Vích (SPD): Jsme připraveni podat ústavní žalobu v kauze Walderode
Rozsudkem královéhradeckého krajského soudu z poloviny letošního června 27letý restituční spor o majetek rodu Walderode nekončí. Pokračuje dovoláním Turnova k Nejvyššímu soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 22:35, prečteno: 9x

nejlepší články ze dne: 08. 09. 2019

Související články

Prolomení Benešových dekretů! Okamura chce kvůli hraběti Walderode podat ústavní žalobu
Předseda SPD Tomio Okamura se nechal slyšet, že ke kauze Walderode SPD plánuje ústavní žalobu. A to v souvislosti s informacemi, které dle jeho slov přinesl člen předsednictva strany Radovan Vích s upozorněním na některé šokující skutečnosti, kdy prý dochází de facto k prolamování takzvaných Benešových dekretů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Ústavní žalobu na prezidenta republiky jsme nepodpořili
Včera projednávala Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky ústavní žalobu na prezidenta republiky Miloše Zemana, kterou poslanci hnutí SPD nepodpořili, jelikož jsme přesvědčeni o tom, že prezident ústavu neporušil a neporušuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Lidovci už chystají ústavní žalobu na prezidenta
Lidovečtí senátoři jsou připraveni připojit se k ústavní žalobě na prezidenta Miloše Zemana, pokud ten neodvolá ministra financí Andreje Babiše (ANO), jak požaduje premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). V rozhovoru pro server iDnes.cz to řekl předseda lidovců Pavel Bělobrádek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Poškození klienti mají mít možnost podat hromadnou žalobu
Vláda Andreje Babiše odsouhlasila na jednání ve středu 4. dubna 2018 záměr ministra spravedlnosti připravit zcela nový zákon, který umožní lidem i firmám poškozeným nekalým či protiprávním jednáním společně podat na viníka hromadnou žalobu. Návrh zákona by mělo ministerstvo vládě předložit do 31. března 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Senát bych zrušil. Žalobu na Zemana nepodpořím. Rezolutní poslanec Vích drtí opozici
ROZHOVOR „ČSSD dělá jednu chybu za druhou a jednou z nich je i kauza Staněk, která je ale zástupná. ČSSD je rozpolcená a míří podle všeho k zániku,“ říká k aktuálnímu souboji o ministra kultury poslanec Radovan Vích (SPD). Účast ČSSD ve vládě podle něj poškozuje občany České republiky. K plánované ústavní žalobě skupiny senátorů vůči prezidentu Miloši Zemanovi Vích říká: „Senát je zbytečný a pouze zdržuje jednání Sněmovny. Já bych ho osobně zrušil.“ A rezolutně odmítá přirovnání Andreje Babiše k Bohuslavu Sobotkovi. Pro druhého jmenovaného nemá příliš hezkých slov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Senátoři KDU-ČSL a nezávislí považují zdanění církevních restitucí za novou konfiskaci. Připravují ústavní žalobu
Za bezpráví a smutný příklad toho, jak stát uvádí své občany do právní nejistoty, považují senátoři za KDU-ČSL a nezávislí poslanecký návrh na zdanění církevních restitucí. Klub proto již podniká konkrétní právní kroky a pracuje na ústavní žalobě. Tu chce podat hned, jak zákon začne platit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Kubera: Zeman musí ministrem jmenovat i Ferdu Mravence
Předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) má za to, že široce pojatá žaloba na prezidenta Zemana, kterou se bude zabývat Senát, je bez šance na úspěch. Ale kdyby šlo jen o to, podat na prezidenta žalobu kvůli tomu, jak si počíná v kauze odvolávání Antonína Staňka z čela Ministerstva kultury, tady by Kubera neváhal a žalobu na Zemana by jednoznačně podpořil. Hlava státu je podle Kubery povinna respektovat fakt, že za vládu nese odpovědnost premiér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Případ Walderode a nenápadné prolamování Benešových dekretů.
Prezident Beneš vydal v době druhé světové války z exilu 98 dekretů, které mají sílu zákona, a následně je Prozatímní Národní shromáždění přijalo zákonem č. 57/1946 Sb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš v televizním studiu „roztrhal“ ústavní žalobu na Zemana. A pak poslal jasný vzkaz všem občanům
Hostem první poprázdninové Partie FTV Prima byl předseda vlády Andrej Babiš (ANO). Seděl ve studiu sám, bez politického oponenta, a naplno využil prostor, který se mu před televizními kamerami otevřel. Odsoudil ústavní žalobu na prezidenta republiky a sdělil Čechům, Moravanům a Slezanům, že si žijí jako v ráji. Vždyť u nás klesá kriminalita, rostou důchody a jsme sedmou nejbezpečnější zemí na světě. V pořadu si také postěžoval, že údajně bojuje s „českou auditní mafií“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Ústavní žalobu na prezidenta republiky v žádném případě nepodpoříme
Senát Parlamentu České republiky je pro stát zbytečná a příliš drahá instituce, o kterou se naši občané příliš nezajímají a tak se pro své zviditelnění nebojí použít cokoli. Nyní podali senátoři ústavní žalobu na prezidenta republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
TOPlist