Národní knihovna: Klementinum po sedmi letech opět otevřelo západní bránu
Pražské Klementinum, sídlo Národní knihovny ČR, po několika letech opět otevřelo svou západní bránu, která ústí do Křižovnické ulice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 21:35, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 07. 09. 2019

Související články

Národní knihovna: Archeologické objevy v Galerii Klementinum
Praha, Klementinum: Historie na každém kroku, to je areál bývalé jezuitské koleje v centru Prahy Klementinum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Národní knihovna: Klementinum v létě rozzáří hvězdy. Chystají festivaly pod noční oblohou
Klementinum, sídlo Národní knihovny České republiky je známo především jako centrum výpůjček knih či nádherný barokní areál v centru Prahy. Návštěvníky bude Národní knihovna v průběhu letních měsíců lákat také na kulturní akce pod noční oblohou na nádherném Révovém nádvoří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Národní knihovna: Vzácné historické mapy budou vystaveny v Galerii Klementinum
Jak vypadaly mapy v období renesance a jak se během staletí proměnila území různých zemí? To odhaluje výběr historických map z Lobkowiczké sbírky, který bude vystaven v Galerii Klementinum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Národní knihovna České republiky připravuje výstavu s názvem To se Marii Terezii povedlo
Klementinum slouží čtenářům již 240 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Národní knihovna: Svobodné zednářství se představí v Galerii Klementinum
Řád svobodných zednářů – společenství opředené mnoha legendami a tajemstvími. Nahlédnout do zákulisí Řádu můžete na výstavě 100 let Lóže Národ s podtitulem Svobodné zednářství očima svobodných zednářů, která začíná 30. března v Galerii Klementinum. Tu společně s Národní knihovnou ČR pořádají sami svobodní zednáři z Lóže Národ, která letos slaví 100. výročí svého založení. Svobodné zednářství tak představují samotní členové Lóže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Národní knihovna: Zalistujte si Vyšehradským kodexem, Strahovským evangeliářem a dalšími rukopisy
Víte, jak vypadal Vyšehradský kodex, Strahovský evangeliář nebo Velislavova bible? K originálu se asi hned tak nedostanete, avšak věrné kopie těchto, ale i dalších historických rukopisů a inkunábulí budou od 6. do 19. dubna 2018 k vidění v Galerii Klementinum v areálu Národní knihovny ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš pro PL: Že Kaplického knihovna nebyla postavena, je jeden z největších hříchů Bémovy éry a nekulturnosti ODS. Podporuji její výstavbu na stejném místě
Generální ředitel Národní knihovny Martin Kocanda řekl, že Národní knihovna potřebuje novostavbu, neboť Klementinum již nemá kapacity. Ministr kultury Daniel Herman z KDU-ČSL řekl, že pokud by se pro projekt nové knihovny podpora našla, bude mít v něm velkého zastánce. Herman Právu řekl, že jeho osobní názor je, že by bylo možné se s jistými korekcemi vrátit k návrhu tzv. blobu architekta Kaplického. Andrej Babiš tento projekt ve vyjádření pro ParlamentníListy.cz podpořil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Korytář (ZpL): Lesní koupaliště opět slouží veřejnosti
V pátek 13. července ve 13 hodin se obnovené Lesní koupaliště po deseti letech opět otevřelo veřejnosti. Liberec tak po mnoha letech získal novou vodní plochu, určenou ke koupání, kterých ve stotisícovém městě příliš mnoho není.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Národní knihovna zve na výstavu ke stému výročí narození výtvarníka Miloslava Troupa
Miloslav Troup patří k nejvýraznějším českým výtvarníkům 20. století. Národní knihovna ČR ve spolupráci se Společností Troup 2017 pořádá u příležitosti 100. výročí jeho narození výstavu, na které nabídne návštěvníkům průřez jeho bohatou ilustrátorskou tvorbou od 30. do 80. letech minulého století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Národní knihovna: Výstava barokních kostýmů prozradí tehdejší módní trendy
Jak vypadá barokní architektura, můžeme v Klementinu obdivovat denně, ale co se v té době nosilo? Jaké šaty na přelomu 17. a 18. století nejvíce zapůsobily na maškarních plesech, si budete moci prohlédnout v Galerii Klementinum, kde 3. července začíná výstava ALAMODE / ANEB / JAK UDĚLAT DOJEM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
TOPlist