David Ondráčka ČTK řekl, že podezřelá zjištění jeho organizace evidovala ještě před Fajtovým odvoláním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Baxa (ODS): Výběrové řízení na ředitele Národní galerie musí být transparentní
Komentář místopředsedy ODS Martina Baxy k situaci v Národní galerii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Stát hledá adekvátní řešení pro Národní galerii sto let
Komentář na facebookovém profilu k absenci sídla Národní galerie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Víte, co mě opravdu zajímá? Kdo všechny ty akce na náměstích platí. Ozvučení, transparenty, svozy autobusy... Herec Kuželka také o štvanici na Jandáka a Fajtově hodování v Národní galerii
ROZHOVOR „Kdo všechny tyhle akce platí? To ozvučení náměstí, svozy autobusy, transparenty… to přece stojí strašný peníze,“ říká v souvislosti s demonstracemi, které se už několik týdnů konají napříč ČR, herec Jan Kuželka. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz promluvil o urážkách vůči premiérovi i prezidentovi a vysvětlil, proč by v žádném případě nevolil ODS. Vrátil se i k tomu, co se dělo kolem Vítězslava Jandáka a Jaromíra Jágra. Vyjádřil se také k EU a rozčílil se nad dvojí kvalitou potravin, kdy neváhal použít slova o odpadkovém koši Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
TOPlist