Průzkum pro Moravce, nad kterým mnozí začali jásat: Komunisté poprvé pod čarou
Komunisté by ve volbách historicky poprvé spadli pod pětiprocentní hranici nutnou pro vstup do Sněmovny. Vyplývá to ze srpnového průzkumu společnosti Kantar CZ, který dnes zveřejnila Česká televize a zúčastnilo se ho 847 respondentů, kteří nevyloučili účast ve volbách. Proti červnu si KSČM pohoršila o procentní bod. Vítězem voleb by s 30 procenty bylo hnutí ANO, které si od června polepšilo o 4,5 procentního bodu. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 15:35, prečteno: 11x

nejlepší články ze dne: 08. 09. 2019

Související články

Průzkum: Merkelová začíná ztrácet náskok
Z Německa přichází aktuální průzkum veřejného mínění, který ukazuje, že ještě nedávný patnáctiprocentní náskok CDU na SPD se začíná povážlivě tenčit. Opatrně jásat mohou příznivci Alternativy pro Německo (AfF).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Průzkum pro Moravce vyděsí ČSSD. Pětiprocentní hranice je blíže než kdykoliv minule
V dubnu by volby vyhrálo hnutí ANO s 30,5 procenta hlasů, do Sněmovny by neprošla TOP 09. Vyplývá to z volebního modelu agentury Kantar TNS, který dnes zveřejnila Česká televize (ČT). Proti březnu si pohoršila ČSSD, víc než před měsícem by naopak získali komunisté. Průzkum také ukázal, že v posledních měsících klesla spokojenost lidí s politickou situací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Průzkum pro Moravce: ANO je na tom ještě lépe než vloni o volbách. Komunisté i ČSSD těsně nad propastí, lidovci a Kalousek už uvnitř
Představte si sněmovnu, ve které sedí jen spousta poslanců ANO (ještě více než dnes), zhruba čtyřicet Pirátů, o něco méně zástupců ODS, a k tomu pár komunistů, poslanců SPD a hnutí Starostové a nezávislí. A přece by takto mohla vypadat, podle průzkumu, který si od agentury KANTAR CZ nechaly zpracovat Otázky Václava Moravce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Průzkum pro Václava Moravce: Prezidentovi věří 57 procent lidí
57 procent lidí je spokojeno s působením prezidenta Miloše Zemana ve své funkci. Uvedl to průzkum pro Českou televizi, který byl zveřejněn v pořadu Otázky Václava Moravce. Zaznělo tam mimo jiné i to, kolik peněz bylo vyčleněno z krajských rozpočtů na návštěvy hlavu státu v regionech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
„Počkejte, počkejte. Tak pozor.“ Redaktorka ČRo pořádně nadzvedla Vojtěcha Filipa, když došla řeč na Nikulina
Po loňských sněmovních volbách se zdálo, že jsou komunisté na kolenou, získali totiž nejméně hlasů v novodobé historii. Svolali proto mimořádný sjezd a rozhodli si vybrat nové vedení, jenže pak začali spolupracovat s hnutím ANO a situace se otočila. Komunisté by se tak poprvé od revoluce mohli podílet na vládě, byť jen formou její tolerance. O tom, co za to budou chtít, a zda budou spolurozhodovat o ministrech, promluvil ve Dvaceti minutách na Radiožurnálu staronový předseda KSČM Vojtěch Filip.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Antonín Rašek: Nepochopitelný experiment v Otázkách Václava Moravce
S výjimkou skalních konzervatistů většina lidí uznává, že změna je život. Mnozí zároveň dodávají, pokud je ta obměna čehokoli funkční. To se ale těžko dát říct o podstatné změně televizní scény, v níž se odehrávají nedělní Otázky Václava Moravce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Komunisté bouchli do stolu: Tohle vám neprojde, ministře Ťoku
Ministr dopravy Dan Ťok přišel před časem s nápadem, že by nebylo od věci privatizovat část společnosti ČD Cargo. Komunisté, kteří oficiálně sedí v opozičních lavicích, z nichž ovšem vládu podporují, začali bít na poplach. Něco takového prý Ťokovi nedovolí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Čerstvá data: Babiš pokořil hranici třiceti procent a vládne všem. Druzí komunisté. Posílili Starostové, Piráti a ODA
Průzkum provedla agentura Phoenix research v období od jedenáctého září do osmého října. Podle výsledků by se mohlo do Sněmovny dostat až deset politických subjektů. Potenciál tak mají například i Piráti, kteří by se do vysoké politiky dostali poprvé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Historik burcuje: Relativizujeme dobro a zlo. Dostáváme se na samotnou hranu demokratických hodnot
Když se vláda Andreje Babiše (ANO) začala opírat o komunisty, začali se ozývat lidé, kteří mají obavy z toho, že se komunisté derou k moci. Historik Michal Stehlík má za to, že existuje něco, čeho bychom se měli bát, ale komunisté to nejsou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vypráskejte, ku*va, toho Sobotku! Totálně to podělal. Průzkum, který potápí ČSSD, rozjel opravdu silná vyjádření
Hnutí ANO by sněmovní volby vyhrálo s velkým náskokem 32 procent hlasů. Oproti tomu sociální demokraté mají jen 12,5 procenta a na záda jim dýchají komunisté s 11,5 procenta. Na výsledky volebního modelu společnosti Kantar TNS, jehož znění dnes zveřejnila Česká televize, reagují na sociálních sítích mnozí glosátoři politického dění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
TOPlist