S Pavlem Zemanem na věčné časy? Pokud si nejvyšší žalobce bude stěžovat, může to být velmi zajímavé
Od příchodu Marie Benešové do funkce ministryně spravedlnosti se ozývají hlasy kritiků, že chce ukončit působení Pavla Zemana na postu nejvyššího státního zástupce. Server iRozhlas.cz zjišťoval, jakou roli by v otázce Zemanova mandátu mohlo sehrát dřívější rozhodnutí Ústavního soudu. V roce 2010 chtěli totiž podobně zkrátit funkci předsedkyni Nejvyššího soudu Ivě Brožové poslanci, tehdy ale u Ústavního soudu narazili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 12:35, prečteno: 10x

nejlepší články ze dne: 08. 09. 2019

Související články

Další pětiletka se Zemanem a s Putinem na věčné časy!
Zemanovy cesty na Východ, obdiv ruského presidenta Putina, kamarádství s Čínou, trestně stíhaný premiér v demisi Andrej Babiš evidovaný jako agent StB, komunista Ondráček šéfem parlamentní komise pro kontrolu GIBS… Já vidím rudě!
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 6.3.2018 v 13:40, zobrazit podobné
Eva Kislingerová: S odbory na věčné časy a nikdy jinak!
Do konce pracovního týdne by mělo být jasné, zdali ČSSD na základě stranického referenda vstoupí do menšinové vlády s hnutím ANO, která bude tolerována komunisty. Přestože má ČSSD s uplatňováním výsledků vnitrostranických referend neblahé zkušenosti, stačí vzpomenout na prezidentské volby 2003. Zdá se, že se přes volební výsledek z kategorie velmi špatných stane opět vládní stranou.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 14.6.2018 v 12:41, zobrazit podobné
Jan Vysočina: S Evropskou unií na věčné časy a nikdy jinak!
Pochybovat o členství v tomto společenství se v Česku zapovídá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Nejvyšší návladní Zeman odmítl pozvánku od prezidenta kvůli korupci v Lánech. Ten pomstychtivý stařec teď jmenovci zavaří, tuší novinář
Prezident Miloš Zeman ještě před svou cestou do USA mluvil se šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem. Po návratu z USA se sešel s ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD) a podle všeho plánoval, že se sejde s nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem. Jenže právě od něj dostal prezident košem. Server Seznam zprávy doplňuje, jaký teď Pavla Zemana může čekat trest.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): S Evropskou unií na věčné časy, i za cenu islamizace
Komentář na facebookovém profilu k roztržce Bělobrádka a Kalouska v rozhovoru pro Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Zdeněk Koudelka: Zeman versus Zeman
V září byla zveřejněna zpráva, že nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman se odmítl setkat s prezidentem republiky Milošem Zemanem (Nejvyšší žalobce odmítl pozvánku prezidenta, Právo 29. 9. 2017 s. 3). Pro odlišení těchto jmenovců jsou užívány přídomky Malý Zeman pro nejvyššího státního zástupce a Velký Zeman pro prezidenta republiky. Tyto přídomky hodnotím i jako odlišení jejich oficiálního i osobnostního významu. Malý Zeman porušil jedno z…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 2.10.2017 v 16:41, zobrazit podobné
Stanislav Kunc: S Andrejem Babišem na věčné časy a nikdy jinak
My, občané České republiky chceme přestat být kriminalizováni za své neohrabané pokusy jak se vyhnout placení daní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Benešová bude dnes jednat s nejvyšším státním zástupcem Zemanem
Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) dnes bude jednat s nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem. Očekává se, že proberou diskutovaný návrh na zavedení funkčního období vedoucích státních zástupců a omezení možnosti odvolání nejvyššího státního zástupce. Ministerstvo by mohlo návrh předložit vládě v červnu. Před týdnem to Benešová uvedla na sněmovním semináři o zárukách nezávislosti státního zastupitelství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
ÚZSVM nabízí v dražbách ve středních Čechách zajímavé nemovitosti
Ve třech okresních městech Středočeského kraje bude možné na přelomu října a listopadu navštívit veřejné dražby. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových nabízí touto formou k prodeji velmi zajímavé nemovitosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
TOPlist