Zaorálek vzkázal ruskému ministru kultury, ať si dostuduje historii
Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) by si přál, aby se jeho ruský protějšek snažil vědět něco víc o evropské historii. Reagoval tak na páteční slovní výpad ruského ministra kultury Vladimira Medinského na starostu Prahy 6 Ondřeje Koláře (TOP 09), kterého označil za nacistu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 09:35, prečteno: 10x

nejlepší články ze dne: 08. 09. 2019

Související články

Jiří David: Skončila již devótnost ministerstva kultury?!
Myslím, že po předchozím (posledním) ministru kultury (jméno už chci nadobro zapomenout) je každý jen trochu vzdělanější člověk příslibem. V tomto pohledu je pak Zaorálek jistou šancí. V tuto chvíli však nevím, jestli a jak ji dokáže smysluplně využít ve prospěch kultury a umění této země. Jistě bude pro ČSSD ve vládě vhodným a zkušeným politikem. To však automaticky nemusí být zárukou kvality pro samotný prostor kultury, pokud on sám nepochopí,…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 22.8.2019 v 09:41, zobrazit podobné
Ruský útok: Ozvali se Sobotka, Zaorálek, Filip či Pospíšil
Čeští politici vyjadřují soustrast rodinám obětí dnešní exploze v petrohradském metru. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) útok odsoudil, podobné činy podle něj chtějí vyvolat strach, chaos a zmar. Šéf diplomacie Lubomír Zaorálek (ČSSD) doufá v uzdravení raněných. V podobném duchu se vyjádřili i šéf sněmovny Jan Hamáček (ČSSD), eurokomisařka Věra Jourová (ANO) či ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL). Předseda KSČM Vojtěch Filip zaslal kondolenci ruskému velvyslanci v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek předal předsednictví ve Výboru ministrů Rady Evropy Dánsku
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek se 15. listopadu 2017 zúčastnil zasedání Výboru delegátů ministrů Rady Evropy ve Štrasburku. Ministr zde oficiálně ukončil půlroční předsednictví České republiky ve Výboru ministrů Rady Evropy a předal je Dánsku. Česká republika zastávala předsednictví ve Výboru ministrů Rady Evropy od 19. května 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek převezme předsednictví České republiky ve Výboru ministrů Rady Evropy
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek ve dnech 18.–19. května 2017 v Nikósii převezme předsednictví ve Výboru ministrů, hlavním rozhodovacím orgánu Rady Evropy. Česká republika bude zastávat předsednictví ve Výboru ministrů RE, jemuž nyní předsedá Kypr, od 19. května do 15. listopadu 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zaorálek! Ten bude ministr kultury! Přišel vtipný komentář, ale pak zpráva, že je to tak
Lubomír Zaorálek. Muž, jehož jméno se nyní skloňuje v souvislosti s Ministerstvem kultury. Poté, co se své nominace vzdal místopředseda strany Michal Šmarda, hledají sociální demokraté nového kandidáta. A on jim na to kývl. Informace přináší server Seznam Zprávy a Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zaorálek v ráži: Odmítám asistovat umírání říše české kultury!
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, ministr kultury Lubomír Zaorálek (oba ČSSD) a odborářský předák z Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula předstoupili před novináře a společně zkritizovali ministryni financí za hnutí ANO Alenu Schillerovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Zaorálek půjde na mši za Gotta i na rozloučení s Chramostovou
Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) se chystá na sobotní zádušní mši za Karla Gotta v pražské katedrále sv. Víta. Pozvánku dostali i další členové vlády. Zástupci ministerstva kultury položí věnec na Žofíně, kde se v pátek uskuteční veřejné rozloučení se zesnulým zpěvákem, řekl dnes Zaorálek novinářům. Věnec na Žofín pošle také prezident Miloš Zeman, řekl ČTK jeho mluvčí Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek vystoupí na plénu Parlamentního shromáždění Rady Evropy
Ministr Zaorálek vystoupí 9. října 2017 jakožto předseda Výboru ministrů Rady Evropy před zákonodárci z členských států Rady Evropy. Ministr se zúčastní zasedání podzimního pléna Parlamentního shromáždění Rady Evropy ve Štrasburku, kde bude též odpovídat na dotazy zákonodárců zaměřené na aktivity Výboru ministrů. Česká republika zastává předsednictví ve Výboru ministrů Rady Evropy od 19. května do 15. listopadu 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Zaorálek prý Zemana varoval. Na ministerstvo chce v úterý vtrhnout velmi razantně
Exministr zahraničí Lubomír Zaorálek má být v úterý jmenován ministrem kultury. Ještě den před svým jmenováním však raději vyrazil za prezidentem Milošem Zemanem a požádal ho, aby si dobře rozmyslel, jestli ho chce opravdu jmenovat ministrem kultury, protože se nepochybně bude stávat, že se neshodnou. Vedle toho Zaorálek prozradil, jak chce propojit českou kulturu a českou zahraniční politiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2019 v 17:35, zobrazit podobné
VIDEO S uprchlíky vám to moc nejde. Zaorálek se ve frontě na pivo obul do Italů
Volební lídr ČSSD a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek se prý učí pracovat se sociálními sítěmi a není to prý pro něj ani trochu jednoduché, protože má rozřezanou dáseň. Posléze vzkázal Italům, že jim to s řešením migrační krize moc nejde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
TOPlist