Odborář Středula vyzývá politiky, aby začali lidem přidávat: Přidali jste deset procent sobě, tak můžete i ostatním
Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula vysvětlil, proč si přeje, aby platy rostly lidem o osm procent. Když mohou růst o deset procent politikům, mohou podobným tempem stoupat i ostatním českým státním zaměstnancům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 20:35, prečteno: 8x

nejlepší články ze dne: 07. 09. 2019

Související články

Vždyť jsme lidem přidali, obrátil se Babiš na odbory
Vláda chce příští rok zvýšit sumu na platy ve veřejné sféře o šest procent. Přidávat hodlá hlavně špatně placeným profesím a oborům, v nichž chybějí pracovníci. Novinářům to dnes řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Kritizoval odbory za jejich dnešní protestní setkání. Odbory požadují navýšení o deset procent a to plošně. Stěžují si, že vyjednávání o růstu platů s vládou ještě nezačala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hamáček, Maláčová a Středula budou dnes jednat o růstu platů
Vicepremiér Jan Hamáček, ministryně práce Jana Maláčová (oba ČSSD) a předák odborové konfederace Josef Středula budou dnes spolu jednat o růstu platů ve veřejném sektoru. Odbory požadují zvednutí platových tarifů o deset procent všem pracovníkům. Hamáček i Maláčová už dřív řekli, že odborářský požadavek podporují. Návrh rozpočtu na příští rok počítá se zvýšením sumy na platy o šest procent a u učitelů o 15 procent. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) by se nemělo přidávat plošně, ale víc by si měli přilepšit pedagogové a špatně placené profese.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Tak kdy dostanou přidáno učitelé a další státní zaměstnanci? Vláda připravila návrh
Letos od listopadu by si mohli polepšit učitelé a úředníci samospráv, od ledna pak lékaři, sestry a zbývající pracovníci veřejného sektoru. Platové tarify by se mohly zvednout buď všem stejně o čtyři procenta, o 12 procent kantorům a o sedm procent ostatním, nebo o 15 procent učitelům a o deset procent ostatním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Odbory zůstávají ve stávkové pohotovosti do schválení růstu platů
Odbory veřejného sektoru zůstávají zatím ve stávkové pohotovosti, dokud vláda neschválí nařízení o růstu platů. Dnešní rozhodnutí lídrů koalice o zvýšení tarifů učitelům o 15 procent a ostatním o deset procent od listopadu odboráři vítají, stávku a protesty teď nepřipravují. ČTK to řekl předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jsme žebráci Evropy. Pan Dlouhý ať je zticha a sáhne si do svědomí. Odborář Středula to rozjel už naplno
Odborářský boss Josef Středula a prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý se do sebe pustili jako dva lvi. Sáhli k velmi ostrým slovům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Odborář Středula odhalil hlubokou propast: Bohatneme. Nechápu, proč stát lidem z těch miliard nepřidá. Sobě politici přidají. Přitom mzdy v Německu...
ROZHOVOR „Jestliže meziročně vzrostl objem prostředků ve státním rozpočtu díky růstu ekonomiky o 115 miliard korun, tak nevidím důvod, proč by zaměstnanci, které platí stát, neměli dostat přidáno,“ říká předseda ČMKOS Josef Středula. Vyjádřil se k nové vládě i ke zvyšování mezd a důchodů. Svůj názor řekl mimo jiné i ohledně digitalizace a jejímu dopadu na pracovní místa. Sdělil také, co si myslí o stále obrovských rozdílech mezi mzdou v České republice a například v Německu. „Před rokem 1989 byla mezi Východem a Západem železná opona, která padla, ale téměř po třiceti letech dále existuje mezi těmito světy mzdová železná opona,“ říká Josef Středula.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
V 89. nám zapomněli říct důležitou věc, hřímal odborář Středula. Jde o mzdy lidí
Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula v poslední době zaujímá vůči premiérovi Andreji Babišovi kritičtější postoj než dosud. To potvrdil i v rozhovoru s Pavlem Štruncem na serveru Info.cz. Pustil se do stylu politického marketingu hnutí ANO. „Vadí mi, že se věci říkají jinak, než ve skutečnosti jsou,“ říká Středula, jemuž vadí i to, že naše republika je bez dlouhodobé vize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Odborář Středula připustil, že by mohl kandidovat na Hrad
Jedna prezidentská volba před pár měsíci skončila, a pokud Miloši Zemanovi vydrží zdraví, bude českou hlavou do roku 2023, ale jeho nástupci už se začínají hlásit o slovo. Své možná ambice poodhalil serveru A2larm, šéf Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Řekněte nám ještě tu pohádku o Červené Karkulce. Středula rázně utnul výklad ekonomického experta ODS
Ekonomický experti Michal Pícl (ČSSD) a Jan Skopeček (ODS) se nad otázkou platů v Česku utkali v úterních Událostech, komentářích České televize. Posadil se k nim ještě šéf odborů Josef Středula a oba politiky zastínil. Prohlásil mimo jiné, že ODS tady lidem vypráví pohádky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Vláda a odbory projednají růst platů, ve hře je několik variant
Zástupce vlády a odboráře čeká v pondělí zásadní jednání o růstu platů ve veřejném sektoru. Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) požaduje pro učitele zvýšení o 15 procent a pro ostatní pracovníky o deset procent, a to od listopadu. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) odborářský požadavek podporuje. Ministerstvo práce propočítalo tři varianty zvýšení tarifů – všem o šest procent, o 12 procent učitelům a o osm procent ostatním pracovníkům, a pak i odborářský model s 15 procenty pro kantory a deseti procenty pro ostatní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
TOPlist